999 rezultate për

parades

Tanku i prishur "fëlliqi" Kim Jong Un-in gjatë paradës (FOTO LAJM) Korea e Veriut zhvilloi një paradë në dukje madhështore ushtarake një javë më parë në nder të gjyshit diktatorit Kim Jon
Edhe Zonjat e para mund të kthehen në mama të “mërzitshme”, momenti i sikletshëm i Melania Trump (VIDEO) Momenti fillestar si Zonjë e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk ka qenë i lehtë për Melania Trump. Pas beti
Meksika mban paradën e parë në botë për Holloween-in (FOTO LAJM) Mexico City është qyteti i parë në botë që ka mbajtur paradën e parë për të shënuar ditën e të vdekurve, paradë e frymëz
Tanku shkel ushtarin gjatë paradës (VIDEO) Gjatë një parade ushtarake në Rusi, një tank ka shkelur një ushtarë gjatë paradës. Ushtari ishte rreshtuar në rresht
Kritka Spanjës: Pse konsumuat alkool në publik? Deri tani nuk kishte pasur asnjë kritikë për këtë Spanjë të madhe, sidomos pas fitores së finales së kampionatit europia
Thirrjet raciste kundër shqiptarëve, gjykata dënon 2 ushtarë Dy nga 39 ushtarët që hodhën parrulla antishqiptare gjatë paradës së 25 marsit të vitit 2010 janë dënuar nga gjykata gre
Makinat hibride vendosin rekordin e ri të paradës më të qetë Mbi 200 makina hibride bënë një shëtitje 20 minutëshe rreth qytetit Madison, Wisconsin për të thyer rekordin botëror ekz
Parada e homoseksualëve, 57 të plagosur (UPDATE) Dhjetra të plagosur, mes tyre dhe policë kanë mbetur të lënduar sot paradite në përleshjet mes policisë dhe gru