999 rezultate për

parajsat

Berisha: Rama ka bankën e tij ku pastron paratë, e menaxhon gruaja e tij (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka shkruar se kryeministri Edi Rama, tashmë ka bankën e
ILDKP nis hetimet për parajsat fiskale Sa i takon skandalit të Panamasë, ILDKP tashmë ka nisur hetimet për parajsat fiskale. Më konkretisht, një grup inspektor
Si funksionojnë parajsat fiskale "offshore" (VIDEO) Parajsat apo strehat fiskale janë territore apo juridiksione që u mundësojnë personave jo rezidentë—që nuk banojnë ligjë
Vasili: Transparenca e vetmja zgjidhje për parajsat fiskale Petrit Vasili ka komentuar në një prononcim për mediat në lidhje me rastet e lidhura me parajsat fiskale, teksa nënvizon
Parajsat fiskale, ja si bëhet pastrimi i parave Para pak javësh, një investigim ndërkombëtar nxori në pah ekzistencën e disa kompanive shqiptare në një ishull të njohur
Evazioni fiskal, zbardhen emrat e 5 shoqërive shqiptare Pesë shoqëri shqiptare renditen mes 100 mijë kompanive sekrete të krijuara në parajsat fiskale nëpër botë, në atë që nji
Kompanitë e fshehta të pasanikëve ICJ, “The Guardian”, “l’Espresso” Miliona të dhëna për përdorim të brendshëm nga industria britanike e financave
Sucou dhe Hangcou, parajsat e Kinës (FOTO LAJM) Jemi mësuar me qytetet e mbi populluara të Kinës por nuk duhet harruar edhe vendet turistike që ofron ky vend i madh. Kë