E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

papua

Përplasje mes studentëve dhe policisë, të paktën 20 viktima Të paktën 20 njerëz kanë humbur jetën, dhe dhjetëra janë plagosur pas një valë të re përplasjesh të dhunshme midis demon
Seksi mes homoseksualëve është ende krim në 69 shtete India ka hedhur poshtë një ligj të epokës koloniale që dënon seksin mes homoseksualëve. Por ende ekzistojnë 69 shtete
Në Serbi thonë se Papua Guinea e Re ka tërhequr njohjen për Kosovën! Serbia do të vazhdon të bëjë presion ndaj shteteve që e kanë njohur Kosovën ta ç’bëjnë një gjë të tillë. Sot ministri
Shpërthen papritur vullkani, evakuohen 1500 persona Rreth 1500 persona janë evakuuar nga ishujt e Guineas se Re Papua ku një vullkan, deri më tani i përgjumur, filloi të sh
Policia në Papua Guinea vret katër studentë Katër studentë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur kur policia hapi zjarr ndaj protestave të studentëve në kr
Daçiç: E duam Maqedoninë si Papua Guinenë e Re Deklarata tendencioze dhe fyese vijnë nga fqinji serb i Maqedonisë, me sakte nga ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç.
Papua Guinea e Re konfirmon zyrtarisht njohjen e Kosovës Përmes një letre dërguar Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministri i Papua Guineas së Re, Peter
Papua New Guinea njeh pavarësinë e Kosovës Papua New Guinea ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga vetë kryeministri Peter O'Neil
Papua Guinea e Re njeh pavarësinë e Kosovës Papua Guinea e Re është shteti i radhës që njeh pavarësinë e Kosovës. Zyrtarë të Ministrisë së Jashtme të Kosovës kanë k
Kapet peshku që ka vrarë dy njerëz Një peshkatar britanik ka arritur të kapë një peshk që vriste meshkujt duke u kafshuar testikujt. Jeremy Wade, 53 vjeç,
Papuas: Pavaresia e Kosoves, e parakohshme Presidenti grek, Karolos Papulas ka deklaruar se pavarësia e Kosovës ka qenë e parakohshme dhe se shtetet