999 rezultate për

paraburgim

Gjykata Penale cakton paraburgim për Çavkov dhe disa persona tjerë Deri më tani, Gjykata Penale ka caktuar paraburim 30 ditor për ish drejtorin e Byrosë për Siguri, Mitko Çavkov, Igor Dur
Igor Jug mbetet në paraburgim, akuzohet edhe për terrorizëm gor Jug do të mbetet në burgun e Shutkës. Vendimin sot e solli gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokuroris
E FUNDIT/ Lirohen nga paraburgimi tre deputetët e Vetëvendosjes Tre deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika- Kadaj-Bujupi dhe Albulena Haxhiu janë liruar nga paraburgimi
Avokati tregon kur do të lirohen deputetët Tre deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, Donika- Kadaj-Bujupi dhe Albulena Haxhiut iu është caktuar masa e
E FUNDIT/ Nga një muaj paraburgim për tre deputetët Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot derisa
Policia i dërgon në paraburgim jashtë Prishtinës deputetët Policia e Kosovës ka arrestuar tre deputetët e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj-B
Adea Batusha nuk dërgohet në paraburgim Tre të dënuarit me mbi 5 vite burgim janë dërguar menjëherë në paraburgim, ndërsa Adea Batusha do të mbrohet në liri.
Policia i dërgon në paraburgim aktivistët Katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, Egzon Haliti, Atdhe Arifi dhe Adea Batusha Gjykata Themelo
Caktohet masa për të dyshuarin në vdekjen e punëtorit të Bechtel Enka Gjykata sot ia ka caktuar 30 ditë paraburgim të dyshuarit që shkaktoi aksident, ku për pasojë vdiq një punëtor i Bechtel
Paraburgim për nënën nga Gjilani që dyshohet për vrasjen e foshnjës Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, për caktimin e masës së paraburgim
Ja sa persona kanë ndihmuar Grujovskin dhe Boshkovskin për t’u arratisur Së paku 10 persona kanë ndihmuar Goran Grujevskin dhe Nikolla Boshkovskin që të fshihen dhe të largohen nga vendi. Se
Gjykata e Apelit merr vendim për Sadri Ramabajën Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit Sadri Ramabaja., kundër cak
Lirohet Enver Sekiraqa Gjykata e Apelit i ka ndërperë masën e paraburgimit të akuzuarit për pjesëmarrje në vrasjen e policit Triumf Riza. Se
Gjykata merr vendim për të dyshuarit e vrasjes së Aulonit Gjykata Themelore e Prishtinës ka vazhduar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e 16 vjecarit, Aulon Z
30 ditë paraburgim për katër nga sulmuesit e Ziadin Selës Me propozim të prokurorit kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup, gjykatësi i procedurës paraprake u ca
Gjykata lë lë 1 muaj në arrest shtëpie Milaim Zekën Një muaj arrest shtëpie është masa që Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi ndaj ish-gazetarit dhe deputetit të Nismës
E FUNDIT/ Prokuroria merr një vendim për të dyshuarit në vrasjen e Aulonit Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur, ka kërkuar vazhdimin i masës së paraburgimit për dy të mit
30 ditë paraburgim për sulmin ndaj Kajtazit, Fitim Thaqi ankesë ndaj gjykatës Gjykata vendosi që i dyshuari si sulmuesi i gazetarit Vehbi Kajtazit të rrijë të paktën 30 ditë në paraburgim. Vendi
Gjykata jep 30 ditë paraburgim për sulmuesin e gazetarit Kajtazi Fitim Thaqi do të qëndrojë të paktën 30 ditë në paraburgim për shkak se ka rrahur gazetarin Vehbi Kajtazi. Vendimin për
Këta persona votojnë sot në Maqedoni Sot një ditë para zgjedhjeve të përgjithshme lokale kanë të drejtën e votës 1.882 persona që vuajnë dënimet në burgjet e