999 rezultate për

parandalimit

Këngëtarja flet për vetëvrasjen: Kam luftuar shumë Gjashtë muaj pas publikimit të këngës “I Love Me”, Demi Lovato publikon këngën e re, “It’s OK not to be OK”, në bashkëpu
Ndalohet fluturimi drejt dhe nga Britania e Madhe (FOTO LAJM) Ministriia e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar sot se janë anuluar fluturimet drejt dhe nga Britania e Madhe.
10 të dyshuar për koronavirus, Kurti mbledh komisionin e parandalimit Po mbahet sot takimi i komisionit të posaçëm për parandalimin e koronavirusit, i udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti.
Si të mbroheni nga tërmeti, flet eksperti Tërmetet e ditës së mërkurë, ishin sekonda të frikshme paniku, ku megjithatë kërkohet që qytetarët të ruajnë qetësinë dh
Nis reforma në administratë, ky është institucioni i parë në listë Ditën kur kryeministri Rama deklaroi emrat e ministrave të mandatit të dytë theksi u vu në një reformim të plotë të admi
Dorëhiqet kreu i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Hyseni: Shkak? Reforma në Drejtësi… Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Mësohet se dorëheqja i ësht
MORINË/ Arrestohet shqiptari nga Kosova i akuzuar për terrorizëm Një 30-vjeçar nga Kosova, i akuzuar për terrorizëm u arrestua ditën e sotme në Morinë nga strukturat e Antiterrorit. Në
Klosi: Jemi ende larg standarteve të parandalimit të krimit Pas vrasjes së gruas një ditë më parë nga bashkëshorti i saj gardist, një reagim ka ardhur dhe nga Ministri i Mirëqënies
Policia arreston tre vrasës me pagesë pas parandalimit të atentatit në Durrës Fillimisht u raportua për një vrasës me pagesë të arrestuar, i cili u kap në flagrancë nga policia, duke ndjekur nga pas
Vrasës me pagesë? Ja detajet e reja pas parandalimit të vrasjes Lidhur me "ekzekutimin" e një personi sot, teksa autori i dyshuar i cilësuar si vrasës me pagesë është kapur disa moment
200 shtetas të Kosovës po hetohen për terrorizëm Sipas Policisë së Kosovës, nga 2013 dhe deri më tani kane nisur hetime ndaj rreth 200 personave të dyshuar për terrorizë
Ide për një strategji të parandalimit të azilkërkuesve Nga Lavdrim Lita - Liderët e Bashkimit Europian po shikojnë mundësinë e mbajtjes së një samiti të jashtëzakonshëm për të
Policët maqedonas japin "leksion" mbi sigurinë publike në Prishtinë Ditën kur ministri i Brendshëm i Kosovës, Skënder Hyseni, udhëtoi drejt Shkupiz, përfaqësuesë të Policisë maqedonase kan
Policia e Kosovës: Shifrat e aksidenteve janë alarmante Policia e Kosovës vazhdon të apeloj tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dispozitat ligjore të komunikacionit, me q
Tiranë, shefi i Parandalimit të Krimit kërcënohet me jetë Shefi i parandalimit të krimit në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, me inicialet B,K është kërcënuar me jetë. Zyrtari i
Gripi në SHBA u merr jetën 40 femijeve Të pakten 45 fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e gripit qe është perhapur në shumë shtete amerikane. Megjithatë, përhap
Tavo, "më pranë qytetarëve" Ministria e Shëndetësisë në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë ka ngritur disa çadra mjekësore ne Parkun Rinia në Tira
Facebook, nismë për parandalimin e vetëvrasjeve Facebook si rrejti më i madh në botë i ka vënë detyrë vetes të ulë numrin e vetëvrasjeve. Kompania tashmë mundëson që mi
Mbytet 15-vjeçari në lumin Vjosë Një i ri është mbytur në lumin Vjosë mesditën e sotme në vendin e quajtur Fushë-Hekal të rrethit Mallakastër. 15 vjeçari
Lufta kundër terrorizmit, ndryshon ligji për pastrimin e parave Personat e huaj që duan të hapin një llogari bankare në Shqipëri apo të realizojnë trasaksione në bankat e nivelit të dy