999 rezultate për

pana

Panairi "Shqipëria turistike" që po mahnit edhe Zvicrën (FOTO LAJM) Shqipëria ka marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit “Fespo 2019” në Zürich të Zvicrës, ku janë prezantuar buku
Libri i Barkës ofendon shqiptarët, i quan racë e përzier me arabët Historiani Arben Llalla ka publikuar kopertinën e librit të pedagogut të greqishtes në Universitetin "Eqerem Çabej" të G
U ndalua me libra anti-shqiptar, Univeristeti i Gjirokastrës reagon ndaj Panajot Barkës Universiteti i Gjirokastrës së fundmi ka dalë në një deklaratë lidhur me ndalimin e pedagogut, Panajot Barka që jepte m
Si u fsheh ndalimi i Panajot Barkas, futi në Shqipëri 20 libra për "Vorio Epirin" Mbrëmjen e djeshme në hyrje të pikës së kalimit kufitar të Kakavijës, duke ardhur nga Greqia është ndaluar nga shërbimet
Ergys Kaçe shënon gol për Panathinaikosin (VIDEO) Ergys Kace futbollisti i kombëtares shqiptare sapo ka shënuar gol në kampionatin grek, teksa po luhet sfida mes Ofi Cr
Mesfushori shqiptar i shënon gol Panathinaikosit Të shumtë janë futbollistët shqiptarë që aktivizohen të kampionatin grek, por jo të gjithë janë të njohur për publikun e
"Luftë" në Athinë mes tifozerive në prag të ndeshjeve të Championsit (VIDEO) Në greqi ditën e hënë në mbrëmje ka pasur pëleshje midis dy tifzorefive të Aek dhe Panathinaikos, por në përleshje e sip
Panairi i Librit 2018, “Ciklopi” merr çmimin për krijimtarinë origjinale më të mirë Panairi i Librit 2018 ka vlerësuar dhe këtë vit veprat më të rëndësime që u prezantuan para publikut. Shkrimtari Kim
Tirana vlerësohet në Kongresin Botëror & Panairin e Qyteteve Inteligjente në Barcelonë Ndryshimet që ka pësuar Tirana në 3 vitet e fundit e kanë kthyer kryeqytetin shqiptar në model suksesi në Europë. Lajmi
Shqiptari bën shpikje mbresëlënëse në panairin e Gjermanisë Në panairin e tij themelues, Universiteti Teknik (TU) i Darmstadtit u prezantua si një farkëtar idesh mbresëlënëse. Më s
Ergys Kaçe shënon supergol në derbin e Athinës (VIDEO) Pas Eros Grezdës, një tjetër futbollist i kombëtares kuqezi, Ergys Kaçe tregoi sot se gëzon një formë mjaft të mirë, pas
“Digjet” Greqia, sherr masiv në ndeshjen Olympiacos-Panachaiki Një përplasje mjaft e dhunshme ka ndodhur në ndeshjen mes Olimpiakos dhe Panachiakit në ndeshjen e vlefshme për Kupën e
Pse dështoi në Prizren panairi i punës për në Gjermani Panairi i Punës i organizuar të mërkurën në Prizren nga institucionet vendore nuk ka zgjuar interesim aq sa një takim in
Çelet në Baldushk panairi me gatime dhe prodhime artizanale (FOTO LAJM) Në pikat hyrëse të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës do të ngrejë tregje të posaçme për tregtimin e produkteve bujqësore bi
Donte të bënte një selfie, gruaja bie nga kati i 27-të (VIDEO) Selfiet janë kthyer në një fiksim për shumë njerëz. Kemi parë plotë çudira dhe foto të "çmendura" kur bëhet fjalë për "S
Panajot Barka denoncon Shqipërinë tek mediat greke (FOTO LAJM) Mediat greke i kanë kushtuar mjaft vëmendje debatit të disa ditëve më parë mes Spartak Ngjelës, historianes Elena Kocaqi
Ergys Kaçe dëmtohet që në ndeshjen e parë me Panathinaikosin Debutimi i Ergys Kaçes në këtë sezon me Panathinaikosin, u shoqërua me një fitore për ekipin e tij, por për fat të keq,
Grekërit ngrihen në këmbë kundër Maqedonisë Kundër Marrëveshjes së Prespës, në mënyrë paqësore dhe të vendosur, pa karakteristika partiake dhe pa fjalime, organizat
Drejtori i Agjencisë për investime, Vullnet Ademi në vizitë tek panairi AGRA2018 në Sloveni Drejtori i Agjencisë për investime të huaja dhe propovim të prodhimit z. Vullnet Ademi ka vizituar panairin nacional për
Përfundon ndërtimi i Rr. “Faik Konica”, do shërbejë si pedonale dhe për panaire Nga një rrugë e lënë në harresë dhe ku mbizotëronte balta dhe pluhuri, tashmë segmenti që lidh stadiumin “Qemal Stafa” m