999 rezultate për

parĂÂ

Paraardhësit e britanikëve kanë patur lëkurë të errët në të zezë Analizat e ADN-së së britanikëve të parë modernë, që kanë jetuar rreth 10 000 vjet më parë, kanë treguar se ata kanë pat
Studiuesi Williams mbështet tezën shqiptare: Pellazgët janë paraardhësit e tyre George Fred Williams më 1914 ka shkruar: “Po të kthehemi në parahistori, para se rapsodët homerikë t’u këndonin hyjnive
E pabesueshme! Organet që janë kot në trupin tuaj Trupi i njeriut ka evoluar dhe tashmë ekspertët thonë se janë 12 pjesë në trupin tonë që sot janë fare të padobishme dhe
Kjo është qeliza që thinj flokët Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e tr
12 pjesët që janë të padobishme në trupin e njeriut Trupi i njeriut është një system shumë kompleks por shumë i perfeksionuar. Në këtë artikull do t’ju njohim me 12 pjesët
Fisi në Amazonë që jeton si paraardhësit e 20 mijë viteve më parë (FOTO LAJM) Fotografi Ricardo Stuckert teksa bënte një xhiro me helikopter mbi xhunglën e Amazonës zbuloi një fis të izoluar që jeto
Fobia mund të jetë problem i trashëguar nga paraardhësit Kujtimet mund të trashëgohen tek brezat e ardhshëm nëpërmjet kalimeve gjenetike të cilat lejojnë pasardhësit të përjetoj
PSG nuk dorëzohet për Ronaldon, i ofron shifra marramendëse Cristiano Ronaldo mbetet objektivi kryesor për merkaton e verës. Sipas "La Gazzetta dello Sport", ekipi parizien nuk ka
A do të jetë kjo pamja e iPhone 5SE? (FOTO LAJM) Apple pritet që së shpejti të prezantojë modelin më të ri iPhone i ri 5SE. Prezantimi i tij mendohet se do të bëhet në k
Galaxy S7 dhe S7 Edge së shpejti në treg (FOTO LAJM) Llogaria e famshme @evleaks ka publikuar dy fotografi më të fundit të smartfonëve Galaxy S7 dhe S7 Edge. Këto janë dy mo
Robertson: Hedhja e gazit lotsjellës, dëm i madh për Kosovën Ish-sekretari gjeneral i NATO-së, Lordi Georg Robertson ka thënë se gazi lotsjellës i hedhur nga deputetët po shkakton n
BMW M240i vjen në vitin 2017 (FOTO LAJM) BMW po punon për të sjellë në treg modelin më të ri M240i. Mendohet se modeli M240i do të jetë një makinë me motor 3.0,
iPhone 6S më i fortë se paraardhësit (VIDEO) Apple pritet që muaj që vjen të sjellë në treg telefonin më të ri iPhone 6S. Pritet që ky të jetë një model i fortë se p
Fosile e rrallë, paraardhësi i gjarprit kishte katër këmbë (FOTO LAJM) Studiuesit kanë gjetur një fosile të rrallë, e cila dëshmon se paraardhësi i gjarprit mund të ketë pasur katër këmbë. Fo
Berisha në sulm ndaj Ramës: Rreh gjoksin me vepra të paraardhësit Një betejë e hapur ka qënë ajo mes Ramës e Berishës, ku dhe ky i fundit nuk ndali akuzat se po mburret me veprat e paraa
Ja si duket Audi Q7 (FOTO LAJM) Audi SQ7 është një model makine, i cili do të jetë i pajisur me një motor e-turbo V8 TDI 4.0 ose 4.2 litra. Pritet që ma
Një miliard nga Tajlanda, Berlusconi shet Milanin Pas 29 vitesh presidencë të Silvio Berlusconit (përvjetori më 20 shkurt) Milani duket se ndryshon pronësi. Sipas asaj që
Sony prezanton Xperia Z3 (FOTO-LAJM) Vetëm 6 muaj pas prezantimit të Xperia Z2, Sony ka prezantuar tashmë zyrtarisht Xperia Z3. Smartfoni ka një cip Snapdra
Gushti, muaji më i mirë për doganat Doganat kanë arkëtuar në muajin gusht më shumë të ardhura se në çdo muaj tjetër në buxhetin e shtetit. Sipas të dhënave
Davutoglu prezanton qeverinë e re Kryeministri i ri turk Ahmet Davutoglu prezantoi sot anëtarët e qeverisë së re ku ish ministri i Çështjeve Evropiane Mev