999 rezultate për

parandalon

Kini kujdes! OBSH zbulon 3 fakte të reja për COVID-19 dhe duhen lexuar OBSH ka bërë me dije disa fakte të reja për COVID-19, pas lajmeve të shumta nga mediat e huaja. Një prej tyre thekson
Tetë shenja që paralajmërojnë se stresi po ju sëmur, si ta parandaloni Të gjithë jemi nën stres në një moment të caktuar. Dhe, në disa raste, pak stres mund t’i bëjë mirë shëndetit. Sipas një
7 arsye përse bëni mirë të konsumoni kivi këto kohë A e dini se kivi është frut i cili rekomandohet të konsumohet me gjithë lëkurë? Ju njohim me disa nga benefitet nga k
Rrahmani me video këshilluese sesi ta mposhtni dhe parandaloni koronavirusin (VIDEO) Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, ka ofruar ndihmë në parandalimin dhe mposhtjen e koronavirusit sëmundje
9 këshillat e arta për koronavirusin që po thyejnë rrjetin UNICEF ka publikuar nëntë këshilla të arta mbi koronavirusin duke informuar në radhe të parë qytetarët se si vepron viru
Hudhra e zezë, mjeti më i fuqishëm për shërimin e zemrës dhe trurit Në mitologjinë aziatike, hudhra e zezë thuhej që ofronte përjetësinë. Hudhra e zezë e thënë më thjesht është një hudhër
Mbani shënim! Sëmundjet që parandaloni nëse konsumoni një grusht kikirikë në ditë Konsumi i rregullt i kikirikëve sjell përfitimet e mëposhtme shëndetësore: 1.Parandalon sëmundjet e zemrës, pasi përm
Kërcënoi me armë qiradhënësen, policia parandalon tragjedinë në Tiranë (VIDEO) Policia e Tiranës ka mundur të ndërhyjë në kohë e të parandalojë këeshtu një ngjarje të rëndë kriminale. Policia arre
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
Mos u trembni nga strijat, si t’i parandaloni gjatë shtatzanisë Strijat shfaqen te 90% e grave gjatë shtatzënisë. Duket se të gjitha kërkojnë të shpëtojnë prej tyre, ndaj në këtë artik
Parandaloni sulmin në zemër duke konsumuar dy mollë në ditë Konsumimi I dy mollëve në ditë, mund ta zvogëloj dukshëm rrezikun e sulmit në zemër, shkruan Dailymail. Në një eksper
Mori çiften pasi i goditën babain me kazmë, policia parandalon ngjarjen e rëndë Një krim i rëndë është parandaluar në fshatin Shesh, Ndroq pas një konflikti me motive pronësie. Kanë qenë forcat pol
Si të parandaloni rikthimin e sinusitit nga i ftohti Me uljen e temperaturave gjatë stinës së ftohtë shtohet rreziku për rishfaqjen e sinusitit. Sipas mjekëve, kalimi i m
Ushqimi i vetëm që parandalon gripin Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht
A e dini se qepa e kuqe parandalon rënien e flokëve Maska që ju ndihmon të keni flokë të shëndetshëm Flokët e hollë dhe që këputen lehtë vijnë si pasojë e mungesës së hekur
Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. So
Parandaloni infarktet me vetëm një gotë nga kjo pije Shtypja e lartë e gjakut paraqet rrezik të drejtpërdrejtë për infarkt dhe goditje në tru, por shkencëtarët zbulojnë se v
Si të parandaloni dhe trajtoni spazmat e dhimbshme muskulore Spazmat muskulore ose ngërçet muskulore nuk janë të dëmshme, por janë shumë të dhimbshme. Në fakt, për to nuk ka një shp
Jo vetëm komposto, kjo kurë e lashtë natyrale me thana vendi parandalon 100% shfaqjen e diabetit Krahas shijes së tyre të athët, të ëmbël, thanat janë ndër frutat më të veçantë medicinalë me përdorim të gjerë në mjekë
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj