E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

pandemia

Një vit nga pandemia, më shumë se 8 mijë vdekje shtesë në vendin tonë Rreth një vit më parë, Italia, e më pas Europa, përfshirë Shqipërinë, nxituan të vendosnin karantina të ashpra përballë
Pandemia "gjunjëzoi" botën, por këta njerëz vetëm shtuan miliardat Miliarderët në botë që nuk njohin kufi pavarsisht pandemisë Pandemia tronditi ekonominë e botës dhe la shumë pasoja
Si pandemia goditi rëndë arsimin, miliona fëmijë akoma nuk janë ulur në bankat e shkollës Pandemia i kushtoi fëmijëve në gjithë botën shtatëdhjetë e katër ditë të një viti shkollor. Miliona fëmijë në botë ja
Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti dhe pandemia Ditën e sotme kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim në kuadër të platformës "deputeti që duam". Sipas Ramës, në
Pandemia zbeh gjasat për liberalizimin e vizave për Kosovën Në kohën kur Gjermania është duke rivendosur kufirin me Çekinë dhe Austrinë për shkak të pandemisë, liberalizimi i vizav
Italia akoma e "gjunjëzuar" nga pandemia, nisin kufizimet e reja Qeveria italiane të shtunën, më 27 shkurt, njoftoi se ka vendosur kufizime të reja në pesë nga 20 rajonet e vendit, në p
Hetuesit italianë të shqetësuar: Pandemia e COVID-19 po i hap dyert Mafias! Pandemia Covid-19 përfaqëson një "mundësi të madhe" për mafien. Rregullimi i procedurave të prokurimit dhe shërbimeve pu
Çfarë kemi mësuar nga një vit pandemi Nga Jim O’Neill Është ndoshta e parakohshme që të jepet një vlerësim shterues i pasojave të mundshme nga pandemia e C
Pandemia la shqiptarët pa martuar! Celebrimet ranë me 22% në 2020-n Pandemia, që ra në gjithë botën dhe në Shqipëri, ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në ven
Pamje që tregojnë se çfarë iu bëri pandemia njerëzve, si ndryshuan ata për 1 vit (FOTO LAJM) Disa fotografi të shkrepura në ditët para se të niste pandemia Covid19 dhe pasi që ajo bëri mbi 1 vit që u përhap në të
Renault bie në "dy gjunjë", shënon 8 miliardë euro humbje Pandemia Covid-19 ka dëmtuar mjaft rëndë kompaninë franceze "Renault". "Renaulti" ka raportuar për 8 miliardë euro hu
Si i përmbysi pandemia modelet e vjetra të emigrimit në Europë Pas një dekade në Britani, Alexej Kirillov iu desh vetëm 24 orë për të vendosur të largohej, shkruan The Economist. Në m
Pandemia në Kosovë, deri tani 1,568 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19 Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë humbur jetën 1,568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultu
Eurostat: Pandemia më fatale te meshkujt Pandemia e COVID-19, e cila ka rritur ndjeshëm vdekshmërinë në vend, duke filluar që nga muaji qershor, po rezulton më f
As moti i keq dhe as pandemia nuk pengon 80 vjeçaren të votojë, apeli i saj për qeverinë e re Këtë 14 shkurt as moti i ftohtë e as pandemia nuk ka ndalur pensionistët të votojnë. 80 vjeçarja nga Livoçi, e cila thot
Pandemia nuk e ndalon dot dashurinë, disa ide si të festoni Shën Valentinin në shtëpi (FOTO LAJM) Ka kaq shumë presion për ta bërë Ditën e Shën Valentinit jashtëzakonisht të veçantë çdo vit, por ne jemi këtu për t'ju k
Pandemia dhe zgjedhjet shtyjnë regjistrimin e popullsisë në Kosovë Procesi i regjistrimit të popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare në Kosovë, i paraparë të mbahet gjatë këtij viti,
Rëndohet pandemia në Shqipëri, vaksinat ende nuk po mbërrijnë masivisht Në Shqipëri javën e parë të shkurtit u përkeqësua situata e pandemisë Covid-19. Vdekjet dhe infektimet e reja u rritën n
Si ndikoi pandemia në nivelin e kursimeve në Shqipëri Nga vlerësimet empirike konfirmohet ekzistenca e një korrelacioni midis pasigurisë së situatës së pandemisë dhe rritjes
Meta ngre alarmin: Pandemia në vendin tonë po del jashtë kontrollit Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj qeverisë mbrëmjen e sotme në lidhje me shifrat rekord të rasteve dhe vdekjev