999 rezultate për

pan-it

Zgjedhjet, në shtator Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës pothuajse të gjitha partitë politike, si nga k
Fotoja e skandalit, Hoti thotë se PDK po përdor dramat e popullit për qëllime politike Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se e kanë dëmtuar kauz
Deputeti i PAN-it: Urime Vetëvendosje, e mundëm Klanin Pronto Deputeti nga radhët e NISMA për Kosovën, Zafir Berisha ka uruar fitoren e Vetëvendosjes në Preizren. Ai ka uruar edhe
Deputeti i PAN-it mbështet VV-në kundër PDK-së Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështesë në balotazh kandidatin e Vetëvendosjes, Mytaher Haskukën.
Ndarja e PAN-it është vetëm për përfitime Analistët politikë vlerësojnë se ndarja e subjekteve përbërëse të PAN-it në grupe të veçanta parlamentare është bërë me
Deputeti i PAN-it i thotë Thaçit kryekriminel Zafir Berisha thotë se ende nuk ka marrë asnjë konfirmin zyrtar për decertifikimin e tij si kandidat për kryetar të Priz
Emrat që do të zvëndësojnë ministrat në Kuvendin e Kosovës Pasi që Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha pritet të jenë dy deputetët e AAK-së që pritet të bëhen ministra në qeverinë Harad
Zeka tregon një sekret për LDK-në, ja kur i bashkohet PAN-it Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, pas përfundimit të seancës, ku u themelua Kuvendi i Kosovës ka thënë se edhe Lidhja Demo
Lista Serbe 'trash pazarin', i kërkon me tepër pushtet PAN-it Koalicioni PAN-AKR pritet që ta ketë mbështetjen edhe të Listës Serbe e cila ka nëntë deputetë dhe përfaqëson pushtetin
Pacolli i rrëmben ministritë më të mëdha PAN-it? Behgjet Pacolli pas ndarjes nga koalicioni LAA, gjatë mbrëmjes së sotme ka nënshkruar marrëveshje me koalicionin PAN.
Zeka zbulon si janë ndarë ministritë ndërmjet PAN-it dhe AKR-së Pas largimit të AKR-së nga koalicioni LAA dhe deklaratës së Pacollit, se do t’i bashkohet Qeverisë së Ramush Haradinajt,
Bahtiri: AKR nuk do t’i bashkohet PAN-it, LDK besoj se po Nënkryetari të Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka deklaruar se kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i Lidhjes Demo
Haliti tregon datën e formimit të qeverisë Xhavit Haliti, zyrtar i lartë i PDK-së, ka deklaruar se seanca e radhës së Kuvendit të Kosovës do të mbahet në fillim të
LAA dhe VV të gatshme të bashkohen kundër PAN-it Takime intensive në tentim për t’i bashkuar forcat do të fillojnë që nga e hëna e kësaj jave mes koalicionit LDK-AKR-Alt
A do t’i bashkohen PAN-it? Takohen Behgjet Pacolli, Deda e Kusari Derisa vendi ka hyrë në krizë të thellë institucionale për shkak të moskonstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë, sytë e opi
Pacolli: Mbështetja e PAN-it, një opsion për dalje nga kriza Kryetari i AKR -së insiston për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse. kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet P
Mikullovci: Nuk thërras më seancë me kërkesë të PAN-it Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, deputeti më i vjetër, Adem Mikullovci, po zotohet se më nuk do të procedojë datë për va
Kurti thotë se e di të vërtetën e mungesës së PAN në Kuvend Mungesa e PAN në seancat konstituve të Kuvendit të Kosovës ka një prapavijë nga pas sipas Albin Kurtit. Ai thotë se
Deputeti i PAN-it: Nuk i kemi numrat Zafir Berisha është nominuar kandidat për kryetar të Komunës së Prizrenit, nga partia e tij Nisma për Kosovën. Lajmin
Krasniqi: Dje iu drejtova milionerëve të PAN-it Deputeti i Vetëvendosjes Frashër Krasniqi ka thënë se fjalimi i djeshëm në Kuvend për komandantët e luftës, i është drej