999 rezultate për

paralelet

4 mijë nxënës mbeten pa u regjistruar në shkolla të mesme! Edhe pas përfundimit të afatit të dytë të regjistrimit në shkollat e mesme, vende të lira për gjysmë maturantët ka thuaj
Shqiptarë nuk do t'i mbushin më paralelet maqedonase! Ministria e Arsimit këtë vit ka bërë një hap të rëndësishëm në arsimin e mesëm shqip në Shkup. Me hapjen e drejtimeve të
Ministri shqiptar "shpëton" paralelet maqedonase Është ministri shqiptar i arsimit dhe Shkencës, Abdylaqim Ademi, ai i cili i hapi përsëri rrugën një sindrome të dhimbsh
PDSH kërkon kushte më të mira arsimore për shqiptarët PDSH kërkon që konkursi për regjistrimin e nxënësve në shkollat e mesme për vitin shkollor 2015-2016 të tërhiqet dhe të
Zv.drejtori maqedonas kërcënon: Do ta përsëris 2001-shin Shkolla e mesme "Marija Kiri" ne Shkup po ballafaqoht me probleme të shumta. Zëvendësdrejtori i kësaj shkolle me tend
Zyrtarisht, në Shkup 36.5 % shqiptarë Shkupit i ka përfunduar koha kur shkollat ishin të maqedonasve në kuptimin e dominimit të tyre si numër nxënësish dhe nu
Paralelet shqipe në Lisiçe, Mexhiti kërcënon me ato maqedonase në Çair Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti ka paralajmëruar për televizionin Alsat M se në rast të mos zgjidhjes së probl
Maqedoni, paralelet maqedonase me 90 per qind nxenes shqiptare Në shkollën e mesme "Cvetan Dimov" në Shkup, në paralelet maqedonase mësojnë rreth 90 p&eu