999 rezultate për

papa

Nga Papa, te Gylen dhe Dalai Lama: 100 liderët më me ndikim shpirtëror në botë Revista “Watkins” ka botuar listën e 100 njerëzve të gjallë me më shumë ndikim shpirtëror në botë për vitin 2019. “Ndër
Zëri i Amerikës reagon pas largimit të Agron Tufës: Ka pasur sulme të papara mbi të Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil pol
"Juventusi është fe në Shqipëri dhe ti je si Papa", Rama elozhe Buffonit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama, shquhet për batuatat e tij të shumta. I pranishëm ditën e sotme në takimin që dy fëmijët që i
Toka "përpin" pallatin 5 katësh në Durrës, mbetet vetëm papafingoja Në zonën e ish-Kënetës në Durrës dhe më konkretisht në rrugën “Zef Serembe”, një pallat është groposur në tokë nga tërme
Dëmet e tërmetit, Papa Françesku dhuron 100 mijë euro për Shqipërinë Shumë shtete janë solidarizuar me Shqipërinë pas rënies së tërmetit shkatërrues, i cili la pas dhjetëra viktima, persona
Mesazhi prekës i Papa Françeskut: Zoti e bekoftë vendin që po vuan kaq shumë Lidhur me situaën e vështirë q po kalon Shqipëria, ka reaguar dhe Papa Françesku. Përmes një ppostimi, ai shpreh mbës
Lista e plotë e të gjithë pallatëve që janë të papabanushëm në Durrës Tërmeti 6.3 ballë me epiqendër në Durrës ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Përveç pallateve, hoteleve dhe s
Paparaci kap "mat" Rezarta Shkurtën duke spiunuar bashkëshortin, reagon Ermal Hoxha (FOTO LAJM) Këngëtarja Rezarta Shkurta është kapur "mat". Bashkëshorti i saj Ermal Hoxha ka postuar një foto tyren nga ku Rezarta i
"Papam, pipim", kryebashkiaku i Kamzës bën xhiron e rrjetit (VIDEO) Ditën e sotme në rrjet, ka bërë xhiron një video e kryebashkiakut të ri të Kamzës, Rakip Suli. Ky i fundit ka tentuar
Atentatori i Çapjave, jepet vendimi për Shkëlzen Hasanpapajn Gjykata e Elbasanit ka vendosur të dënojë me 10 vite burg Shkëlzen Hasanpapajn, pasi tentoi që të eliminojë Bledar Muçën
Mace mbi kokë e kova me ujë, çudirat më të papara në urban (FOTO LAJM) Shpesh ndodh që në transportin publik të shohim çudira. Duke filluar që nga kafshët Kur përdor transportin publik, nd
Kjo grua zbuloi se vuante nga kanceri i gjirit në mënyrën më të paparashikueshme (FOTO LAJM) Një kamera termale në një muze në Edinburg, Skoci, i shpëtoi jetën një gruaje 41-vjeçare pasi zbuloi një tumor në gjirin
Zbulohen mesazhet, Marsida-Dritanit: Je i paparë! Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë në Kavajë. Marsida Qatja dhe Dritan Haxholli, 41-vjeçari që mbeti
U shtri përtokë për t’i fotografuar pjesën intime, Kim kujton përballjen me paparacët (FOTO LAJM) Shumica e të famshëmve nuk mund të shkojnë askund pa u fotografuar! Të etur për të marrë foto ekskluzive, shumë papar
Firojnë biletat e Inter-Juventus: Dyndje e paparë tifozësh Të dielën në mbrëmje, Interi dhe Juventusi do të zhvillojnë betejën e parë të këtij sezoni mes tyre, në “San Siro”. K
Ylli i rrjeteve sociale, Wanda Nara fotografohet nga paparazzi dhe nuk njihet (FOTO LAJM) Wanda Nara bashkëshortja e futbollistit të njohur Maurio Icardi së fundmi është fotografuar nga paparaci në rrrugët e P
Atentatori i Çapjave, Shkëlzen Hasanpapaj kapet me celular në qeli Eshte gjetur një aparat celular në qelinë e paraburgimit të Shkëlzen Hasanpapajt. Hasanpapaj ndodhet në paraburgimin
Zgjedhjet e 6 tetorit, më të paparashikueshmet Edhe pse kanë mbetur më pak se 15 ditë nga zgjedhjet e reja, rezultati i tyre po pritet të jetë i befasishëm e madje for
Atentat Çapjave, kërkohen 22 vite burg për Hasanpapajn Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar sot dënimin me 22 vite burg për Shkëlzen Hasanpapaj, njeriun që dyshohet nga grupi i h
Çift sportiv, Bora dhe Donaldi këtë herë në "kthetrat" e paparazzit (FOTO LAJM) Duke qenë aktor humori, Donaldi ka ditur se si ta bëjë publikun për vete, duke krijuar situata humori në emision, por ed