999 rezultate për

panjohura

Historitë e panjohura në kampin e Tepelenës: Kapterri ndiqte pas vajzat e nuset e reja Janë publikuar historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver Hoxh
4 vite nga shenjtërimi i saj, 10 detaje të panjohura për Nënë Terezën 4 vite më parë, Nënë Tereza u kthye në shenjt të Kishës Katolike, pasi Papa Françesku njohu mrekullinë e dytë të saj, at
Kush i kërkoi SHBA-ve ndërhyrjen e rusëve tek shqiptarët, dokumentet e panjohura amerikane Publikohet për herë të parë dokumenti tepër sekret i Departamentit amerikan të Shtetit, që hedhin dritë mbi veprimtarinë
Nga Robert Ndrenika te Reshat Arbana: Zbulohen dokumentet e panjohura të aktorëve Publikon disa dokumente të panjohura të nxjerra nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së që i përkasin vitit 1989 dh
Shëndetësia në alarm, shqiptarët po vdesin nga simptoma të panjohura Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti
Bundesliga duhet të mësohet me "ndeshjet fantazmë" që i ka shumë të panjohura Me zërin e lojtarëve duke u dëgjuar në stadiume të zbrazëta e po ashtu zhurmën e topit të goditur nëpër fushë, Bundeslig
Pse po vdesin të rinjtë? OBSH jep alarmin: COVID-19 ka ende anë të panjohura! Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka dhënë alarmin mbi vdekjen dhe sëmundjen e rëndë te të rinjtë e infektuar nga k
Nxjerrja e tankeve në Bulevard, fotot e panjohura nga 20 shkurti i 1991 (FOTO LAJM) Memoria.al publikon disa foto të panjohura që i përkasin 20 shkurtit të vitit 1990, të cilat na paraqesin disa imazhe të
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
Statistikat e panjohura të legjendave të sportit (FOTO LAJM) Askush nuk është perfekt, madje as disa nga yjet më të mëdhenj të sportit të kohës moderne. Lionel Messi, Usain Bolt
Perandorë të çmendur e tortura lufte, 6 histori të panjohura nga e kaluara E kaluara nuk është gjithnjë sic shkruhet në libra ose sic njerëzit thonë se ka qenë. Përkundrazi ka shumë anë të saj
E dini ç'tregon mënyra si bëni dorën grusht, testi që zbërthen të panjohurat e karakterit Gjuha e trupit është një ndër mjetet më të fuqishme të komunikimit. Atë çfarë nuk arrini ta shprehni me forcën e fjalës
PAMJET/ Shpërthen goma në tunelin e Kalimashit (VIDEO) Një gomë makine, teksa po rrotullohej në njërën anë të tunelit të Kalimashit, ka shpërthyer brenda në tunel. Momenti
Makina u rrotullua disa herë në ajër, humb jetën mjeku shqiptar Një mjek 66 vjec ka gjetur vdekjen në një aksident në Itali. Ngjarja tragjike është regjistruar në autostradën A25 pa
Nga vdekja e dyshimtë tek martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një libër historik për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemalin. 1- Ditë
Perandorë të çmendur dhe tmerre lufte, 6 histori të panjohura nga e kaluara E kaluara nuk është gjithnjë sic shkruhet në libra ose sic njerëzit thonë se ka qenë. Përkundrazi ka shumë anë të saj
Tmerruan botën, 50 fakte të panjohura mbi UFO-t 1. UFO-t janë inicialet e fjalëve në anglisht Unidentified Flying Object që do të thotë në shqip“ objekt fluturues i pai
E rrallë, zbulohen botimet e panjohura të Fan Nolit Pesë botime të shqipëruara nga Fan Noli janë gjetur në Amerikë nga studiuesi i historisë Niko Kotherja. Botimet e 5 p
E panjohura e Fatos Nanos: Braktisi takimin e rendësishëm në SHBA për të shkuar në kazino Mustafa Nano ka rrëfyer sot se si e ka njohur për herë të parë ish-kryeministrin, Fatos Nano, gjatë një tranziti në Vjen
Nga bllokmen në liberalist, 50 fakte të panjohura nga jeta e Fatos Nanos (FOTO LAJM) Që nga fëmijëria, pjesëmarrja në politikë, arrestimi, qëndrimi në burg, pafajësia, divorci, martesa e dytë me Xhoanën e