999 rezultate për

paqes

Habit Trump: Nobelin e paqes e meritoja unë! Trump duket se mendon se ai ishte anashkaluar për nominimin e Nobel për Paqen të vitit të kaluar. “Unë do t’ju tregoj
Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, PD: Provokim ndaj paqes në rajon Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë, PD shprehet se në pë
Tensione të mëdha para "El Clasicos", policia në gatishmëri (VIDEO) Katalunia do të përballet sonte me një sfidë të madhe të sigurisë, në "El Clasico-n" mes Barcelonës dhe Real Madridit, k
Ku ndodhet "Unaza e Zjarrit"? Vendet që preken nga tërmetet dhe vullkanet (FOTO LAJM) Unaza e Zjarrit është një zonë e madhe në pellgun e Oqeanit Paqësor, ku ndodhin një numër i madh i tërmeteve dhe shpërth
Pse e shqetëson Vuçiçin marshimi paqësor në Tiranë? Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se më datë 28 nëntor në Tiranë do të mbahet një marshim nën moton "Vuçiç nuk vendos për
Serbët ngrenë pyetje nga ky veprim i NATO-s për Kosovën Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë përmes YouTube flet për misionin e kësaj aleance në Ko
NATO kujton me video intervenimin në Kosovë, plasin mediat serbe: Diçka po zien (VIDEO) Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë në YouTube flet për misionin e kësaj aleance në Kosovë
Pas sulmit me 250 viktima, shpallet fituesi i zgjedhjeve paqësore në Sri Lanka Ish-ministri i Mbrojtjes Gotabaya Rajapaksa, do të jetë presidenti i ri i Sri-Lankës. Ai garonte përballë Sajith Premada
Kryeministri rus zbulon formën e vetme për marrëveshje mes Kosovës e Serbisë Kryeministri rus Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Be
Janë ndarë paqësisht! Kjo video tregon qartë raportin e Kylie dhe Travis pas ndarjes (VIDEO) Ndonëse, Kylie Jenner dhe Travis Scott kanë disa javë që janë ndarë, kjo gjë duket se nuk ka ndikuar aspak në marrëdhëni
Dukeshin shumë paqësorë, por çifti i të moshuarve fshihte një sekret të errët (FOTO LAJM) Një çift të moshuarit janë dënuar me 8 vite burg nga gjykata në Portugali pasi akuzohen për trafik te lëndëve narkotike.
Nxënësit e "Jahja Kemal" nga Struga kanë vozitur biçikleta me rastin e shënimit të "Dita e Paqes" Grupi i nxënësve dhe mësimdhënësve nga ShMP “Jahja Kemal” nga Struga më 21 shtator “Ditën e Paqes” e kanë shënuar duke v
SHBA-të dërgojnë super raketat në Paqësor Diku në Oqeanin Paqësor, anijet luftarake amerikane janë duke transportuar armë të reja, për të cilat analistët thonë se
Ndjekje si në filma, trafikantët hedhin thasët me kokainë në ujërat e Paqësorit (VIDEO) Roja Bregdetare e SHBA bllokoi një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453
Rama nga Asambleja e PS-së: 30 Qershori iku paqësisht, por plaga mbeti Më 30 Qershor fitoi shteti, qytetari. Iku paqësisht por plaga është e haspur dhe më e hapur se asnjëherë është edhe sfid
Sot në Shkup “Marshi i Paqes” për ta kujtuar Masakrën e Srebrenicës Sot në Shkup të Maqedonisë së Veriut do të mbahet “Marshi i Paqes” për ta kujtuar masakrën e Srebrenicës. Marshi do t
BE: Të mos pengohen zgjedhjet e 30 Qershorit Lidhur me gjendjen politike në vend ka reaguar edhe delegacioni i BE në Shqipëri. Delegacioni shprehet se duke patur
OSBE thirrje për 30 Qershorin: Procesi zgjedhor të jetë paqësor Krerët e OSBE 2 ditë para zgjedhjeve të 30 Qershorit, u kanë bërë thirrje palëve politike të vetëpërmbahen dhe të respek
Protesta e opozitës, Meta deklaratë urgjente Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pak minuta para protestës së nëntë kombëtare të Opozitës së Bashkuar. Në
Nesër protesta e opozitës, Ambasada Amerikane apel qytetarëve: Kush shkakton dhunë do mbajë përgjegjësi Nesër opozita e bashkuar do të zhvillojë protestën e 9 në orën 20:00. Për shkak se mund te priten trazira, Ambasada Amer