999 rezultate për

parandalimin

Po e tundte lokalin me dasmorë, policia shkon pa ftuar dhe gjobit me 1 milion lekë pronarin Administratori i një lokali dasmash në Fushë Milot është gjobitur me 1 milionë lekë pasi organizonte evente në kundërsht
Masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Kosovë Qeveria e Kosovë një ditë më parë ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Deri më tani, nu
Policia me "dorë të hekurt", gjobit 19 biznesmenë pasi nuk mbyllën muzikën pas orës 20:00 Policia e Shtetit vijon kontrollet për respektimin e protokolleve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së COV
Nuk zbatuan urdhrin për parandalimin e pandemisë, tre biznese gjobiten me shumën e majme Policia e Tiranës ka gjobitur me nga 1 milion lekë, 3 subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërs
Mbante hapur lokalin dhe nuk zbatonte masat ndaj Covid-19, gjobë biznesmenit (VIDEO) Policia e Tiranës ka procedyar penalisht dhe ka gjobitur me vlerë 1 milion lekë pronarin e një lokali, që nuk zbatonte r
Vendosen masat e reja për parandalimin e shpërndarjes së COVID-19 Qeveria e Kosovës ka vendosur masat e reja për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit. Në mbledhjen e sotme të Qev
Shtimi i rasteve me koronavirus, policia bën njoftimin e rëndësishëm lidhur me masat Policia e Shtetit ka intensifikuar masat, me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit teksa ditët e fundit numri i ras
Ndërtime pa leje në Durrës, policia procedon shtatë persona Janë proceduar në gjendje të lirë shtatë persona për veprat penale “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Ndotja e ajrit”. Në nj
Turqia kërcënohet nga pandemia, shkon mbi 100 mijë numri i të infektuarëve Ka shkuar në 101,790 numri i të infektuarëve në Turqi, teksa ditën e sotme u regjistruan 115 viktima duke çuar në total
I "forti" i kthehet me grushta policisë, si e hapi lokalin pa leje në Peshkopi Një 50-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë sot në Dibër, pasi gjatë kontrolleve është konstatuar se ai kishte hapur lok
Shqipëria po fiton ndaj koronavirusit? Bie numri i të prekurve Shkon në 409 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëv
Kosova merr masa të tjera për parandalimin e koronavirusit Institucionet ne Kosove janë të detyruara obliguara të nxjerrin vendime të reja për kufizimin e lirisë së lëvizjes mbi b
Bill Gates ka një porosi për udhëheqësit e shteteve në parandalimin e COVID 19 Si bashkëthemelues dhe ish-CEO i Microsoft, Bill Gates është i famshëm për një nga njerëzit më të pasur në botë, por ai
Ushtria e policia në terren: Çfarë ndodhi sot brenda farmacive, bankave e supermarketeve (VIDEO) Ashtu sikundër u raportua edhe më herët, forca të policisë dhe ushtrisë janë shpërndarë pranë supermarketeve dhe farmaci
Kosova nis dezinfektimin e rrugëve për parandalimin e COVID 19 Në kuadër të zbatimit të vendimeve dhe urdhëresave për masat parandaluese ndaj COVID-19, në Komunën e Malishevës, është
Policia publikon pamje gjatë natës: Na ndihmoni dhe ju (VIDEO) Policia e Shtetit ka publikuar gjatë natës disa pamje ku shihen rrugë të Tiranës bosh, pasi qytetarët nuk mund të lëvizi
Shitën maska e doreza me çmime stratosferike, 2 farmacistët e pësojnë keq (VIDEO) Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle të befasishme në të gjitha farmacitë, për parandalimin e tregtimit të medikamen
Basha ngul këmbë, ripropozon idetë e tij për parandalimin e koronavirusit Me anë të një statusi në Facebook, Basha ka reaguar me një status në rrjetin e tij social në Facebok në lidhje me masat
Ministri i Sporteve tregon kur do rifillojë Serie A Ministri i Sporteve në Itali Vincenco Spadafora bëri me dije për publikun italian se pritet që kampionati italian të rif
Qeveria me mbledhje urgjente, masa shtesë për parandalimin e koronavirusit Kryeministri i Kosovës do të kërkojë sot që të shtojë edhe katër persona në Komisionin e posaçëm për parandalimin e koso