999 rezultate për

pajisjet

Origjinal apo imitim, "sinjale" për të dalluar pajisjet e celularit tuaj (FOTO LAJM) Tregu i elektronikës është kaq i gjerë dhe i shumëllojshëm sa do të duhen vite për të mësuar rreth tyre. Telefonat ce
"Tmerrohen" ekspertët e OKB: Gjetëm pajisje 100 vjeçare në Shqipëri Një pajisje mjekësore ka gati 100 vite që përdoret në Shqipëri dhe kjo me te vërtete i ka suprizuar Ekspertët e Organiza
Pajisjet telefonike pa tela të lançuara në treg nga 1983 deri te iPhone 1 (FOTO LAJM) Lista me 18 telefona të ndryshëm që janë lansuar brenda disa vitesh, është pëlqyer shumë nga shikuesit, shumica prej të
Shkaqet që mund t’iu lënë të vdekur gjatë seksit Çdo vit vdesin regjistrohen mira raste të vdekjes gjatë marrëdhënieve seksuale. Shkaqet janë të ndryshme por më të za
Valët Wi-Fi mund të ndikojë në fertilitetin mashkullor për këto arsye Nëse prej kohësh jeni përpjekur të keni fëmijë dhe nuk keni pasur sukses, përgjigja mund të jetë drejtë e në xhepin tuaj
Tragjedi në "Eurovizion", ndërron jetë 66-vjeçari Në edicionin e sivjetshëm të “Eurovizion” u shënua një tragjedi e papritur. Një 66-vjeçar me profesion shofer kamioni
Maduro po shkatërron popullin e tij Qeveria venezuelase ndaloi sot të gjitha anijet që të largohen nga portet e Venezuelës, katër ditë nga data e njoftuar n
Del formulari i gjobave që do të dërgohen direkt në shtëpi (FOTO LAJM) Propozimi i ministrit të Brendshëm për gjobat on-line apo siç njihen ndryshe edhe si e-gjoba është miratuar nga qeveria.
EMRI/ Vjedhje si në "filma aksion", kapet shqiptari në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një të ri shqiptar mbi të cilin rëndojnë akuzat e shumë vjedhjeve në zonen e Raguza-s
Këto zakone të përditshme po i shkatërrojnë pajisjet tuaja Ka disa veprime të cilat në padashur i bëjmë, por që kanë pasoja serioze në pajisjet tona. Nëse doni që celulari, tab
Qeveria zbardh shifrat: Kaq para u harxhuan për festën e NATO-s Qeveria e Maqedonisë njofton se festa “Shkojmë përpara – Maqedonia në NATO dhe BE” me rastin e ftesës për anëtarësim në
Të dehurit “pushtojnë” Komisariatin e Pogradecit, thyejnë pajisjet e zyrave Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur ditën e sotme në Komisariatin e Pogradecit. Dy persona të dehur kanë shkatërruar
Pse është e rrezikshme të bëni dush gjatë vetëtimës Nëse jeni nga ata njerëz që kujdesen që gjatë vetëtimave dhe stuhive t’i fikni të gjitha pajisjet elektrike, atëherë jen
Njihuni me jahtin e diktatorit që nuk e përdori kurrë (FOTO LAJM) Madhështia e krevatit mbretëror në superjahtin e Sadam Huseinit, me çarçafë mëndashi, pas derës një tualet i artë, dhe n
Ushtria amerikane prezanton teknologjinë e re të këmbësorisë (FOTO LAJM) Trupat Detare amerikane mbajtën një stërvitje simulimi të betejës për të provuar teknologjinë e re të luftës urbane.
Penalja blen kamera për incizimin e seancave, tenderi kap shuma të larta Gjykata penale seancat gjyqësore do t’i regjistrojë me 16 kamera full HD, ndërsa fjalimet e të akuzuarve dhe avokatëve d
Pajisjet më të këndshme të sigurisë, imagjinata e njerëzve nuk ka kufizime (FOTO LAJM) Të gjithë duam të jemi sa më të sigurtë dhe kjo është arsyeja pse ne e marrim seriozisht të mbrojmë veten. Por disa
Studimi i frikshëm, pajisjet teknologjike ju fshijnë mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Pse policia ekzaminoi pajisjet e të akuzuarve për terrorizëm? Pajisjet elektronike të 57 të dyshuarve për terrorizëm, të arrestuar më 11 gusht 2014, njëmbëdhjetë prej të cilëve tashm
Pas 50 vitesh ende funksionojnë! Dalin në shitje paisjet e vjetra shtëpiake (FOTO LAJM) Dy të moshuar po shesin pajisjet e tyre shtëpiake që janë blerë 50 vite më parë dhe ende funksionojnë. Sydney dhe Rac