999 rezultate për

papulias

Papulias: Serbi - Shqipëri u përdor për qëllime politike Presidenti grek, Karolos Papulias ka komentuar atë që ndodhi në ndeshjen Serbi - Shqipëri. Papulias tha se nuk duhet
Papulias i premton Kodhelit mbështetje për integrimin Në mbyllje të vizitës së saj dy ditore në Greqi, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli është pritur sot në një takim të veç
Presidenti grek “Qytetar Nderi” i Gjirokastrës Presidenti grek, Karolos Papulias është shpallur sot “Qytetar Nderi”i qytetit të Gjirokastrës. Titulli i nderit i është
Takimi me Bashën, Papoulias: Do t’ju mbështesim që procesi i integrimit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherësh lideri i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim presidentin e Greqisë, S
Protestë ndaj Papulias, 3 të rinj djegin flamurin grek Ndërsa presidenti grek Karolos Papulias gjendej në një tryezë ekonomike me biznesin grek në Shqipëri në hotel Rogner, në
"Presidenti Papulias një mik i mirë i Shqipërisë" (FOTO-LAJM) Vullneti i përbashkët për avancimin e marrëdhënieve midis Greqisë dhe Shqipërisë ka qenë në qendër të diskutimeve mes kr
Papulias-Nishani: Të forcohet bashkëpunimi ekonomik Shqipëri-Greqi Presidenti grek Karolos Papulias theksoi sot se pavarësisht krizës që ka përfshirë shtetin Helen, investimet greke në Sh
Papulias mbështet idenë "Maqedonia Sllavo-Shqiptare" Presidenti grek Karolos Papulias, ka mbështetur propozim emërtimin “Maqedonia Sllavo-Shqiptare”, si zgjidhje për kontes
Çështja çame, Aleanca Popullore letër të hapur Papuliasit Nisur nga vizita e Presidentit grek në vendin tonë Karolos Papulias, Aleanca Popullore përmes një letre të hapur lidhur
Papulias: Do gjej gjuhën me shqiptarët Gazeta gerke “To Ethnos” përshkruan takimet e ditës së diel të presidentit Papulias me kryepeshkopin Anastas dhe me kreu
Çamët thirrje Papuliasit: Mbaj fjalën e dhënë para 20 vjetësh Shoqata "Çamëria" zhvilloi sot një tubim paqësor përpara Piramides. Kryetari i Shoqates Ardian Tana gjate protestes i ku
Presidenti grek në Tiranë, takime me krerët e shtetit Presidenti i Greqisë Karolos Papulias nis sot axhendën zyrtare të takimeve me krerët më të lartë të shtetit shqiptar. Fi
Vizita e Papulias, Shoqata "Çamëria": Nëser tubim para Presidencës Shoqata Politike Atdhetare "Çamëria" fton të gjithë qytetarët në një tubim nesër para Presidencës për t`i treguar presid
Papulias sot në Tiranë, nesër takime me krerët e shtetit Vjen sot për një vizitë zyrtare në Tiranë Presidenti i Greqisë Karolos Papulias. Vizita 3-ditore e kreut të shtetit grek
Presidenti grek vizitë treditore në Shqipëri Presidenti i Republikës Greke, Karolos Papulias zhvillon një vizitë zyrtare 3-ditore në Shqipëri. Të dielën ai pritet të
Venizelos "raporton" tek Papulias për vizitën në Shqipëri Pas takimeve që zhvilloi të hënën në Shqipëri, nënkryetari i qeverisë greke dhe ministër i Jashtëm, Evangelos Venizelos,
Idrizi: Shtetësi për çamët artodoks, arvanitasit dhe presidentin, Karolos Papulias PDIU ka shprehur mbështetje të plotë për nismën e kryeministrit, Sali Berisha për dhënien e shtetësisë të gjithë shqipta
Serbia do të përmbushë kushtet e BE por nuk njeh pavarësinë Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç gjatë një takimi me homologun grek, Karlos Papulias është shprehur se Serbia do
Papulias: Shkupi të heqë dorë nga maqedonizimi Presidenti i Greqisë Karolos Papulias ka apeluar që autoritetet e Shkupit të heqin dorë nga ideologjia e maqedonizimit.
Bashkohen grekët kundër Maqedonisë në NATO Udhëheqësit e partive politike greke dhe presidentit Karolos Papulias në një nga takimet për formimin e qeverisë së re g