999 rezultate për

papa

Njihuni me papagallin Dracula, specie në zhdukje me një pamje të veçantë (VIDEO) Nga rreth 10 mijë specie të njohura zogjsh, ka rreth 350 lloje papagallësh të gjallë në të gjithë botën. Disa specie
I njohur për vajzat e kaçurrelat, kryetarja i tërheq vëmendjen deputetit "donzhuan" Kostaq Papa është deputet i opozitës së re, i cili u fut në Kuvend pas djegies së mandateve nga deputetët. Ai u bë i
''Ethet e papagallit'', një tjetër virus po kërcënon botën Mjekët kanë ngritur alarmin pasi tre persona u testuan pozitivë ndaj një infeksioni bakerial potencialisht vdekjeprurës
Me flokë të shkatërruar dhe pa make up, Bebe Rexha fotografohet nga paparacët (FOTO LAJM) Artistja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha doli nga shtëpia e saj të enjten për të bërë një vizitë të distancuar-shoqëro
Tha se qeraste femrat me Whisky, Kostaq Papa: Jam deputeti më i varfër në atë Kuvend Deputeti Kostaq Papa ka qenë në një lidhje skype në Fax news, ku është shprehur se është deputeti më i varfër në Kuvend,
Rrëfehet Rudina Dembacaj për jetën me Mark Frrokun: Plasi një sherr i paparë! Në një lidhje në Skype për programin “Rudina”, në Tv Klan këtë pasdite ishte moderatorja dhe aktorja e humorit, Rudina D
Papa largohet nga Vatikani pas 1 muaj: Mund të goditemi nga një virus edhe më i keq Papa Françesku bëri thirrje këtë të Dielë për një vizion gjithëpërfshirës të botës pas krizës Covid-19 dhe u largua nga
E Diela e Palmave, Papa Francesko: Kurajë, shihni heronjtë e vërtetë Në fjalën e tij për të shënuar hapjen e javës së Shenjtë, dhe para një bazilie të boshatisur në Shën Pjetër, Papa u bëri
Si kurrë më parë! Lutja e Papa Franceskut para sheshit bosh: Zgjohu o Zot! (FOTO LAJM) Në sheshin Shën Pietro bosh, Papa Francesku mbajti i vetëm një lutje të jashtëzakonshme për këtë moment të vështirë që p
Kurti: LDK shkeli marrëveshjen e para, Veliu deshi të bëhet më katolik se papa Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për media, në mbremjen e së mërkurës,
Si të lajmë duart, video e Mariah Carey me binjakët është e paparë (VIDEO) Këngëtarja Mariah Carey njihet për vokalin e mrekullueshëm që ka. Kjo ka bërë që ajo të jetë një ndër këngëtaret më të d
Deputeti i opozitës reagon për videon: Çakejtë dhe ujqërit u bënë bashkë kundër… Deputeti i opozitës së re, Kostaq Papa pak ditë më parë u bë viral pasi deklaroi në Kuvend se në rininë e tij, "femrat"
"Dikur kishte lek e kaçurrela": Me emrin e ndryshuar dhe i dënuar, kush e fshehu të kaluarën e Kristaqit Nga Telnis Skuqi “Sikur “kaçurreli”, njëkohësisht kryetari i Partisë Emigracioni Shqiptar, aktualisht deputeti i Kuve
"Kur kisha lek, më vinin femrat nga pas", deputeti revoltohet me deklaratën e kolegut "Duhet të jemi pak gentelemen me fëmrat, fëmrat duhet tu kërkojmë të falur edhe kur kemi të drejtë. Në rininë time të
"Don Zhuani i parlamentit", deputeti: Kur kisha kaçurrela dhe lekë, vajzat pinin më shumë uiski se ujë (VIDEO) Deputeti i opozitës parlamentare Kostaq Papa ka mbajtur dje një fjalim të "çuditshëm" në Kuvend i cili ka marrë vëmendje
Kolla e dyshimtë e Papës, dalin përgjigjet e analizave ndaj koronavirusit Pas analizave, Papa Franccesku ka rezultuar i pastër nga koronavirusi. Mediat italiane, por edhe BBC, raporton sot se te
Papa Françesku nuk i trembet koronavirusit, përqafon besimtarët me maska (FOTO LAJM) 12 është numri i personave në Itali që kanë humbur deri tani jetën për shkak të koronavirusit. Disa zona në Lombardi
Noizy bën veprimin e paparë kur sigurimi tenton t'i prekë fansin e tij (VIDEO) Noizy është padyshim një ndër reperët më të njohur në Shqipëri dhe më aktive me koncerte e hite të njëpasnjëshme. Du
I PAPARË/ Shqiptari fiton shumën e majme në emisionin italian (VIDEO) Një i ri shqiptar ka fituar plot 30 mijë euro në emisionin e famshëm televiziv "Avanti un altro" që transmeton televizio
"Të bardhë" e para të "papastra", si ra në kurthin e karabinierëve ish-policja shqiptare (VIDEO) Një ish-efektive e policisë shqiptare u arrestua nga autoritetet italiane pasi u kap së bashku me një shqiptar tjetër, m