999 rezultate për

panjohura

Tragjikomedi, ja çfarë i shkakton aksidentet në Shqipëri (FOTO LAJM) Çdo ditë aksidente të shumta po ndodhin në të gjithë Shqipërinë. Pas ngjarjeve të tilla të cilat në shumicën e raste
Aksident i rëndë në Strazhë, lëndohen pesë persona Në aksidentin që ka ndodhur sot rreth orës 13:30 minuta, në rrugën Gostivar-Kërçovë,më saktësisht në Strazhë, janë lëndu
10 fakte të panjohura për Jackie Chan Jackie Chan, i lindur më 7 prill 1954 në Central and Western District në Hong Kong, është një aktor i famshëm i filmave
3 llojet më të panjohura të kancerit që as që e mendoni se mund të ekzistojnë Kanceri! Një ndër emrat që nuk do të donit të lexonit apo shqiptonit kurrë, një prej sëmundjeve vdekjeprurëse që po merr
A keni provuar banane të kuqe? Llojet e panjohura të bananeve (FOTO LAJM) Banania është fruti më popullor në botë. Ky frut i ëmbël dhe plot vitamina e minerale përdoret në të gjithë botën, jo ve
Mjalti bio i papërpunuar ruan vlera të panjohura Mjalti është një produkt mjaft i ëmbël dhe i veçantë, saqë shpesh e ruajmë dhe e ndajmë me më të shtrenjtit tanë. Ku
Ulërima që të ngjethin mishin, punonjësit e azilit rrahin të moshuarin (VIDEO) Një video shokuese e publikuar nga “JOQ” tregon se në një azil privat për moshat e thyera që ndodhet në zonën e Kinostud
Aksidentontohet për vdekje e moshuara nga Struga Një grua ka mbetur e vdekur pas një aksidenti fatal në rrugën regjionale Strugë – Diber në afërsi të fshatit Vranishtë.
8 përdorimet e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve është produkti bazë për një larje sa më të mirë. Por pasta e dhëmbëve ka edhe shumë veti të tjera të do
Ja disa nga përdorimet e panjohura të aspirinës Keni menduar ndonjëherë se aspirina mund të përdoret edhe për gjëra të tjera, përveç se për dhimbjet apo temperaturën?!
Tre të plagosur në një aksident në Shkodër-Hani i Hotit Tre persona, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije janë plagosur në një aksident që ka ndodhur në aksin rrugor S
Ja cilët janë disa nga detajet e panjohura të Rusisë (FOTO LAJM) Rusia është një ndër shtetet e njohur për veçantinë që e karakterizon. Njerëzit e Rusisë e jetojnë jetën shumë më ndrysh
Vetitë e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve rezulton se është një produkt që ka një ndikim të rëndësishëm në heqjen e njollave në fytyrë. Sipas stu
Takimi rastësor i të panjohurave që duken si identike (VIDEO) Dy student në Bremen të Gjermanisë, janë takuar rastësisht dhe veçantia e këtij takimi ishte se ato thuajse ishin identi
Tezat e panjohura të Skëndërbeut. A nuk ishte dibran? Historianët kanë lënë jashtë vëmendjes studimet e Nolit e Athanas Gegës për origjinën e Heroit Kombëtar. Ja lajthitje
Kosovarët shpenzojnë miliona euro në spitalet e panjohura të Maqedonisë Nga Berat Buzhala - Një ditë në qendrën spitalore maqedonase Sistina/Acibadem. Natën punojmë për ta zhdukur Maqedoninë n
10 destinacionet më të panjohura turistike (FOTO LAJM) Koha për pushuime sa vvjen dhe bëhet më e afërt për këtë është e rëndësishme që ju të mendoni mirë dhe të vendosni desti
Shih Indinë e kujto Tiranën (VIDEO) Trafik i ngarkuar, mungesë semaforësh dhe sinjalistike, një rrëmujë absolute por që sërish askush nuk ngelet pa kaluar.
12 fakte të panjohura për xhinset (FOTO LAJM) Rrobat e prodhuara nga xhinsi janë më të shiturat në të gjithë historinë njerëzore. Xhinset u bënë popullore sidomos
Rrahje masive në Vushtri Për shkaqe të panjohura, disa persona janë përleshur me njëri-tjetrin në Vushtri. Në fshatin Bequk të Vushtrisë janë