999 rezultate për

paragrafi

Konjufca me dorë të hekurt, shkarkon 14 konsuj Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka njoftuar për shkarkime të shumë konsujve nëpër konsullata të Kosovës, d
Zbulohet dita dhe ora kur do të hedhet në votim Qeveria Kurti Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, gjatë ditës së sotme i ka kërkuar Kuvendit të Kosovës që të caktohet s
Kushtetuesja pezullon Ligjin për Paga deri më 30 mars 2020 Gjykata Kushtetuese e ka miratuar përkohësisht kërkesën e Avokatit të Popullit për pezullim të Ligjit për Paga. Sipas
Trafikim armësh, paraburgim për dhjetë të dyshuarit Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së parab
5 muaj nga aksidenti i Llaskarcës, ende s'ka filluar gjykimi për të akuzuarit Po bëhen 5 muaj që kur ndodhi aksidenti tragjik i autobusit "Durmo Turs" në fshatin Llaskarcë më 13 shkurt të 2019-s, nd
Apeli vendos për masën e arrestit për 31 të arrestuarit në veri Mbetet në fuqi masa e paraburgimit kundër tridhjetenjë të dyshuarve të arrestuar gjatë aksionit të Policisë në veri.
Haradinaj, letër vendeve të BE-së: Pse vendosëm taksën ndaj mallrave serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ua ka nisur një letër të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian, e
Aktakuzë ndaj katër personave në Skenderaj për veteranët mashtrues Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, në Gjykatën Themelore në Mitrovicë
Kapet shqiptari që abuzoi seksualisht me vajzat e tij Një 41 vjeçar nga Gjilani është vënë në prangat e hetuesisë kosovare. I njëjti dyshohet se abuzoi seksualisht me një vaj
Prokuroria merr vendim për burrin që vrau gruan dhe të bijën Prokuroria Themelore Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të akuzuarit Pjetër Nrecaj i cili në fillim të muajit të kaluar
Prokuroria ngre aktakuzë ndaj deputetit Milaim Zeka Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurëve Milaim Zeka, I.K dh
Zbulohet në Prizren një vatër e madhe mashtrimi për punësime në Gjermani Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prizren, Departamenti i Kri
Burg për shantazh, si rrodhi ngjarja Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt,për caktimin e masës së paraburgi
Kushtetuesja rrëzon kërkesën e sindikatave, rroga minimale do të paguhet Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë e ka shfuqizuar rezultatin e normuar për pagesën e rrogës minimale, që ishte përfshirë
Aktakuzë ndaj biznesmenit Rrahim Hashimi dhe ish-zyrtarit të policisë Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj ish-drejtorit për krime ekonomike të Policisë së Kosovës, Emin Beqiri dhe b
Detajet, aktakuzë për krim të organizuar Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore të Mitrovicës, për rastin e s
Aktakuzë për terrorizëm ndaj Murat Jasharit dhe Sadri Ramabajës Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i P
Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve policorë për keqpërdorim të pozitës zyrtare Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë, kundër të akuzuarve F.T. dhe R.K., që të dy zyrtar policor për shka
Aktakuzë ndaj një zyrtari në Prizren Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë ndaj të akuzuarit I.B., për shkak të veprës penale “keqpërdorimi i
Ezani përplas BIK-un me qeverinë e Kosovës Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar ashpër ndaj Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim Hapësinor, për s