999 rezultate për

papaguara

Pensionet në rrezik? Borxhi për sigurime të papaguara 110 mln euro Në fund të vitit 2018 borxhet e akumuluara në tatime në formën e sigurimeve shoqërorë të papaguara arritën në 13.8 milia
Bashkia e Tiranës: Kompania kur konkurroi nuk kishte detyrime të papaguara Bashkia e Tiranës ka hedhur poshtë si të pavërteta deklaratat e bëra sot nga Partia Demokratike në lidhje me dhënien e n
Shkolla mbyll vajzat 5 vjeçare në bodrum për borxhet Një shkollë në New Delhi akuzohet se ka përdorur masa drastike për të marrë pagesat e papaguara nga prindërit e nxënësve
Policia nuk i ka fshirë nga sistemi gjobat e paguara nga shoferët Policia e Kosovës, ka prezantuar një formë online në faqen zyrtare, në të cilën qytetarët mund të kuptojnë nëse kanë end
Keqmenaxhimi ia shton borxhet universitetit, askush nuk jep llogari Për shkak të mosmenaxhimit dhe mospagesës me kohë, gjatë vitit 2017, obligimet e papaguara të Universitetit të Prishtinë
Zbardhet letra e sportistit të njohur korçar që u vetëvra: Nuk mundem më Sportisti i njohur dhe trajneri i njohur korçar Gjergji Kushe para se të vetvritej duke u hedhur nga një lartësi prej 1
Ja kur nis falja e taksave për makinat në Shqipëri Falja e taksave të papaguara për makinat do të hyjë në fuqi duke nisur nga 8 maji. Ligji për faljen e detyrimeve fisk
Falen 50 milionë USD taksa për 140 mijë makina, ja si të përfitoni Drejtuesit e makinave që nuk kanë paguar taksat deri në dhjetor të 2010-s dhe nuk kërkojnë ta heqin nga qarkullimi makin
Ka një mënyrë si t'i shpëtoni taksave dhe gjobave të papaguara të makinës (VIDEO) Taksat e papaguara të makinave që nga viti 2012 do shuhen tërësisht në rast se mjeti ç’regjistrohet. Drejtori i Polit
Nga makinat te pensionet, hapat si të përfitoni nga amnistia (FOTO LAJM) Amnistia do të fshijë taksat e papaguara, gjobat dhe kamatë- vonesat për makinat dhe bizneset, por edhe gjobat për kontr
ZGJEDHJET/ Falen gjobat dhe taksat e papaguara për individët dhe bizneset Taksat e papaguara nga biznesi dhe individët, që i përkasin periudhës para 31 dhjetorit të vitit 2010 do të falen plotës
Taksat e papaguara/ Ja sa afat keni për të mbajtur makinën në qarkullim Drejtuesit e rreth 144 mijë automjeteve, që nuk kanë paguar taksat me ligjin e ri të fshirjes së detyrimeve, parashikohe
Pensionet/ Qeveria fal detyrimet e papaguara, ja kategoritë që përfitojnë Këshilli i Ministrave në mbledhjen e sotme vendosi të falë detyrimet e papaguara nga rillogaritja e pensioneve për ish-u
Ja sa gjoba të papaguara ka Ambasada e Maqedonisë në Norvegji (FOTO) Personeli i ambasadës së Maqedonisë në Norvegji shkelin rregullat e qarkullimit. Kjo bëhet e ditur nga portali norvegjez
Në Maqedoni vazhdon fushata zgjedhore me premtime "boshe" Partitë politike kanë bërë gjatë kësaj fushate premtime nga më të ndryshmet gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet pres
Nishani shlyen borxhin për 4 drekat e papaguara Gati dy milionë lekë të vjetra detyrime të prapambetura ka pasur presidenti i vendit Bujar Nishani vetëm ndaj një restor
Makina e Nishanit nxirret në shitje me gjoba të papaguara Presidenca përmes një ankandi publik kërkon të shesë një automjet të tipit “Volkswagen Bora” me një vlerë fillestare pre
Tatimet japin alarmin, 6608 subjekte nuk kanë shlyer detyrimet Mbledhja e taksave mbetet një gangrenë për institucionet tatimore në Shqipërisë. Janë me dhjetëra institucioneve dhe biz
Gjobat e papaguara, Policia Rrugore 5 pika të lëvizshme për mjetet debitore TIRANE - Policia Rrugore ka rritur eficencën në mbledhjen e gjobave të papaguara. Nëpërmjet sistemit të verifikimit “E-G
Gjobat e papaguara, 350 persona kthehen në Kakavijë Mbi 350 personeve iu është privuar levizja nga Shqiperia drejtim të Greqisë pasi janë ndaluar në doganen e Kakavijes për