999 rezultate për

paraburgim

Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së Apelit Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgim
Nga 30 ditë paraburgim të dyshuarve për vrasjen e zyrtarëve të UNMIK-ut Gjykata Themelore e Prishtinës ka marrë vendimin për 30 ditë paraburgim për tre të dyshuarit për vrasjen e rëndë të dy z
S'ka paraburgim për Gruevskin dhe bashkëpunëtorët e tij Gjykata penale ka vendosur se nuk ka paraburgim për ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij të afër
Gjykata Penale jep vendimin për Nikolla Gruveskin Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin "Tarifa","Trezor", "Titanik", "Toplik",
Reagon PSP pas vendimet të Gjykatës, përgatit ankesa Së fundmi ka reaguar Prokuroria Speciale Publike (PSP) ndaj vendimeve të Gjykatës Themelore për kërkesat e tyre për para
Nuk shkojnë në paraburgim, ju konfiskohen pasaportat Peshevskit, Trajkovskit dhe Kançeskës Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin “Tarifa”, “Trezor”, “Titanik”, “Toplik”
Në pritje të Gjykatës të vendosë për paraburgimet e funksionarëve të VMRO- DPMNE-së Kaluan më shumë se 24 orë pasi provat materiale PPS i dërgoi në Gjykatën Penale të Shkupit. Por deri tani nuk ka ven
Penalja fsheh vendimin për Nikolla Gruevskin refuzohet paraburgimi i Alimit Pak më parë Gjykata penale publikoi vendimin se për Ivona Taleskën dhe Dragan Pavlloviq-Llatas është shqiptuar vetëm mas
Gjykata Penale vendos: Nuk ka paraburgim për asnjë të akuzuar! Gjykata Penale ka sjellë vendime megjithatë raportohet se për asnjërin nga të akuzuarit nuk është sjellë vendim për para
”Kuvendi i Maqedonisë duhet t’ua heqë imunitetin deputetëve që akuzohen nga PSP-ja” (Video) Deputetët të cilët ngarkohen nga ana e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) mund të thirren në imunitetin e tyre, mirëpo s
Burg për Gruevskin Prokuroria Publike Speciale kërkon paraburgim dhe masë ndalese për Nikolla Gruevski, Mile Janakievski, Gordana Jankullov
PSP kërkon paraburgim edhe për dy zyrtarët e lartë të BDI-së Prokuroria Speciale ka kërkuar paraburgim edhe për dy zyrtarë të BDI-së, Ejup Halimin, koordinator i grupit parlamentare
Janeva, Koçan te shkojë në paraburgim Prokurorja publike specale Katica Janeva ka thënë sot se nuk heqin dorë nga kërkesa për paraburgim e Sead Koçanit, i dys
30 ditë paraburgim për sulmuesin e Todorovit Ndaj Ljupço S, nga rajoni i Velesit, i cili tentoi që të vriste ish-ministrin e Shëndetësisë, Nikolla Todorov, është cak
Dhoma e mjekëve të Maqedonisë në takim me ministrin Taravari (VIDEO) Dhoma e mjekëve të Maqedonisë sot është takuar me ministrin e ri të shëndetësisë, Arben Taravari. Gjatë këtij takimi,
Sead Koçan blen lirinë me 1 milion euro Sead Koçan do të mbrohet në liri, ka qenë vendimi jo zyrtar i gjykatëses së procedurës paraprake e cila nuk ka pranuar k
Gjykata Penale do të vendos për paraburgimin e Koçanit Gjykata Penale e Shkupit do të vendosë sot për kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike për paraburgimin e biznesmenit Se
Nuk ndalet PSP, kërkon përsëri paraburgosjen e Sead Koçan-it Prokurorët e Speciales do të dorëzojnë nesër përsëri prova dhe argumente për kërkesën për paraburgim të biznesmenit Sead
Hiqet paraburgimi për Sead Koçanin Është shfuqizuar paraburgimi për pronarin e kompanisë “TRANSMET”, Sead Koçan. Sipas informacioneve një vendim i till
Prokuroria zbut dënimet për huliganëve që sulmuan deputetët Prokuroria Themelore Publike ka zbutur dënimin ndaj nëntë personave të tjerë të përfshirë në dhunën në Kuvendin e Maqedo