999 rezultate për

pantiq

Pantiq ka kushte të veçanta për të rikandiduar në Mitrovicë Kërstimir Pantiq ish-kandidat i listës “Srpska” për kryetar të Komunës së Mitrovicës së veriut, i cili duke mos u betuar
Ivanoviq paralajmëron ndarjen nga Pantiq Qëndrimi radikal i kryetarit të Mitrovicës së veriut, Krstimir Pantiq, po shkakton probleme jo vetëm me shqiptarët, por
Pantiq: Kurrë në veri nuk do ta shihni flamurin e Kosovës Pjesëmarrjen e serbëve të veriut të Kosovës në zgjedhjet e fundit lokale, Qeveria e vendit e sheh si dëshmi për dëshirën
Pantiq i gatshëm të takohet me Thaçin pa e njohur Kosovën Prefekti i ri i Motrovicës shrehet se është i gatshëm të takohet me të gjithë për të gjitha çështjet në interes të qytet
Beogradi fajëson Prishtinën se po e frenon Marrëveshjen e Brukselit Beogradi vijon të fajësojë Prishtinën se po e frenon Marrëveshjen e Brukselit. Kështu mendon eksponenti i Beogradit dhe
“Srpska”: Nëntë komuna kundër Kosovës Kreu i listës “Srpska”, Krstimir Pantiq, nuk vonoi shumë, menjëherë pasi u zgjodh kryetar i veriut të Mitrovicës dërgoi
Pantiq: Nuk e njohim Kosovën e pavarur Nisma qytetare “Srpska” e drejtuar nga Kërstimir Pantiq dhe e mbështetur nga Beogradi zyrtar në zgjedhjet e djeshme për
Pantiq: Deshën të më eliminojnë (VIDEO) Update- Kandidati i listës “Srpska” për kryetar të Mitrovicës veriore, Kërstimir Pantiq i cili u sulmua mbrëmë nga dy p
Schlumberger dënon sulmin ndaj Pantiqit Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadori Jean-Claude Schlumberger ka dënuar sulmin ndaj njërit prej kandidatëve
Pantiq emërohet kryetar i Mitrovicës Kërstimir Pantiq është emëruar ditën e sotme nga qeveria e Serbisë, kryetar i komunës së Mitrovicës. Vendimi është marrë
Fuqia e barrikaduesit Pantiq Rrugët e veriut të Mitrovicës, ato që çojnë në pikën kufitare në Jarinje dhe në Bërnjak, akoma mbahen nën kontrollin e t
Pantiq: Do t'i drejtohemi drejtësisë ndërkombëtare nëse ka presion Mediat serbe transmetojnë se nëse do të ketë akoma presione ndaj serbëve në veri të Kosovës, me shumë mundësi serbët do
Pantiq kërkon armatosjen e mbrojtjes civile serbe Pas plagosjes së dy fëmijëve serbë në veri të Mitrovicës, i ashtuquajturi kryetar veriut të Mitrovicës Kërstimir Pantiq
Pantiq: Prishtina po provokon incidente në veri Kryetari i komunës paralele të Mitrovicës, Kërstimir Pantiq ka akuzuar Prishtinën zyrtare se kërkon të provokojë inciden
Pantiq emërohet zëvendësshef i Zyrës për Kosovën Kërstimir Pantiq dhe Malinka Mitroviq janë emëruar nga qeveria serbe si zëvendës të drejtorit të Zyrës për Kosovën. Pant
Asnjë ndërtim pa leje tek “Kroi i Vitakut” Pas një mbledhje të jashtëzakonshme të KK-së, për shkak të gjendjes së krijuar në veri, kryetari ilegal i Mitrovicës, Kë
Pantiq kërkon autonomi për serbët e veriut Kryetari paralel i Mitrovicës, Kërstimir Pantiq ka kërkuar që veriu i Kosovës të ketë të njëjtin nivel të autonomisë, si
Pantiq me plan për Kosovën Kryetari ilegal i Mitrovicës dhe funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantiq ka deklaruar partia e tij ka
Kryetarëve ilegalë në veri nuk ju është bërë ftesë për takim nga Nikoliq Kryetari ilegal i Mitrovicës, Krstimir Pantiq, ka thënë se kryetarëve ilegal të komunave në veri të Kosovës ende nuk u k
Serbët e veriut paralajmërojnë protesta Përfaqësuesi i serbëve të Mitrovicës Kërstimir Pantiq tha se për shkak të “presionit në rritje” ndaj serbëve të Kosovë,