999 rezultate për

pandehuri

Përfundon seanca e dosjes "184", Gjykata çon 4 të pandehurit në gjykim Ka përfunduar seanca gjyqësore për dosjen 184, në rrethin gjyqësor të Dibrës. Të pandehur janë marrë 4 persona. Bëhet
Shqiptari kapet në shtëpinë e "barit", i ikën policisë nga dritarja e papafingos Një tjetër shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe pasi u kap në një shtëpi bari. Shkumbin Lala u kap në një sh
U dënuan me mbi 100 vite burg, SPAK u sekuestron 5 milion euro pasuri grupit kriminal Një ditë pasi grupi prej 17 personash u dënuan në lidhje me laboratorin e heroinës në Has, Gjykata kundër Korrupsionit d
Përfundon gjykimi për dosjen e nxehtë 339, me sa vite burg janë dënuar të pandehurit Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të
Prokuroria ngre aktakuzë kundër "Burdushit" për 3 vepra penale Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër Hysri Peçanit, i njohur si “Burdushi”, për shkak të veprave pen
Jepet masa për 3 të pandehurit e përfshirë në sulmin e Tushemisht Ilir Macolli, Ardian Xhuti dhe Elvir Haxhia janë njohur ditën e sotme mae masën e arrestit me burg për 40 ditë në lidhje
Gjoba nga 2.000 euro për shtatë shkupjanë Prokuroria Themelore Publike në Shkup filloi procedurë kundër shtatë personave për veprën penale “mosveprim në përputhje
SPAK mbyll hetimet, akuzat që rëndojnë mbi 6 të pandehurit që tentuan kalonin 1 ton ''mall'' drejt Greqisë Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar
Dokumentet sekrete: Si u zbulua dhe u godit grupi "Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-komunist" Publikohet historia e panjohur e zbulimit dhe goditjes së të ashtuquajturit grupi “Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-kom
"E kam litarin në fyt", dalin përgjimet e Ronit të Shijakut për heroinën në Brenogë Operacioni "Volvo 4" i cili nxorri në dritë laboratorin e herorinës në Brenogë, Has. Në dosjen e Prokurorisë lidhur m
Skandaloze, i dënuari për grup kriminal në Greqi emërohet drejtor në Dogana Skandal në drejtorinë e Përgjithshme të doganave. Artur Sejati i shkarkuar nga detyra e drejtorit të hetimit doganor
Përdhunuan dhe eliminuan studenten greke, prindërit përballen me vrasësit e vajzës (FOTO LAJM) Prindërit e studentes greke që u vra miziorisht nga dy të rinjë do të përballen sot më autorët në gjykatë. Për vrasje
U kapën 3.4 milionë euro në “Toyota Yaris” , rikthehen në burg 4 të pandehurit Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka rrëzuar vendimin e dhënë nga Shkalla e Parë përsa i përket dosjes “Toyota Yaris”.
Plas keq debati në seancën për Shullazin, shtyhet sërish Wshtë shtyrë edhe njëherë seanca për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Shkak këtë herë janë bërë debatet e
U dënua me 4 vite burg, lirohet vëllai i Alketa Vejsiut Endrit Vejsiu, vëllai i prezantueses së njohur, Alketa Vejsiu, ka arritur të marrë lirinë një vit pas arrestimit në Lezh
Pengjet e kokainës: Si udhëtuan dy shqiptarët në Kolumbi për të ofruar garanci Trafiku i drogës ka rregulla dhe ligje të nëndheshme që nuk ndryshojnë asnjëherë pavarësisht kohës që kalon. Ashtu siç n
Zbardhen emrat e 8 personave në kërkim që e eleminuan Santiago Malkon Prokuroria ka kërkuar masën "arrest me burg" për vellezërit Leonard dhe Elis Duka , Fatmir Hyseni, Xhoni Nica, Oltian L
Burri e mbyti pa mëshirë: Detaje të tmerrshma nga vrasja e gruas nga Suhareka Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër I.H., i cili gjendet nën ma
Gjykata vendos për burrin që e la bashkëjetuesen të vdiste Gjykata Themelore në Pejë i ka caktuar një muaj paraburgim një personi, i cili nuk i kishte ofruar ndihmën e parë nja gr
Serbi i dyshuar për krime lufte dënohet me një muaj paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikë