999 rezultate për

parakusht

Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
Lajm i keq! Holanda i thotë sërish "JO" Shqipërisë "Qeveria Hollandeze, ministri Blok shprehet qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për KNG..." Mbrëmjen e sotm
Xhaferi: Lufta kundër korrupsionit parakusht për një shtet të suksesshëm, demokratik dhe të drejtë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në takimin e sotëm e inkurajoi kryetaren dhe an
Presidenti grek flet për parakushtet ndaj Maqedonisë Ndryshimi i Kushtetutës dhe emrit i cili nuk do të rrezatojë irredentizëm, ndërsa do të sigurojë tre garanci: “jo” për n
Integrimi në Ballkan, si parakusht për anëtarësimin në BE Përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor (BB) (nga ministritë përgjegjëse për punën, arsimin, tregtinë, i
Sela vendos kushtet për zgjedhje të parakohshme Kryetar i LR-PDSH-së dhe deputet i Aleancës për Shqiptarët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, Ziadin Sela, ka dekla
“Zgjedhjet e 2017 - parakusht i negociatave” Fondacioni “Konrad Adenauer”, i cili është shumë i afërt me partinë CDU të kancelares Angela Merkel, në një raport së fu
Ahmeti takon Haindl: Marrëveshja e Përzhinos do të respektohet Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDI-së në Tetovë të dërguarin e posaç
OSBE: Një listë zgjedhore e besueshme, parakusht për zgjedhje të lira Misioni i OSBE-së në Maqedoni përshëndet vendimin unanim të KSHZ-së për raportin e kryqëzimit të të dhënave në listën e
Ambasadori gjerman paralajmëron Serbinë: Kosova, parakusht për në BE Ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Heinz Wilhelm, është shprehur se vendi i tij dëshiron që të hapen sa më shpejt negoc
Hoxhaj: Pjesëmarrja e gjerë, parakusht për zgjedhje të suksesshme Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Shteteve të
Zgjedhjet e 2013, parakusht për hapjen e negociatave me BE Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu është shprehur sot në Komisionin Parlamentar të Integrimit se zgjedhjet e 2013-ës
Serbia pro bisedimeve por pa parakushte Drejtori i Zyrës së qeverisë së Serbisë për Kosovën, Aleksander Vulin, deklaroi sot se Beogardi dëshiron vazhdim të bise
Hoxhaj: Pa njohje, s'ka normalizim Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për gazetën gjermane "Main – Echo"
Kosova, parakusht për negociatat Serbi-BE Komisionari për Zgjerim i BE-së, Stefan Fule është shprehur i bindur se negociatat për anëtarësim në BE do të jenë prior
Mustafa insiston për marrëveshjen Kreu i LDK’së, Isa Mustafa po shfaqet insistues për respektimin e marrëveshjes, pasi sipas tij, kjo është parakusht për
Banka Botërore jep 37 milionë euro për Kosovën Banka Botërore jep 7 milionë euro më shumë kundrejt 30 milion sa i kishte planifikuar Qeveria e Kosovës. Pra, janë gjith
Parakushti i Serbisë për në BE, normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë Jelko Kacin thotë “se parakushti i domosdoshëm për përparim më të shpejt
Parakushtet për dialog për liberalizim janë plotësuar Gjatë ditës së parë të vizitës në Bruksel, ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, e shoqëruar nga kryetari i Kom
Integrimi, Kosova parakusht për Serbinë Ofrimi i statusit kandidat për serbinë për anëtarësim në BE, varet nga përparimi në marrëdhëniet mes Beogradit dhe Pris