999 rezultate për

paluajtshme

Adriatik Llalla zyrtarisht i pandehur, cilat pasuritë kërkon t’i sekustrohen nga shteti Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, zyrtarisht i pandehur për sekuestrimin e pasurive. SPAK ka depozituar në Gjykatën
Kujt do ti kalojnë pronat e paluajtshme të sekuestruara dhe për çfarë do të përdoren Qeveria parashikon që disa pasuri të paluajtshme të sekuestruara pasi janë vënë me aktivitet të paligjshëm, t’i kalojnë
Meta i kthen një tjetër ligj Kuvendit Presidenti i Republikës, Ilir Meta riktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin e ndryshuar për pronat e paluajtshme shtetëro
OFL u hodh me "dorë të hekurt", SPAK heq sekuestron për 48 pasuri Prokuroria e Posacme Antikorrupsion dhe Krimin e Organizuar (SPAK) ka vlerësuar si në kundërshitm me aktin normativ 48 p
Drejt shembjes? Trualli i Teatrit Kombëtar i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës (FOTO LAJM) Vendimi i Këshillit të Ministrave për kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë, të truallit të "Teatrit Kombëtar" është bo
Pasuri të paluajtshme dhe makina luksoze, SPAK bën raportin për kërkesat e OFL-së 101 pasuri janë goditur deri tani nga OFL dhe për ktë SPAK ka bërë një raport. Sipas Prokurorisë së Posaçme, deri më
Llogari bankare dhe pasuri të paluajtshme, policia bën “kërdinë” në Vlorë Policia e Vlorës ka sekuestruar disa pasuri të paluajtshme dhe llogari bankare prej 500 mijë eurosh pasi dyshohet se jan
Pasuri të paluajtshme e llogari bankare, çfarë iu sekuestrua sot fierakut Arjan Shanaj është shtetasi shqiptar, banues në Fier të cilit Policia e Shtetit i sekuestroi pasuri me vlerë të përlloga
Të përfituara nga aktivitete kriminale, i sekuestrohen 700 mijë euro pasuri 33-vjeçarit Ndërtesa, tuall dhe mjete, sekuestrohet pasuria e 33-vjeçarit Finalizohet operacioni “Invest”, për sekuestrimin e pas
Meta nuk dekreton ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare Presidenti Iliri Meta ka vendosur mos dekretojë ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare. Në përfundim të shqyr
Lokale dhe apartamente, sekuestrohen 1 milion euro prona grupit shqiptaro-italian Policia dhe prokuroria kanë sekuestruar disa prona që i përkisnin një grupi shqiptaro-italian, të cilët sipas autoritete
Nga pasuritë e paluajtshme te call center, si u pastruan para në 2018 Të paktën pesë tipologji janë evidentuar vitin e shkuar nga autoritetet shqiptare si mundësi potenciale për pastrim para
Shtohen përplasjet, Meta i kthen Ramës dy ligje brenda një dite Presidenti Ilir Meta pas ligjit “Për noterinë”, nuk ka dekretuar dhe ligjin “Për kadastrën”. Në një njoftim nga Pres
"Shqiptarët po pushtojnë jugun e Serbisë" "Mafia shqiptare po pastron paratë dhe po investon miliarda euro duke blerë prona në Serbi". Ky është titulli i një l
Edhe Bahtirit nuk i mungojnë milionat Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e së cilës kalon shi
BSH "harron" hashashin dhe bën shpjegimin epik: Euron e rrëzuan turistët Euro është në nivelet më të ulta gjatë dhjetë viteve të fundit në Shqipëri. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Ia morën kriminelëve dhe i hëngrën shtetarët, ku përfunduan makinat, miliona dhe vilat luksoze? Pasuritë që u janë konfiskuar bosëve të drogës, krimit dhe korrupsionit janë administruar dhe më pas shfrytëzuar në mëny
Rriten sërish çmimet e apartamenteve në Tiranë Muaji i parë i vitit duket se ka shënuar rritje çmimesh të pasurive të paluajtshme, në linjë me pritshmëritë e ndërtuesv
A do rriten çmimet e apartamenteve në 2018-n?! Ndërtuesit presin që në qendër dhe brenda zonës së Unazës së Madhe çmimet do të jenë në rritje, teksa pohuan se në perif