999 rezultate për

pallatet

Zbulohen pallatet e dëmtuara që kanë sjellë arrestimet në Tiranë Ditën e djeshmë janë shoqëruar në polici rreth 42 shtetas për ndërtime të paligjshme në Tiranë. Janë mësuar disa nga
Kashar, pallatet e dëmtuara nga tërmeti nuk kanë asnjë lloj dokumentacioni Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë në pah pasigurinë dhe mungesën e dokumenteve në pallatet e dëmtuara në Kashar. Pas l
Vendimi për depozitat, kështu do të punohen për heqjen e tyre Pak ditë më parë Bashkia e Tiranës mori vendimin për heqjen e depozitave të ujit nga pallatet. Ky vendim erdhi pas tërme
U shpallën të pabanueshëm, do shemben 7 pallate në Kurbin Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Pas verifikim
Po heton pallatet e shembura nga tërmeti, jepet vendimi për gjyqtaren e Durrësit KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurori
Tragjedia mund të shmangej? Pallatet që u shembën nga tërmeti ishin shpallur të pabanueshme Banorë të Thumanës dëshmojnë se disa nga banesat që u shemben apo dëmtuan ishin shpallur të pabanueshme që pas tërmetit
Berisha bën akuzën e fortë: Viktimat e Thumanës, vrasje shtetërore Ish-kryeministri Berisha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka akuzuar shtetin si fajtor për viktimat e të
51 viktima, PD ka 5 pyetje të rëndësishme për Ramën Sekretari i përgjitshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit i cili i mo
Prokuroria e Kurbinit merr prova materiale nga 7 pallatet e shpallur të pabanueshëm Prokuroria e rrethit të Kurbinit ka njoftuar sot se, ka marrë kampione të ndërtimit nga pallatet që sipas vlerësimit të
"As hekur as çimento": Specialistiti tregon si i ndërtuan dy pallatet e Thumanës në 1988-ën E mbaj mënd shumë mirë se u bë zhurmë e madhe që ato dy pallatet e Thumanës të mbaronin në afat dhe për vitin e ri 1989
Artistja sulmon ish-deputetin: Shit gruan dhe rregullo pallatet që ke ndërtuar Pallate të tëra janë të pabanueshme oas tërmetit të 26 nëntorit. Artistja Keti Bashhysa ka reaguar ashpër ndaj ish-de
Eksperti italian zbulon arsyen pse u rrëzuan pallatet në Durrës Qindra e qindra pasgoditje janë ndier që nga tërmeti i 26 nëntorit që shkundi Shqipërinë. 51 viktima u gjetën nën rrë
Të rrezikshme! Bashkia thirrje qytetarëve të lirojnë pallatet që kanë probleme në Tiranë Pas inspektimit në terren, Bashkia Tiranë ka konstatuar se janë evidentuar disa pallate dhe banesa që janë të jenë të pa
Sekonda tmerri! Si u shkundën pallatet në Tiranë nga tërmeti shkatërrues (VIDEO) Tërmeti i djeshëm tronditi shqiptarët ndërkohë mori 27 jetë, shumica në Durrës, aty ku kishte epiqendrën dhe lëndoi mbi
Elvis Naçi jep lajmin e mirë: Do ndërtojmë pallatet e shkatërruara Imami Elvis Naçi ka dhënë një lajm të mirë në mes të gjithë këtij tmerri ku njofton se ka marrë përsipër të rindërtojë t
Ikën dritat, pallatet tunden si gjethe peme: Kamerat fiksojnë tmerrin gjatë tërmetit Dita e sotme është kthyer në një dhimbje të madhe për shqiptarët që kanë humbur familjarët e tyre në tërmetin e frikshëm
Rama mbledh qeverinë në mesnatë: Pallatet kanë sistem mbrojtje nga tërmet Kryeministri Edi Rama pas anulimit të vizitës në Neë York mblodhi qeverinë në mesnatë, për të bërë bilancin e dëmeve.
Tërmeti i fuqishëm në Tiranë, dëmtohen pallatet të Astiri Mësohet se tërmeti që ka goditur Tiranën, ishte 5.8 ballë i shkallës rihter, ndërsa epiqendra ishte në Adriatik. Gjit
10 pallatet mbretërore më të bukura në botë (FOTO LAJM) Pallatet mbretërore janë ëndrra e ccdo personi, pasi edhe përrallat e treguara në fëmijëri gjithmonë e kanë patur një pa
E FUNDIT/ Rëndohet situata në Kavajë, helmohen banorët, gazi ka hyrë në pallatet përreth Një përplasje e fortë po ndodh në këto momente në KZAZ-në e Kavajës të vendosur në shkollën ‘3 Dëshmorët’. Qytetarë t