999 rezultate për

paradĂ

Nju Jork, parada shqiptare me temë Çamërinë Komuniteti shqiptar i Nju Jorkut shpalosi ngjyrat e tij edhe një herë të shtunën, me paradën që organizon tashmë çdo vit
Kërcënon Vulin: Armiqtë të frikësohen nga parada jonë ushtarake Parada usharake “Mbrojtja e Lirisë”, ka qenë mesazh i pastër për miqtë, armiqtë dhe çdokush duhet ta interpretojë si të
Do bëjmë litarë me zorrët e shqiptarëve! Masa të rrepta për ushtarët grekë në parada Koret raciste dhe shoviniste të ushtarëve grekë gjatë paradave me rastin e festave të ndryshme kombëtare të tyre duket s
Përgjaket parada ushtarake, dhjetëra të vrarë Persona të armatosur hapën zjarr gjatë një parade ushtarake në Iran, që po zhvillohej në qytetin jugperëndimor të Ahvaz,
Demokratja sulmon keq deputetet: Marioneta, vijnë në Kuvend për paradë (VIDEO) Veshja e deputeteve femra është një ndër detajet më interesante gjatë seancave plenare në Kuvendin e Shqipërisë e cila n
Pamje të rralla, parada e modës shqiptare në komunizëm Në videon më sipër mund të shikoni pamje të rralla nga vitet 1956 në komunizëm, ku është xhiruar parada e modës në atë k
Paradat ushtarake në vitet 1964-1976 (FOTO LAJM) Një ushtri si kjo gjithkush do t’ia kishte lakminë. Ishte kjo ushtria shqiptare vite më parë. Në rrjetet sociale janë
Parada ushtarake ruse mbërrin në Shtëpinë e Bardhë (VIDEO) Vendimi i presidentit amerikan Barak Obama për të mos marrë pjesë në paradën ushtarake në Moskë, për Ditën e Fitores, bë
"Gjendje lufte" në Beograd (FOTO LAJM) UPDATE- Beogradi është përfshirë nga trazirat, për shkak se në grupin e personave që donin të zhvillonin paradën gay, ka
Forumi Musliman: Mbi shoqërinë ushtrohet presion që të mendojë sipas lëvizjes homoseksuale Përmes një deklarate, Forumi Musliman i Shqipërisë shprehet se sheh me shqetësim përpjekjet për ta shkatërruar instituci
Parada e LGBT, PDK: Zoti krijoi Evën dhe Adamin, jo Adamin dhe Stefanin Në ditën kur komuniteti LGBT zhvilloi një paradë duke kërkuar legalzimin e martesave gay, Partia Demokristiane e Shqiper
Parada LGBT-ve, policia refuzon tubimin e Forumit Mysliman Komuniteti LGBT (lesbike, gay, biseksual, transgjinor) zhvillon sot një paradë me qëllim mbrojtjen e të drejtave të komu
Manchester City, parada e kampionëve (FOTO-VIDEO) Një paradë e madhe në qëndër të Manchester për të festuar titullin e katërt në Premier League. Ashtu siç është bërë trad
Parada e "Topit të Artë", Bernabeu vishet në ar (FOTO LAJM) Në takimin hapës të ditës së shtunë në Spanjë Real Madrid likuidoi Granadën 2-0 duke u ngjitur përkohësisht në krye të P
Në Mal të Zi mbahet Parada e parë e Homoseksualëve Rreth 2 mijë policë u angazhuan rrugëve të Podgoricës, për të siguruar Paradën e parë të Homoseksualëve në kryeqytetin e
Bayern-Borussia, parada e bukurosheve (FOTO LAJM) I kanë shoqëruar partnerët e tyre në çdo sfidë të tyre por prezenca në finalen e nesërme të "Wembley" ku do të përcaktoh
Parada e Pavarësisë, FSK tregon forcën (FOTO LAJM) Në 5 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, për herë të parë është zhvilluar një paradë ushtarake. Shteti më i ri ka treguar
Prishtinë, zhvillohet Parada e Pavarësisë Në Kosovë vijojnë kremtimet me rastin e pesë vjetorit të shpalljes së pavarësisë, e cila është njohur nga 98 vende të bo
Paradë madhështore e Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Kosovës Në sheshin “Skëndërbej” ka nisur Parada e Pavarësisë, parada e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Nën pr
Parada ushtarake, Forcat e Armatosura në provat e fundit Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë të cilat janë të angazhuara në festimet e 100-vjetorit të pavarësisë, ka