999 rezultate për

parandaluar

Rama i prerë për maskën: Të shmangim me çdo kusht një mbyllje tjetër Kryeministri Edi Rama, deklaroi se masat për të parandaluar përhapjen e COVID-19 duhet të respektohen për dy arsye shumë
Përkeqësimi i motit, paralajmëron Drejtoria Detare: Merrni masa! Drejtoria e Përgjithshme Detare ka nxjerrë një paralajmërim ku bën me dije se duke filluar nga pasditja e së enjtes, një
Nuk besuan se ekziston COVID-19, familja feston por e gjitha kthehet në tragjedi Tony Green, një 43-vjeçar nga Teksas, i cili nuk besonte në ekzistencën e koronavirusit, shkeli të gjitha rregullat kund
Këshilla për të parandaluar pickimet e bezdisshme të mushkonjave këtë verë Në verë të gjithë kalojmë më humë kohë jashtë, sidomos mbrëmjeve. Kjo na bën të ekspozuar ndaj pickimive të mushkonjave
Kontroll me radar në aksin Sauk-Teg, çfarë u vu re mbrëmë Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, për të parandaluar aksidentet rrugore. Ndryshe nga çdo aks
"Çuditë" e pandemisë, këpucari krijon këpucët anti-covid (FOTO LAJM) Distancimi fizik ka qenë një ndër rregullat kryesore që është kërkuar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën për të
Disa mënyra natyrale për të parandaluar dhimbjen e një dhëmbi Nëse keni dhimbje dhëmbi, është e rëndësishme të kuptoni se çfarë është në themel të shqetësimit tuaj. Vetëm kështu ju m
IKSHPK kërkon edhe një herë ndihmën e qytetarëve për të parandaluar koronavirusin Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka apeluar qytetarët t’u përmbahen rekomandimeve të ekspertëve e të qëndrojnë në shtëp
Shembull për t'u ndjekur! Danimarka paguan 90 përqind të pagave të punëtorëve Qeveria e Danimarkës ka vendosur të ndihmojë të gjitha kompanitë dhe punëtorët gjatë situatës së krizës për shkak të Cov
Kryemadhi publikon videon: Shqiptarët kanë nevojë për mbështetje si kurrë më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka publikuar një video me disa propozimë që LSI ka për t’i bërë ballë kësaj situate t
Aksident tragjik, 3 persona humbin jetën në Fushë-Krujë Një aksident tragjik ka ndodhur vetëm pak minuta më parë. Ngjarja ka ndodhur në Borizan, Fushë-Krujë. Albeu.com
NBA merr masat për të parandaluar koronavirusin Efekti i koronavirusit , COVID-19 ka prekur edhe botën sportive. Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA ka marrë ma
Koronavirusi, Kosova merr masa për ta parandaluar Virusi i cili tashmë ka prekur Evropën, mund të përhapet edhe në Kosovë. Për shkak të gjendjes alarmante dhe numrit të m
Policia nuk veproi: Vrasja e Enkeledës mund të ishte parandaluar Krimi i rëndë në familjem Çapoku mund të ishte parandaluar nëse policia do të kishte prangosur më hëret autorin e dyshua
Gripi është nëpër këmbë, çfarë të bëni për ta parandaluar Shumë persona janë të ekspozuar përpara mikrobeve gripale për shkak të punëve që kryejnë. Ka disa mënyra për të qëndruar
Gripi është nëpër këmbë, çfarë të bëni për ta parandaluar Shumë persona janë të ekspozuar përpara mikrobeve gripale për shkak të punëve që kryejnë. Ka disa mënyra për të qëndruar
Burri kanos gruan, parandalohet ngjarja e rëndë në Krujë Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Larushkë të Krujës. Burri, 48-vjecar kanos me jete bashkeshorten pas nje sherri
A duhet të përdorni aspirinë, mësoni efektet pozitive dhe negative Aspirina përdoret zakonisht si lehtësues dhimbjesh të vogla dhe për reduktimin e temperaturës. Është gjithashtu një ilaç
Dhuna në stadiumet shqiptare, lojtarët goditen në sy të zyrtarëve të FSHF-së (VIDEO) Korabi fitoi me rezultatin 2-1 në transfertë ndaj Erzenit në sfidën e vlefshme për javën e 7-të në Kategorinë e Parë.
Burri nga Elbasani tenton t'i marrë jetën gruas Një ngjarje tragjike është parandaluar në Elbasan. Burimet zyrtare bëjnë me dije se një burrë ka rënë në pranga pasi