999 rezultate për

pakistani

Ish-presidenti i Pakistanit dënohet me vdekje Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf është dënuar me vdekje. Vendimi është marrë nga një gjykatë në Islamabad.
E papritur, ish-Miss Bota ndërron jetë në një aksident me makinë (FOTO LAJM) Ish- Miss Bota nga Pakistani, Zanib Naveed ka humbur jetën në një aksident me makinë. Mediat e huaja shkruajnë se ajo
Shkon në 38 numri i viktimave nga tërmeti që shkundi Pakistanin (FOTO LAJM) Këtë të martë, Pakistani u trondit nga një tërmet me magnitudë 5.8 ballë duke lënë pas një numër të madh viktimash dhe d
Tërmeti 5.8 ballë godet Pakistanin, 8 viktima dhe mbi 100 të plagosur Një tërmet me magnitudë prej 5.8 dhe me një thellësi prej 10 kilometrash, goditi sot Pakistanin, duke u marrë jetën të p
Tërmet 5.8 ballë në Pakistan: Çahet toka më dysh, ka viktima (FOTO LAJM) Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. R
Pesë të vdekur në Kashmir, India dhe Pakistani në prag të luftës Pakistani dhe India shpesh shkëmbejnë zjarr në rajon, por tensionet janë rritur që nga 5 gushti kur New Delhi anuloi sta
Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan? Situata është e nderë mes Indisë dhe Pakistanit pasi qeveria indiane vendosi t'ia heqë autonominë e zgjeruar rajonit të
Kryeministri i Pakistanit: Në Kashmir mund të përsëritet Srebrenica Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, ka paralajmëruar mundësinë e një masakre të re dhe spastrimit etnik të myslimanëv
Pakistani synon të dërgojë në vitin 2022 astronautin e parë në hapsirë Pakistani synon të dërgojë në vitin 2022 astronautin e parë pakistanez në hapësirë. “Krenar të njoftojmë se procesi i
Futet në burg ish-presidenti i Pakistanit, njihej si 10% Ish-presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, është arrestuar sot në Islamabad për një rast të pastrimit të parave.
Zbrapset Pakistani, plotëson kërkesën e Indisë Pakistani do ta lirojë gjatë ditës së premte pilotin indian që ishte zënë rob gjatë sulmit me aeroplanë në zonën e Kashm
India në gatishmëri përballë Pakistanit India qëndron në gjëndje gatishmërie përballë Pakistanit në krizën që kundërvë dy fuqitë bërthamore në rajonin e Kashmir
Në prag të luftës India ka një kërkesë për Pakistanin India ka kërkuar lirimin e një piloti, aeroplani i të cilit është rrëzuar nga aeroplanët luftarakë pakistanezë, teksa te
Kemi gati armët bërthamore! Bota i frikësohet një lufte Indi-Pakistan (VIDEO) Tensioni është në kulm mes Pakistanit dhe Indisë pas përplasjeve të 48 orëve të fundit në Kashmir, të cilat kanë bërë që
Në prag të luftës, Pakistani nxjerr videon e pilotit të kapur indian (VIDEO) India dhe Pakistani i janë rikthyer tensioneve të forta të tyre pas luftës së vitit 1971 duke frikësuar botën se dy fuqi
Rrëzohen avionë, prag lufte mes Pakistanit dhe Indisë Ushtria e Pakistanit, ka njoftuar se ka rrëzuar duke goditur 2 avionë luftarakë indianë që hynë në hapësirën ajrore dhe
Situatë lufte mes Indisë dhe Pakistanit India ka nisur sulme ajrore kundër militantëve të vendosur në zonën e Kashmirit, në territor pakistanez, pas një ngjarje
Arabia Saudite merr naftën e Pakistanit të varfër Arabia Saudite ka nënshkruar marrëveshje për investime me Pakistanin në vlerë të 20 miliardë dollarëve, duke bërë përpje
Ky shtet ka nevojë për 80 000 gomerë Lëkura e gomarëve është shumë e çmuar në Kinë pasi ajo përdoret për prodhimin e barnave tradicionale të vendit. Kësht
Trump i kërkon ndihmë Pakistanit për të bindur Talebanët Pakistani ka thënë se presidenti amerikan, Donald Trump i ka nisur një letër kryeministrit pakistanez, Imran Khan, duke