999 rezultate për

pakicave

Shqiptarët të lirë të ngrenë flamurin Kombëtar në Malin e Zi, reagon Meta Ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta, lidhur me miratimin në Kuvendin e Malit të Zi, për t’ju garantuar pak
Qeveria greke shprehet kundër Shqipërisë: Do vazhdojmë çështjen në mënyrë sistematike Shqipëria është thirrur nga Greqia për të zgjidhur pronat e Pakicave Kombëtare të Grekëve në Shqipëri dhe jo vetëm ata q
Deputeti në Kuvendin e Serbisë kërkon përkëthyes të gjuhës shqipe Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin Popullor të Serbisë, Fatmir Hasani, për Agjencinë beogradase të lajmeve “Beta”, të
Janjiç: Kosova nuk është kusht i mjaftueshëm për hyrjen e Serbisë në BE Nuk është i saktë qëndrimi i Qeverisë në Serbi se me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, dyert e Bashkimit Evropian për Ser
Bushati kap "mat" Greqinë: Na jepni modelin tuaj mbi sjelljen ndaj pakicave Pas “sulmit” diplomatik të Athinës zyrtare një ditë më parë, lidhur me miratimin e ligjit të pakicave kombëtare, ministr
Kuvendi miraton projektligjin e pakicave kombëtare Mbrëmjen e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është miratuar në parim projektligji për pakicat kombëtare i cili u diskutua p
“Provokim i rëndë”, LSI hedh poshtë pr.ligjin për minoritetin Ditën e sotme Petrit Vasili ka hedhur poshtë projektligjin e paraqitur "Për mbrojtjen e pakicave kombëtare" në Kuvend.
LSI kërkesë të fortë Ruçit për projektligjin e pakicave kombëtare Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, i ka parashtruar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që
Departamenti i Shtetit, thirrje Rusisë të respektojë liritë fetare Departamenti Amerikan i Shtetit tha sot se vendimi i Gjykatës së Lartë të Rusisë për të ndalur veprimtaritë e Dëshmitarë
Stoltenberg: Ushtria e Kosovës të bëhet me pëlqimin e pakicave Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se pa përmbushjen e disa kushteve, apo pëlqimin e përfaqësuesve
Shqipja bëhet gjuhë zyrtare në Mal të Zi Sipas autoriteteve malazeze, gjuha shqipe, përveç në Ulqin, Tuz dhe Plavë, me ligjin e ri tani zyrtarizohet edhe në Rozh
Maqedonasit, pjesë e përgatitjes së ligjit për mbrojtje të pakicave kombëtare në Shqipëri Maqedonasit në Shqipëri po marrin pjesë në mënyrë aktive për përgatitjen e ligjit për mbrojtje të pakicave kombëtare në
Zgjedhjet në Luginë, Maloku: Këshillat kombëtarë të pakicave nacionale kryesisht kanë rol avokues Prishtinë, 23 tetor 2014 – Në zgjedhjet për Këshilla Kombëtarë që do të mbahen me datën 26 tetor të vitit rrjedhës, 17 p
Debat në Kuvend, zgjidhja nuk u gjet U mblodh edhe sot seanca konstetuive e Kuvendit të Kosovës, por këtë herë ndryshe, pasi deputetët e LDK-së, AAK-së, Nism
Demaçi: Rusia po pengon krijimin e Forcave të Armatosura Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi është shprehur se prapa bllokimit që iu bë Forcave të Armatosura të Kosovës
Meta: Dialogu Kosovë-Serbi ndihmon në perspektivën evropiane Gjatë ditës së dytë të vizitës në Kosovë, kryetari i Kuvendit të Shqqipërisë Ilir Meta është takuar me përfaqësues të pa
"Kërkesa e pakicave për vendet e rezervuara është e jashtligjshme" Kryetari i Parlamentit të Kosovës Jakup Krasniqi është shprehur sot se Përfaqësimi i komuniteteve pakicë në institucione
Maqedonasit nuk do të përfaqësohen në parlamentin serb Komuniteti i maqedonasve në Serbi do të përfaqësohen më me deputetin e tyre të vetëm në Parlamentin serb. Kryetari i
Raporti i KE-së, shqetësim për pakicat Pjesa a Raportit të ri të Këshillit të Europës për Kosovën, që flet për mbrojtjen e pakicave, shpreh shqetësim për nacio
Karanajov: Rama të tregoj kujdes me pakicën maqedonase Ambasadori i ri i Maqedonisë në Tiranë Stojan Karajanov ka thënë sot para anëtarëve të Komisionit parlamentar për Politi