999 rezultate për

palestinez

28 të vrarë dhe qindra të plagosur, arrihet armë pushimi mes Izraelit dhe Hamasit Luftimet në Rripin e Gazas janë ndalur pasi militantët palestinezë kanë thënë se është arritur një marrëveshje për armëp
Pamje nga bombardimet e Izraelit në Gaza (FOTO LAJM) Një fëmijë dhe nëna e tij shtatzënë janë në mesin e gjashtë njerëzve të vrarë në Gaza pasi Izraeli u kundërpërgjigj me s
Ushtria izraelite vret katër palestinezë në Gaza Ushtria e Izraelit i ka vrarë dy anëtarë të Hamasit përmes sulmeve ajrore në Gaza dhe dy protestues palestinezë gjatë pë
Ushtarët izraelitë qëllojnë palestinezin e prangosur dhe më sy të mbyllur (VIDEO) Ushtarët izraelit kanë qëlluar një palestinez adoleshent i cili ishte i prangosur dhe kishte një shami të sy. I riu po m
Dështuan me Hamas-in, dorëhiqet qeveria palestineze Kryeministri palestinez, Rami Al-Hamdallah, ia ka ofruar dorëheqjen e tij dhe të qeverisë së tij presidentit të Palestin
S'ka paqe, Izraeli dhe Hammasi sërish nisin luftën zraeli ka deklaruar se aeroplanët luftarakë të ushtrisë së tyre i kanë sulmuar disa baza të militantëve palestinezë në G
Njihuni me luftëtaret guerile palestineze gjatë shfaqjes së forcës në Rripin e Gazës (VIDEO) Luftëtaret palestineze të guerrilasve të cilat janë anëtarë të grupit të Brigadave të Al-Quds treguan aftësitë e tyre lu
Palestina, në dyert e ICJ-së për Ambasadën e SHBA në Jeruzalem Palestinezët pretendojnë ngritjen e një padie në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ) kundër zhvendosjes së Ambasa
Presidenti palestinez: SHBA e njëanshme, minoi zgjidhjen e konfliktit me Izraelin Presidenti palestinez, Mahmud Abbas, tha të enjten se Shtetet e Bashkuara "ishin të njëanshme" dhe përsëriti se "nuk mun
Izraeli nuk ndalet, ndërton mur në det kundër palestinezëve Urrejtja ndërmje izrealitëve dhe palestinezëve nuk merr fund por çdo ditë shtohet edhe më shumë nëpërmjet taktikave të r
Përleshje dhe zjarr në Gaza, plagosen 25 palestinezë Rreth 25 palestinezë janë plagosur, kryesisht me armë zjarri nga ushtria izraelite, gjatë përleshjeve të dhunshme në kuf
Lirohet nga burgu adoleshentja e famshme që zhdëpi në dru një ushtar (VIDEO) Adoleshentja që “rrahu” keq një ushtar izraelit është liruar nga burgu. Adoleshentja palestineze, Ahed Tamimi u lirua
Izraeli, sulme të ashpra ndaj Gazës Forcat izraelite ndërmorën këtë fundjavë operacionin më të gjerë kundër objektivave të Hamasit që prej konfliktit të vit
Protestat në Rripin e Gazës, vriten dy palestinezë Dy palestinezë janë vrarë të pretmen gjatë demostratave të dhunshme përgjatë Rripit të Gazës me Izraelin. Një 13-vje
Afër 280 mijë palestinezë falin xhumanë e fundit të Ramazanit në Al-Aksa Një numër i madh i palestinezëve vërshuan drejt Kompleksit Al-Aksa për të falur namazin e fundit të xhumasë këtë Ramazan
Izraeli paralajmëron palestinezët për protestën e së premtes Ushtria izraelite ka thënë se lëshuar disa fletushka rreth Rripit të Gazës, duke paralajmëruar banorët që të qëndrojnë l
Letra prekëse për Messin nga fëmijët palestinezë Miqësoria mes Argjentinës dhe Izraelit do të luhet me datën 9 qershorë dhe do të jetë ndeshja e fundit e fazës përgatit
Palestinë, shtrohet në spital Presidenti Presidenti palestinez Mahmoud Abbas u shtrua këtë të diel në spital në Ramallah për probleme shëndetësore. Një zyrtar
Përse palestinezët hedhin gurë edhe kur përballë kanë tanke dhe plumba? Ishte data 20 tetor 2000, saktësisht një muaj pasi udhëheqësi i opozitës izraelite Ariel Sharon bëri një vizitë historik
Masakra në Gaza: 41 të vrarë, 1 300 të plagosur (deri tani) (FOTO & VIDEO) Wshtë një masakër e vërtetë ajo që po ndodh në Rripin e Gazas teksa deri më tani ushtria izraelit ka vrarë 43 persona du