999 rezultate për

palermos

"Bomba" e RAI-it: Mafia shqiptare do të përdorte bazën e Porto Palermos për të sjellë me nëndetëse 14 ton kokainë ‘Narcotica’, emisioni italian që ka hetuar rrugën e drogës drejt Italisë, në dokumentarin e tretë të transmetuar mbrëmje
E DHIMBSHME/ Klubi legjendar përjashtohet nga Seria B, rikthehet skuadra e sulmuesit shqiptar Këshilli Federal i Federatës Italiane të Futbollit ka vendosur sot përjashtimin e Palermos nga Seria B, për probleme adm
Portieri Ascolit bën gafën e vitit (VIDEO) Mesa duket gafa e vitit ka pritur deri në fundin e dhjetorit për tu realizuar. Peruçini, portiere i Askolit është autori
Zamparini i jep fund, Palermo kalon në duart e anglezëve Mbas 16 vitesh në krye të Palermos, presidenti “ikonë” i klubit sicilian, Mauricio Zamparini ka hequr dorë nga karrigia
Presidenti i Palermos: Dybala do të transferohet në Spanjë Presidenti i Palermos duket se e ka kuptuar që ka bërë gabim që ka lëshuar një lotjar si Paulo Dybala. Tani është shpreh
Paqe në Siçili, Bari e mbyll ndeshjen me 9 lojtarë ndaj Palermos Përfundoi pa fitues përballja direkte për ngjitjen në Serinë A, mes Palermos dhe Barit, që u mbyll me rezultatin e përgj
De Biasi trajneri i ri i Palermos ? U përfol se ishte shumë pranë stolit të Palermos, por Gani De Biasi ka hedhur poshtë të gjitha zërat, për marrjen e skua
Sulmuesi i Maqedonisë: Berisha më njeh mirë, nuk është i pakalueshëm nga unë Sulmuesi maqedonas, Iljia Nestorovski,ka sfiduar portierin Etrit Berisha, duke kujtuar sot në konferencën për shtyp se g
Shqipëria me sytë nga FIFA për trazirat në Palermo Trazirat e shkaktuara në stadiumin e Palermos muajin e kaluar, që detyruan arbitrin të pezullonte përkohësisht ndeshjen
"Ilyrian Elite", tifogrupi misterioz që sfidon FSHF-në dhe "dogji" mbrëmë stadiumin e Palermos (FOTO LAJM) Hedhja e fishekzjarreve në fushë në formë proteste ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit ndërpreu për disa minuta ndeshj
Ja mesazhi drejtuar PD-së që vlavitet në stadiumin e Palermos (FOTO) Dy tifozë shqiptarë në stadiumin e Palermos kanë shpalosur edhe një mesazh politik. Ata shkruajnë: “Voto Vetingun Baftja
Presidenti i ri i Palermos: I lumtur që më njohin dhe shqiptarët! Paul Baccaglini prej dy javësh është presidenti i ri i Palermos, pasi ka marrë drejtimin e këtij klubi nga Mauricio Zamp
Shqiptarët "djegin" rrugët e Palermos disa orë para ndeshjes (FOTO LAJM) Tifozët shqiptarë kanë pushtuar rrugët e Palermos gjatë ditës së sotme para ndeshjes ndaj Italisë. Ata kanë ofruar një m
Atmosferë elektrizuese para ndeshjes, ja ç'po i "punojnë" shqiptarët rrugëve të Palermos (FOTO LAJM) Tifozët shqiptarë janë duke dhënë një spektakël të vërtetë në rrugët e Palermos tani. Atmosfera duket mjaft elektriz
Zamparini heq dorë nga Palermo, ja yjet që ka pasur në ekip 15 vite në krye të skuadrës, të mbushur me plotë blerje të suskesshme, por dhe me shuëm shkarkime trajnerësh. Mauriz
Juve dënon Bonuccin, mbrojtësi në tribunë ndaj Portos Ofendimi i rëndë ndaj Allegrit në sfidën ndaj Palermos, do t'i kushtojë shumë mbrojtësit të Juventusit. Sipas "Sky Sport
Allegri: Nuk ka shaka ndaj Palermos, këto sfida vendosin titullin Në prag të sfidës së radhës në kampionat, që do të luhet të premten ën mbrëmje për shkak të impenjimit në Champions, Mas
Prapaskena/ De Biasi mund të drejtonte Shqipërinë dhe Palermon Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ditën e djeshme refuzoi përfundimisht ofertën e presidentit të Palermo
Pas Palermos, edhe një klub spanjoll i bën një ofertë De Biasit Gjatë ditës së djeshme ka qarkulluar lajmi që Gianni De Biasi nuk ka pranuar të drejtojë Palermon, ekip që shquhet për s
Emigranti ekzekutohet rrugëve të Italisë (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Palermos teksa një emigrant nga Gambia u ekzekutua në mes të rrugës.