999 rezultate për

paqes

Brnabiq: Të bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes në Kosovë Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka theksuar se zbatimi i reformave është në të mirën e Serbisë dhe se duhet pasur një s
Vuçiq: Me shqiptarët na duhet marrëveshja e paqes për 200 vitet e ardhshme Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se pengesa më e madhe në rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian është “gj
"Çmimi Nobel për Paqen", Donald Trump pretendenti kryesor Fituesi i Çmimit Nobel për Paqen do të shpallet sonte në një ceremoni në Oslo, në Norvegji. Ndërsa lista e plotë e ka
Merkel dhe Amal Clooney, pretendentë për Nobelin e paqes Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Clooney është një nga pretendentët e çmimit Nobel për paqen, për 2017, një refle
Ja si do të shpërndahej rrezatimi nëse Koreja e Veriut lëshonte një bombë bërthamore në Paqësor (VIDEO) Disa pamje grafike dhrithëruese tregojnë se si do të përhapej radioaktiviteti nëpër botë nëse Koreja e Veriut do të lesh
SHBA-të kërkojnë zgjidhje paqësore për Korenë e Veriut Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, theksoi sot nga kryeqyteti i Indisë, Nju Delhi, se Shtetet e Bashkuara kërko
Mattis: Bomba me hidrogjen në Paqësor do të ishte papërgjegjshmëri Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis deklaroi sot se një provë e bombës me hidrogjen nga Koreja e Veriut në oqeani
Xhaferi: Ballkani jo më “fuçi baruti” "Perceptimi i Ballkanit si “bure baruti” tanimë ka përfunduar", u shpreh kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhafer
Çfarë ndodh nëse Koreja e Veriut hedh bombën me hidrogjen në Paqësor? Koreja e Veriut mund të planifikojë një nga shpërthimet bërthamore më të fuqishme në histori, nëse do ti besonin deklara
Kim Yong alarmon botën: ‘Do shpërthejmë një bombë në Oqean!’ Koreja e Veriut u ka paralajmëruar se mund të shpërthente një bombë bërthamore në Oqeanin Paqësor në kundërpërgjigje të
Ku do të godasë tërmeti tjetër? Unaza e Zjarrtë e Paqësorit po terrorizon gjysmën e globit Pas tërmetit vrastar të dy ditëve më parë në Meksikë, gjatë 24 orëve të fundit në atë që quhet Unaza e Zjarrit në Oqeani
Kosova, në vend të katërt për pasigurinë në Evropë Indeksi Global i Paqes 2016 u publikua kohët e fundit nga think-tanku, Instituti për Ekonomi dhe Paqe, duke zbuluar vend
Charlie Hebdo, kopertinë kushtuar Barcelonës: Islami është fe e paqes (FOTO) Fraza "Islami, është feja e paqes...të përhershme", përkrah një karikature që tregon trupa pa jetë në rrugë dhe një furg
Mallkimi i destrojerëve amerikan në Paqësor, dyshohet për sulm kibernetik (FOTO LAJM) Gjatë dy muajve të fundit, dy destrojerë të avancuar të Marinës së SHBA-së janë përplasur me anije të mëdha në Oqeanin P
Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në ujërat e Paqësorit (FOTO) Turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të rrallë pasi u zbuluan në një av
Vendi ku Paqësori dhe Atlantiku takohen, por nuk përzihen (VIDEO) Vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, duket thuajse surelal. Turistë të shumtë
Veliaj: Ftoj qytetarët e Tiranës të bëjnë më shumë punë vullnetare Më shumë se 170 vullnetarë të huaj e shqiptarë, pjesë e Korpusit të Paqes që vepron edhe në vendin tonë, u angazhuan sot
Nis raundi i pestë i bisedimeve për arritjen e paqes në Siri Diplomatë nga Rusia, Irani, Turqia dhe SHBA, kanë filluar raundin e pestë të bisedimeve për paqe në Siri me qeverinë sir
Kosova zgjeron përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re t
Koalicioni i luftës dhe ai i paqes mund të mos ekzistojnë pas zgjedhjeve Koalicionet parazgjedhore, siç po quhen ajo e “Krahut të luftës” dhe e “Krahut të paqes”, lehtësisht mund të thyhen pas