999 rezultate për

paqe

Myslimanëve, të krishterëve dhe hebrenjve nuk i shërben ai konflikt Në shumë aktivitete ndërfetare kam theksuar shembullin e mrekullueshëm të bashkëjetesës në Shqipëri. Besa e dhënë ndaj h
Kush është Qaseem Suleimani, burri që ka në dorë luftën dhe paqen në Lindjen e Mesme Siria ishte skena e një përshkallëzimi ushtarak të pashembullt disa ditë më parë (10 maj) midis Izraelit dhe Iranit.
Flamurtari dhe Laçi nuk dinë të shënojnë në fushë asnjëanëse, bëjnë paqe pa gola (VIDEO) Paqe pa gola në sfidën shumë të rëndësishme për Europën, mes Flamurtarit dhe Laçit, që u luajt në fushën asnjëanëse në E
Festival golash në Gjirokastër, Luftëtari dhe Partizani bëjnë paqe (VIDEO) Sfida me Luftëtarit dhe Partizanit Ka përfunduar në një barazim 2-2, ndeshje e vlefshme e javës së 33-të të Kategorisë S
Godet Nard Ndoka: Pusho në paqe Edi Rama! Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ishte në Lezhë nga ku foli për veriun e Shqipërisë dhe planet e rrugëve. Me një s
Festival golash në Camp Nou, Barcelona dhe Reali bëjnë paqe (VIDEO) Barcelona dhe Real Madrid e kanë mbyllur në barazim "El-Clasicon" për këtë sezon futbollistik 2017/18 në La Liga. Ka
Kamza dhe Luftëtari e mbyllin me paqe (VIDEO) Kamza dhe Luftëtari nuk kanë mundur të bëjnë asgjë më shumë se një barazim pa gola. Në Kamëz, vendasit nuk arritën të
Shqipëria U-15 bën paqe me Kosovën U-15 në "Elbasan Arena" Kombëtarja shqiptare e moshës U-15, ka barazuar ditën e sotme 1-1, në miqësoren ndaj Kosovës U-15. Takimi është zhvi
Në përvjetorin e masakrës Haradinaj i ofron paqen Serbisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 19-vjetorin e masakrës së Studimes ka thënë se një pakt i paqes me Serbinë ë
Kim Jong-un, pa cigare në bisedimet e paqes Kim Jong-un konfirmoi se i kishte shijuar një gotë gjatë takimit historik me Moon Jae-in, por ishte refuzimi i tij për t
Paqe në Siçili, Bari e mbyll ndeshjen me 9 lojtarë ndaj Palermos Përfundoi pa fitues përballja direkte për ngjitjen në Serinë A, mes Palermos dhe Barit, që u mbyll me rezultatin e përgj
Vazhdojnë përpjekjet për paqe, takim i ri në Selanik Kontaktet e shpeshtuara të shefave të Diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias, në periu
Kim Jong e ka seriozisht paqen: Ky është veprimi më i fundit i tij Duke nisur nga 5 maji, Koreja e Veriut do t’i lëvizë akrepat me 30 minuta për t’iu përshtatur orës së Jugut në atë që ng
Pas luftës, paqe mes trajnerëve Trajneri në largim i Arsenalit, Arsene Wenger ka treguar se tensionet me ish legjendën dhe menaxherin e Djajve të kuq nu
Vjen paqja? Kim Jong Un premton se nuk do t'a lerë më pa gjumë Korenë e Jugut Kim Jong-un u bë lideri i parë i Koresë së Veriut që shkel në Korenë e Jugut, duke kaluar vijën ushtarake që ka ndarë ga
Arsenali dhe Atletico bëjnë paqe në "Emirates" (VIDEO) Arsenali dhe Atletico Madrid kanë barazuar sonte në një ndeshje dramatike me shifrat 1-1 për ndeshjen e parë gjysmëfinal
Vdekja e Art Kurtit, Haradinaj shpreh ngushëllime Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktorit Art Kurti. “Me dhembje mora l
Laçi dhe Kukësi bëjnë paqe, ndajnë pikët me njëra-tjetrën (VIDEO) Ndeshja mes Laçit dhe Kukësit është mbyllur në barazim 0-0, sfida e vlefshme për javën e 30-të të Kategorisë Superiore.
Nuk ka fitues në Olimpico, Lazio dhe Roma bëjnë paqe (VIDEO) Lazio dhe Roma kanë bër paqe me njëra-tjetrën sonte në derbin e qytetit, ndeshje e cila që u zhvillua në "Olimpico".
Veseli: Ndërhyrja në Siri është për paqe Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbështetur sulmin ushtarak ndaj Sirisë, të ndërmarrë nga SHBA, Britania e Madhe dhe Fra