999 rezultate për

pajisjeve

Në spital do shtrohen pacientë me koronavirus, mjekja hidhet nga kati i pestë (FOTO LAJM) Një mjeke në Rusi është hedhur nga dritarja e zyrës së saj pas një telefonate kur i thanë që në spitalin që do drejtonte
Veshën qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve, ''treshja heroike'' preket nga koronavirusi Tre infermieret britanike që u detyruan të vishnin qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve të posacme mbrojtëse, kanë d
Rama publikon videon nga "Lasgushi": Po vijnë 8 ton armë për mbrojtjen e jetës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një video të aeroplanit “Lasgushi”, i cili prej disa ditësh transporton p
Pajisjet më të këndshme të sigurisë, imagjinata e njerëzve nuk ka kufizi (FOTO LAJM) Të gjithë duam të jemi sa më të sigurtë dhe kjo është arsyeja pse ne e marrim seriozisht të mbrojmë veten. Por disa n
SHBA ndëshkon Turqinë pasi u afrua me Putinin Ndërkohë që Turqia vijon të procedojë me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes nga raketat, pavarësisht këmbënguljes së Sh
KFOR dërgon pajisje ushtarake në Veri Për shkak të informatave se gjatë 48 orëve të ardhshme mund të ndodhë destabilizimi i situatës në veri të Kosovës, KFOR-
Magazina e pajisjeve elektrike shpërthen në flakë, panik në Tiranë Një zjarr ka rënë në një magazinë me pajisje elektrike në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite të sotme në Tira
BE do të financoj internet pa pagesë në të gjithë Evropën Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë për
Nga 15 marsi qarkullimi bëhet pa zinxhirë Nga 15 nëntori deri më 15 mars të vitit 2018, në Kosovë dhe Maqedoni hyri në fuqi kompletimi i pajisjeve dimërore për të
Arrihet marrëveshje rreth taksave komunale dhe pajisjeve urbane në Ohër Organet kompetente komunale në Ohër dhe hotelieritë e qytetit në takimin që e kishin sot, arritën marrëveshje rreth mëny
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Panik në avion, ky është momenti që të hiqni dorë nga përdorimi i pajisjeve elektronike në fluturim Një aeroplan komercial rus është përfshirë nga flaka, pasi mbushësi i një tableti të një pasagjeri shkaktoi një shpërthi
Itali, hetim kundër Samsung dhe Apple për vjetërim të programuar të pajisjeve Autoriteti i Mbrojtjes së Konsumatorit në Itali, njoftoi sot fillimin e një hetimi kundër gjigantëve të elektronikës Sam
MSH përfiton mbi 1 milion euro nga Japonia Ministria e Shëndetësisë do t’i përfitojë 1.1 milion euro nga marrëveshja që pritet të nënshkruhet me shtetin japonez, m
Apple e konfirmon se i ngadalëson qëllimisht iPhone-t e vjetër Gjiganti amerikan i teknologjisë pranoi se ngadalëson qëllimisht performancën e pajisjeve të saj të vjetra, por mohoi se
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
FSK-së i dhurojnë ndihma në vlerë mbi 9 milionë dollarë Në mjediset e kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë, sot u organizua ceremonia e pranim- dorëzimit të donacionit të pajis
​Armata e Maqedonisë dhe SHBA-ve do të prezantojnë pajisjet ushtarake në Shkup Në kuadër të trajnimit ushtarak “Dragoon Guadrian 2017”, sonte në Shkup tek porta “Maqedonia”, do të organizohet prezant
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Fillon ndalimi i laptopëve për fluturimet drejt SHBA-ve Kompanitë ajrore turke dhe të Emirateve të Bashkuara kanë njoftuar sot se po nisin të zbatojnë masat e reja të sigurisë