999 rezultate për

pandemi

Votime në kushte pandemie, qytetarët nuk mund të hedhin votën nëse nuk zbatojnë këto kushte Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik në
BSH: Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë. Kwshtu ka deklaruar guvernatori Bankës së Shqipërisë,
Frederik Ndoci nuk beson pandeminë e COVID-19: Skenografi! (FOTO LAJM) Nuk janë të paktë njerëzit që edhe sot nuk besojnë se COVID-19 është i vërtetë. Një ndër ta është edhe këngëtari i nj
OBSH nuk ka lajme të mira për qytetarët: Pandemia nuk është drejt fundit! Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka paralajmëruar se pandemia me koronav
Pandemia bllokoi jetën, shteti i jep italianëve 500 euro për pushime Nga 1 korriku italianët mund të përdorin Bonusin e Pushimeve, të parashikuar në Dekretin qeveritar të “Rinisjes” që mbul
Kosova në krizë të madhe pas pandemisë, me keq se pas luftës Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka kërkuar që rishikimi i buxhetit të bëhet në afat sa më të s
Shifrat marramendëse! Sa para mund të humbasin këngëtarët shqiptarë si pasojë e pandemisë Pandemia e Covid-19 ka shkaktuar pasoja të shumta ekonomike përveç krizës shëndetësore. E gjithë bota duket se tashmë
Skano: Gjendja me pandeminë në Maqedoni është shqetësuese Në 24 orët e fundit janë shënuar 153 raste të reja me Covid 19 nga 1279 testime të bëra. Ka 75 pacientë të shëruar, ndër
Deputetët harrojnë pandeminë, "shtrohen" në kafe pranë Kuvendit Deputetët kanë filluar të mblidhen para Kuvendit ditën e sotme për të nisur shumë shpejt seancën. Por ata nuk kanë mu
Në mes të pandemisë Covid-19, fillon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut ka filluar sot zyrtarisht fushatën zgjedhore. Autoritetet dhe pjesëmarrësit në proces do të zbato
Dasmë me maska, mjekët shqiptarë martohen gjatë pandemisë (FOTO LAJM) Dy mjekë shqiptarë Livia Qose nga Tirana dhe Amir Mamusha nga Prizreni, të cilët jetojnë dhe punojnë në Ankara të Turqis
COVID-19: 1 milion raste në botë vetëm në 8 ditë Pandemia e Covid-19 vazhdon të përshpejtohet në të gjithë botën, ” 1 milion rastet e fundit janë regjistruar vetëm në te
Pandemia ndryshon formën e fushatës elektorale në Maqedoninë e Veriut Për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri, fushata elektorale e partive politike në Maqedoninë e Veriut, pritet të z
Pronarët nuk e paguan gjatë pandemisë, kamarieri u zbraz kasën e lokalit Një kamarier është vendosur nën hetim se ka kryer vetëgjyqësi për pagën e luftës, e quajtur e tillë nga kryeministri Edi
Pipero: Është trishtuese, ju keni në dorë vetëm një armë Teksa rastet e reja të të infektuarve po shtohen me shpejtësi çdo ditë, mjeku njohur Pëllumb Pipero, thotë se është tri
Për herë të parë nga nisja e pandemisë, COVID-19 vret 3 shqiptarë në 24 orë Në 24 orët e fundit në vendit janë shënuar 3 viktima nga COVID-19 duke e cuar në 41 numrin e viktimave në vend. Pak
Shitje rekord, maskat e Kim Kardashian bënë namin në treg (FOTO LAJM) Në pak më pak se 30 minuta, fansat blenë maskat e reja për t'i veshur në gjatë pandemisë në vazhdim. Biznesmenja, 39
SHBA i ofron Shqipërisë shumën e majme në përballje me koronavirusin Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë dhënë një tjetër ndihmë ndaj vendit tonë, në përballje me koronavirusin. Përmes
U shty prej pandemisë, vendosen më në fund datat kur do të mbahet Eurovizioni Për shkak të pandemisë së koronavirusit, Eurovisioni u shtye këtë vit, teksa publiku nga mbarë bota e priste me padurim.
Bota rrezikon të preket nga pandemia e eshtrave të luanit Bota rrezikon të preket nga një tjetër pandemi, pikërisht nga tregëtia e eshtrave të luanëve. Ekspertët kanë ngritur