999 rezultate për

paluajtshme

Edhe Bahtirit nuk i mungojnë milionat Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e së cilës kalon shi
BSH "harron" hashashin dhe bën shpjegimin epik: Euron e rrëzuan turistët Euro është në nivelet më të ulta gjatë dhjetë viteve të fundit në Shqipëri. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Ia morën kriminelëve dhe i hëngrën shtetarët, ku përfunduan makinat, miliona dhe vilat luksoze? Pasuritë që u janë konfiskuar bosëve të drogës, krimit dhe korrupsionit janë administruar dhe më pas shfrytëzuar në mëny
Rriten sërish çmimet e apartamenteve në Tiranë Muaji i parë i vitit duket se ka shënuar rritje çmimesh të pasurive të paluajtshme, në linjë me pritshmëritë e ndërtuesv
A do rriten çmimet e apartamenteve në 2018-n?! Ndërtuesit presin që në qendër dhe brenda zonës së Unazës së Madhe çmimet do të jenë në rritje, teksa pohuan se në perif
Shkarkohet nga detyra zyrtari i Hipotekës, mori 500 mijë lekë për një certifikatë pronësie Skandali i publikuar mbrëmjen e sotme për afera korruptive të një punonjësi të Zyrës Qendrore të Regjistrimit të Pasuriv
Tahiri flet për vendimin e radhës në pasuritë e paluajtshme Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka nënshkruar sot Udhëzimin Administrativ për mënyrën dhe procedurën e shitjes së
Kjo është pasuria e ministrit Nenad Rikalo Ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo sa ishte në KQZ nuk ka deklaruar pasuri të luajtshme as të paluajtshme. Ministri i
Ish-kreut të bandës kriminale i sekuestrohen 1 milionë euro prona të paluajtshme Ligji antimafia ka sekuestruar pasuri të tjera në emër të familjarëve të një prej emrave më të njohur të botës së trafi
Para nga aktivitete kriminale, policia “kreh” pasurinë e shkodranit Ditën e djeshme në Shkodër iu sekuestrua pasuria, makinat dhe aktivitetet pasi akuzohet se i ka bërë ato me të ardhura n
KLSH kallëzon 2 ish-Regjistrues dhe specialistin e ZVRPP Kolonjë Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori 2 ish-Regjistrues dhe 1 specialist të Zyrës së Regjistrimit të Pas
Tmerri nga Vettingu, "pasunarët" e drejtësisë shesin tokat dhe vilat Teksa finalizimi i zbatimit të Vetingut, falë presionit të fortë amerikan dhe evropian, tashmë është i pashmangshëm, vih
Rivlerësimi i pronave, 7 dokumentet që duhen në hipotekë Procesi i rivlerësimit të pronave po vazhdon me rritje të aplikimeve dhe ecuria do të vazhdojë të jetë e tillë deri në f
DOKUMENTET/ Rivendosja e kufijve të tokës, ja si aplikohet në Hipotekë Ndryshimi i pronësisë për sipërfaqet e truallit ose të tokës bujqësore dhe rivendosja e kufijve të rinj të pronës në Hip
Shtëpitë me qira/ Çfarë duhet të dini për kontratat dhe sa duhet të paguani Kontratat e qirasë duhet të regjistrohen në Hipotekë. Shërbimi ofrohet në faqen “e-albania”, kërkon dy ditë kohë dhe kus
Regjistrohen 556 mijë prona, verifikoni online pasurinë për të shmangur rradhën në hipotekë Rreth 556 mijë prona janë bërë pjesë e sistemit dixhital të kartelave të pasurive të paluajtshme. Janë korrektuar kufijt
Legalizimet, si ta merrni hipotekën për 10 ditë. Ja procedurat online Personat që kanë ndër tuar pa leje dhe janë pajisur me lejen e legalizimit, mund të marrin tapinë për shtëpinë apo njësi
Zbardhet vendimi/ Ja çfarë do të ndodhë me "Piramidën" e Tiranës Këshilli i Ministrave ditën e sotme ka vendosur që t’ia heqë nga pronësie “Piramidën” Ministrisë së Kulturës dhe t’ia ka
Trafikonte heroinë në vitet ‘90, i sekuestrohet 3 mln euro pasuri të paluajtshme Prokuroria për Krime të Rënda në një njoftim për median ka njoftuar se ka konfiskuar 3 milionë euro pasuri të paluajtshm