999 rezultate për

palestineze

Njihuni me luftëtaret guerile palestineze gjatë shfaqjes së forcës në Rripin e Gazës (VIDEO) Luftëtaret palestineze të guerrilasve të cilat janë anëtarë të grupit të Brigadave të Al-Quds treguan aftësitë e tyre lu
Palestina, në dyert e ICJ-së për Ambasadën e SHBA në Jeruzalem Palestinezët pretendojnë ngritjen e një padie në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ) kundër zhvendosjes së Ambasa
Izraeli nuk ndalet, ndërton mur në det kundër palestinezëve Urrejtja ndërmje izrealitëve dhe palestinezëve nuk merr fund por çdo ditë shtohet edhe më shumë nëpërmjet taktikave të r
Përleshje dhe zjarr në Gaza, plagosen 25 palestinezë Rreth 25 palestinezë janë plagosur, kryesisht me armë zjarri nga ushtria izraelite, gjatë përleshjeve të dhunshme në kuf
Lirohet nga burgu adoleshentja e famshme që zhdëpi në dru një ushtar (VIDEO) Adoleshentja që “rrahu” keq një ushtar izraelit është liruar nga burgu. Adoleshentja palestineze, Ahed Tamimi u lirua
Izraeli, sulme të ashpra ndaj Gazës Forcat izraelite ndërmorën këtë fundjavë operacionin më të gjerë kundër objektivave të Hamasit që prej konfliktit të vit
Protestat në Rripin e Gazës, vriten dy palestinezë Dy palestinezë janë vrarë të pretmen gjatë demostratave të dhunshme përgjatë Rripit të Gazës me Izraelin. Një 13-vje
Afër 280 mijë palestinezë falin xhumanë e fundit të Ramazanit në Al-Aksa Një numër i madh i palestinezëve vërshuan drejt Kompleksit Al-Aksa për të falur namazin e fundit të xhumasë këtë Ramazan
Izraeli paralajmëron palestinezët për protestën e së premtes Ushtria izraelite ka thënë se lëshuar disa fletushka rreth Rripit të Gazës, duke paralajmëruar banorët që të qëndrojnë l
Letra prekëse për Messin nga fëmijët palestinezë Miqësoria mes Argjentinës dhe Izraelit do të luhet me datën 9 qershorë dhe do të jetë ndeshja e fundit e fazës përgatit
Përse palestinezët hedhin gurë edhe kur përballë kanë tanke dhe plumba? Ishte data 20 tetor 2000, saktësisht një muaj pasi udhëheqësi i opozitës izraelite Ariel Sharon bëri një vizitë historik
Masakra në Gaza: 41 të vrarë, 1 300 të plagosur (deri tani) (FOTO & VIDEO) Wshtë një masakër e vërtetë ajo që po ndodh në Rripin e Gazas teksa deri më tani ushtria izraelit ka vrarë 43 persona du
Pamje tmerri nga Gaza, snajperat izraelit vrasin dhjetra palestinezë (VIDEO) Skena dhune, më shumë se 35 viktima e mbi 500 të plagosur janë shënuar në Rripin e Gazës, teksa mijëra palestinezë kanë
Dhuna e Izraelit ndaj protestuesëve nëpërmjet fotografive (FOTO LAJM) Tetëmbëdhjetë protestues palestinezë janë vrarë nga zjarri izraelit gjatë demonstratave përpara përurimit të ambasadës s
Masakër në Gaza, ushtria izraelite vret 7 palestinëze, plagosen 500 (VIDEO) Të paktën shtate persona janë vrarë deri më tani në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor nga ushtria izraelite. Media
"Dita e Katastrofës", palestinezët mësyjnë telat dhe muret që i ndajnë nga Izraeli SHBA-të do të transferojnë sot ambasadën e tyre nga Tel Avivi në Jerusalem në kuadër edhe të 70 vjetorit të pavarësisë s
Tension në Rripin e Gazës, 14 palestinezë të vrarë e mbi 1 mijë të plagosur (FOTO LAJM) 14 palestinezë janë vrarë dhe më shumë se 1 mijë të tjerë janë plagosur në përleshjet që përfshinë sot Rripin i Gazës në
Rëndohet situata në kufirin izraelito-palestinez, 6 të vdekur dhe mbi 350 të plagosur Ministria palestineze e Shëndetësisë tha se të paktën 6 persona janë vrarë dhe 350 të plagosur, shumë prej të cilëve nga
Tre mijë policë palestinezë dërgohen në Gaza për të marrë kontrollin Organizata për Çlirimin e Palestinës (PLO) ka bërë thirrje për dërgimin e 3,000 policëve nga Bregu Perëndimor në Rripin
Zgjidh pengjet dhe çaktivizon bomba, njihuni me elitën e policisë gjermane (FOTO LAJM) GSG 9 është njësia elitë e Policisë Federale, ajo u krijua në vitin 1972 pasi policia gjermane dështoi të shpëtonte peng