999 rezultate për

paqen

Ndaleni këtë çmenduri: Haradinaj flet për armë dhe i bën thirrje Serbisë Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, e quan kërcënim për Kosovën dhe paqen e rajonit, faktin se sipas tij
"Telefoni po vret telefoninë! Profesorë, menaxhera e deri te kryetar partie, të gjithë llapaqena" Nga Artan Fuga Llogje Vëmendja e opinionit publik tërhiqet nga skandalet, ngjarjet e ditës, deklaratat e po
Haradinaj: Kurti është mashtrues, Vjosa e paqëndrueshme I ftuar në emisionin Frontal të televizionit T7, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka komentuar të gjithë kandida
Njihuni me 5 shenjat e horoskop më të paqendrueshme emocionalisht Është vërtetuar shkencërisht se një veprim nuk ka të njëjtin efekt në persona të ndryshëm. Kjo ndodh për disa arsye dhe
Hiqeni nga mendja plazhin për sot, moti i paqëndrueshëm Në ditën e sotme pritet të ketë reshje të dobta uji, kryesisht të karakterit lokal. Ekziston mundësia që në zona shumë t
Berisha i mahnitur nga Bill Clinton, ndan me ndjekësit fjalimin e tij (VIDEO) Ish kryeministri Sali Berisha ka ndarë në Facebook fjalimin e mbajtur ditën e sotme nga ish presidenti Clinton në Kosovë
Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë me u pajtu me Serbinë Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje
Sot, kohë e paqëndrueshme me shi dhe rrebeshe Sot moti do të jetë i paqëndrueshëm me vranësira të mesatare me reshje shiu të karakterit lokal në formën e rrebesheve d
Vuçiç: Ushtria dhe policia, gati të mbrojnë vendin ndaj agresorëve Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, thotë se vendi i tij mbron paqen e stabilitetin në rajon, por duhet të jetë gati në ç
Pse duhet të agjërojmë, flet imami shqiptar në SHBA (VIDEO) Nesër besimtarët myslimanë startojnë muajin e madhërishëm të Ramazanit, i cili është muaji i agjërimit për hir të dashur
Mot i paqëndrueshëm, si do të luhaten temperaturat sot Vijon ndikimi i kushteve atmosferike të paqëndrueshme mbi territorin shqiptar duke kushtëzuar kthjellime të pakta dhe vr
Zëri i Amerikës: Në Shqipëri po rritet paqëndrueshmëria politike Në qershor Shqipëria do të mësojë nëse Bashkimi Evropian do të vendosë për të hapur negociatat e anëtarësimit. Por po
Kërcënon Vuçiç: Me vështirësi po e ruaj paqen me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, thotë se shihet qartë që qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj nuk do ta heqë
Sollën paqen historike, kryeministrat nominohen për çmimin Nobel Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev janë kandiduar zyrtarisht për çmimin No
Rusi përpiqet të prishë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në Përfaqësuesi i Përhershëm i Federatës Ruse në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, ambasadori rus, Aleksand
Zaev: Nuk e di çfarë po negociojnë por presim paqen Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka komentuar zërat për një shkëmbim të mundshëm territoresh mes Kosovës dhe Serbi
"Nëse do paqen, bëhu gati për luftë!" Ushtarët grekë dalin me mijëra në fushëbetejë (FOTO LAJM) Që prej ditës së djeshme, forcat tokësore të Greqisë janë duke organizuar një stërvitje të madhe në të gjithë vendin, në
HOROSKOPI/ Jeni zënë prej muajsh, kjo e mërkurë ju sjell paqen në çift Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 21 nëntor 2018. Dashi Do të jeni shumë të vendosur në vendin e punës, por
Maqedonia e "madhe" më e fortë se Rusia e "vogël" nga Destan JONUZI Përveç, Marrëveshjes së Ohrit edhe Marrëveshja e Prespës paraqet një akt të rëndësishëm historik pë
SHBA kundër taksës që Kosova i vendosi Serbisë E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, ka thënë se taksa e vendosur nga Q