999 rezultate për

paralele

"Dyshoja se më tradhtonte", rrëfehet Ademi që vrau dy motrat 51-vjeçari Përparim Ademi, i cili ekzekutoi ditën e fundit të 2020-ës motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, ka dhën
Zaev: Presim datë në tetor, zgjerimi mund të ecë në mënyrë paralele me reformat në BE Kryeministri Zoran Zaev pret që premtimi për nisjen e bisedimeve në tetor të këtij viti të realizohet dhe se vendi më në
Vajza e fejuar i jep fund lidhjes paralele, por ndryshon mendim kur djali i tregon makinën (FOTO LAJM) Tradhtitë dhe numri femrave dhe meshkujve materialist është shtuar ndjeshëm vitet e fundit nisur edhe nga një tronditje
Paralele: Tahiri në BBC dhe Thaçi si president! Enver Bytyçi Gazetari, publicisti dhe shkrimtari, Ilir Kadia, sot postoi një status, të cilin po e riprodhoj sak
Vajza e fejuar i jep fund lidhjes paralele, por ndryshon mendim kur djali i tregon makinën (FOTO LAJM) Tradhtitë dhe numri femrave dhe meshkujve materialist është shtuar ndjeshëm vitet e fundit nisur edhe nga një tronditje
Lista Serbe u kënaq me pushtet falë politikanëve kosovarë Zyrtarë të Listës Serbe vazhdojnë t’i mbajnë nga dy “kapela”. Madje ka prej tyre, sikurse Ivan Todosijeviq, i cili du
Strukturat paralele në veri vazhdojnë të sfidojnë institucionet e Kosovës Strukturat paralele serbe në veri të vendit vazhdojnë të sfidojnë institucionet e Republikës së Kosovës, duke ushtruar f
Mungesa e paraleleve shqipe, heshtje në ministri Drejtimi laboratoriko-medicinal me mësim në gjuhën shqipe në shkollën e mesme profesionale “Marija Kiri Skllodovska” vit
U nda pas 5 vitesh martesë, Hueyda tregon tradhtinë që e bëri të qante për dy javë Michel Tamisier,ishte partneri që Hueyda zgjodhi si bashkudhëtar në jetën e saj, me të cilin do të bënte edhe një fëmijë
Në veri të Kosovës ka ende struktura paralele Në veri të Kosovës, ende nuk ka përfunduar procesi i shuarjes së strukturave paralele, të cilat mbështeten nga Beogradi
Në veri të Kosovës ende ka struktura paralele Në veri të Kosovës, ende nuk ka përfunduar procesi i shuarjes së strukturave paralele, të cilat mbështeten nga Beogradi
Vulat e ish-Gjykatave Paralele, Institucionet e Dretësisë nuk i dinë ku janë Polemikat e krijuara rreth Marrëveshjes për Drejtësinë të arritur në Bruksel më datën 10 shkurt 2015 janë transetuar në
Botët paralele të Carles Puigdemontit Presidenti rajonal katalanas i shkarkuar Carles Puigdemont ndodhet në një situatë të çuditshme. A është kjo arsyeja përs
Digjet shkolla, 207 nxënës të Novosellës mbeten pa shkollë Një zjarri madh ka përfshirë sot objektin e shkollës së Novosellës në Komunën e Bogovinës. Të paktën 207 nxënës të ci
Veseli paralajmëron se nuk do të ketë më struktura paralele në Kosovë Kryetari i Kuvendi të Kosovës, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur sot për strukt
Drejtësia paralele në veri nuk do të shuhet Sistemi paralel i drejtësisë në veri nuk do të bëjë shkëputje të tërësishme nga veprimtaria e deritashme, edhe pasi të k
Mësimdhënësit paralelë serbë më fatlumë se kolegët kosovare Sistemi paralel serb në arsim vazhdon që nga paslufta. Mësimi po zhvillohet sipas planprogramit të Serbisë, kurse mësimd
Hapen tre klasa paralele në gjuhen shqipe në Manastir Në Manastir pritet të hapen klasa paralele në dy gjuhë në dy shkolla të mesme, ku nxënësit do të kenë mundësinë të mësoj
Ministria e Arsimit hesht përballë cilësisë së dobët në shkollat nëpër fshatra Një numër i konsiderueshëm i shkollave fillore dhe të mesme të ulëta në fshatrat e Kosovës, kanë mbetur me numër të vogë
Gjiknuri: Bursa e Energjisë dhe liberalizimi i tregut, procese paralele Ministri i Energjisë dhe Industrisë z.Damian Gjiknuri priti sot në takim një delegacion të kompanisë shtetërore të gazit