999 rezultate për

parakohshem

Puberteti i parakohshëm dhe ushqyerja, ekspertët ngrenë alarmin Të shohësh fëmijët të rriten është diçka e bukur për prindin, por në të njëjtën kohë burim frike dhe shqetësimi. Mendoni
Zbulohet shuma që De Biasi "i fali" FSHF-së pas largimit të parakohshëm Gianni De Biasi u largua para disa javësh nga drejtimi i Shqipërisë, teksa ka arritur një marrëveshje me FSHF për të mby
VENDIMI/ Ja si do të llogariten pensionet e ish-ushtarakëve Me faljen e debive të krijuara nga miratimi i Aktit Normativ të 2010-s u duk se ishte mbyllur edhe plaga e ish-ushtarakë
Abramovich pagoi një shifër të frikshme për shkarkimin e Mourinhos Chelsea i ka paguar Jose Mourinhos plotë 31.4 milionë paund për largimin e tij të parakohshëm nga drejtimi i Bluve të Lo
Gjika në “pension” të parakohshëm, ngushëllohet tek librat (FOTO LAJM) Shpëtim Gjika duket se është kthyer në pension të parakohshëm, ndërsa ai i është rikthyer librave, tashmë që ka më tepër
KOMENT/ Debati i parakohshëm mbi Veliajn në autobus Kanë ngjallur debat fotografitë e kryebashkiakut të ri të Tiranës, Erion Veliaj teksa priste autobusin në një prej staci
Tapeti i ri i "Qemal Stafës" gati për derbin e Tiranës Tapeti i ri i stadiumit "Qemal Stafa" do të përurohet me rastin e derbit të kryeqytetit Tirana-Partizani. Sipas asaj
Oficeri serb kërkon lirim të parakohshëm nga dënimi për Srebrenicën Vinko Pandurevic, i cili u dënua të premten e kaluar me burg 13 vjet për përfshirje në masakrën e vitit 1995 në Srebreni
Kumanovë, PDSH-së kanë nisur ti ikin delegatët Disa delegatë të Kongresit të gjashtë të PDSH-së nga Kumanova kanë thënë se nuk do të marrin pjesë në këtë Kongres. N
Nuk duan pension të parakohshëm Pensioni i parakohshën nuk parapëlqehet nga Shërbyesit Civilë në institucionet e Kosovës, ndonëse ligji ua mundëson atë.
Rezoluta për dialogun me Serbinë,LDK: Propozimi, i paqartë Lidhja Demokratike e Kosovës vlerëson se projekt-rezoluta e propozuar nga PDK-ja nuk ka të bëjë me bisedimet me Serbinë,
Dështon nisma e KEK për pensionet e parakohshme Korporata Energjetike e Kosovës dështoi për pensionimin e parakohshëm të punëtorëve. Sipas Sindikatës së KEK’ut, nga 240
Ja si fitohen pensionet e parakohshme Personat, të cilët përfitojnë nga pensioni i parakohshëm i pleqërisë, do të kenë një ulje të pagës me 0.6% çdo muaj të p
Doreheqja e Xhemailit con ne Kongres te parakohshem PSK-ne Si njoftoi Zyra për Informim e Partisë Socialiste të Kosovës, Këshilli i përgjithshëm