999 rezultate për

pakistaneze

Zbardhet dëshmia e vajzës 20-vjeçare që u abuzua nga dy burra: Më futën me forcë në makinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një vajzë e re ka rënë pre e përdhunimit nga dy shtetas të huaj. Një 20-vj
Sherr i madh mes të dënuarve shqiptarë e pakistanezë në burgjet greke, 13 të lënduar Një sherr i madh u raportua të ketë ndodhur mes të burgosurve shqiptarë dhe pakistanezë në Greqi. Pas përhapjes me s
Nusja pakistaneze me stoli të bëra nga domatet Gazetarja pakistaneze Naila Inayat ndau një klip të shkurtër të intervistës me një nuse pakistaneze cila në vend të stol
Sherr mes shqiptarëve e pakistanezëve në qelinë e burgut në Greqi, 3 të plagosur Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistaneze janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania në Kretë, ku si pasojë tre
Dalin pamjet e luftës në ajër të avionëve indian dhe pakistanezë (VIDEO) Një gazetar indian ka publikuar një video të shkurtër në rrjetet sociale, sipas të cilit tregon luftimet midis ushtarëve
Emigrantë afganë dhe pakistanezë kapen në Maqedoni Në një kontroll të rregullt në bulevardin “Gjevgjelia” në Gjevgjeli, nëpunësit policorë mbrëmë në orën 01:00 pas mesnate
Të çoj në Itali për 1 200 euro, policia arreston të rinjtë që kalonin pakistanezët pa letra Policia e Fierit ka arrestuar dy të rinj me akuzën e dhënis së ndihmës për të kaluar kufirin në mënyrë të jashtëligjshme
Arrestohet i riu në Gjirokastër me 5 pakistanezë në makinë Policia e Gjirokastrës ka arrestuar 21 vjeçarin Enea Mevlani për veprën penale të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm
Shpërthen miniera, të paktën 23 të vdekur Të paktën 23 persona kanë humbur jetën në një minierë në Pakistan, pas shpërthimit të gazit metan nën tokë. Ngjarja t
Pakistanezët protestojnë kundër dhunimit dhe vrasjes së vajzës tetë vjeçare Protestuesit pakistanezë, të cilët janë të zemëruar pas dhunimit dhe vrasjes së vajzës tetë vjeçare, Zainab Ansari, kanë
Mos u nisni! Ky vend ka refuzuar masivisht shqiptarët për azil Prej dy-tre vitesh shqiptarët braktisin masivisht Shqipërinë në drejtim të vendeve europione duke kërkuar azil ekonomik.
Sulmi në kampusin e universitetit, raportohet për 9 viktima (FOTO LAJM) Së paku nëntë veta janë vrarë kur talibanët pakistanezë, të veshur në burka, kanë sulmuar kampusin e një universiteti të
Sulm terrorist në Pakistan, 4 të vdekur e 19 të plagosur Një sulm terrorist ka ndodhur ditën e sotme në Pakistan ku të paktën katër persona kanë humbur jetën, përfshirë një fëmi
Pakistanezët kundër ndryshimit “anti-islamik” në ligjin zgjedhor Autoritetet pakistaneze kanë paralajmëruar rreth 5,000 protestues islamikë që janë vendosur afër kryeqytetit, Islamabad,
Vritet komandanti i lartë i militantëve pakistanezë Një udhëheqës militant i akuzuar për disa sulme vdekjeprurëse me bomba në Pakistan, është vrarë në një aksion me dron të
Momenti kur reporterja pakistaneze humb ndjenjat gjatë transmetimit direkt (VIDEO) Gazetarja e televizionit pakistanez “92 News”, ka humbur vetëdijen gjatë transmetimit live. Teksa po transmetonte dir
Sulm vetëvrasës në Pakistan, 72 të vdekur 72 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë në Pakistanin jugor. Sipas a
Arrin në 148 numri i të vrarëve në një shkollë në Pakistan (FOTO LAJM) UPDATE - Arrin në 148 numri i të vrarëve, mes të cilëve 80 fëmijë, një sulmin e disa talebanëve, në një shkollë në Pesha
Vajza që u sulmua nga talebanët, Malala fiton Nobelin për Paqen (FOTO LAJM) Aktivistja pakistaneze që është kujdesur të edukojë fëmijët dhe sidomos vajzat në shtetin e saj, Malala Yousufzai ka fit
Pakistan, vriten 18 rebelë gjatë bombardimeve ajrore Të paktën 18 rebelë janë vrarë kur forcat ajrore pakistaneze shkatërruan gjashtë nga vendstrehimet e tyre në Vaziristan