999 rezultate për

pajisje

Kjo pajisje e zakonshme në kuzhinë i merr jetën një 33-vjeçareje franceze (FOTO LAJM) Përdorimi i pajisjeve të caktuara elektroshtëpiake na e ka lehtësuar shumë jetën, por në rastin më të keq mund të na e m
Qeveria kërkon nga ELEM ta anulojë tenderin për pajisje të minierave Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme vendosi t'i imponojë Bordit mbikëqyrës të ELEM-it ta anulojë v
5 pajisje që harxhojnë energji edhe kur janë fikur (FOTO LAJM) A e dini se pajisjet shtëpiake mund të kenë edhe një jetë "sekrete" dhe të vazhdojnë të punojnë edhe kur ju keni fikur b
CIA po përgjon prej 10 vitesh pajisjet Wi-Fi? WikiLeaks ka freskuar data-bazën e të dhënave të quajtur Vault-7, të cilat kanë rrjedhur nga agjencia amerikane CIA.
Kina i dhuron pajisje luftarake ushtrisë serbe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mori pjesë në ceremoninë e pranimit të një donacioni kinez për ushtrinë serbe në
Shpikja e tij po çmend botën, elektriçisti shqiptar shpik pajisjen mjekësore Smajli Mulaj është me profesion elektricist në spitalin e Pejës. Mulaj ka krijuar një pajisje, për të cilën mund të thuh
A mund ti mbajmë ndezur telefonat gjatë fluturimit? Ja çfarë thotë piloti Ka dy lloje njerëzish që fluturojnë me aeroplan: ata që e duan atë dhe ata që nuk e duan atë apo frikësohen. Grupi i
Konfiskohet pajisja qe zbardh sulmin mbi Ziadin Selën Policia e krimit të dhunshëm dhe njësia speciale Alfa njofton se ka konfiskuar disa pajisje në shtëpinë e një gazetarej
Super komandot, Britania nis gjuetinë me specialet e SAS kundër terroristëve (FOTO LAJM) Autoritetet britanike kanë nisur një "gjueti" të mirëfilltë ndaj bashkëpunëtorëve të mundshëm të të riut që hodhi veten
Çfarë janë fluturat anti-stres dhe a duhen lejuar fëmijët të luajnë me to? (VIDEO) “Flutura anti-stres” është objekti i cili po “çmend” botën, por mund t’iu ketë shpëtuar vetëm nëse nuk keni fëmijë apo i
Keni pajisje të vjetra kuzhine? Mos i hidhni pasi mund të kushtojnë mijëra dollarë (FOTO LAJM) Me zhvillimin e teknologjisë, amvisat e kanë më të lehtë punën e tyre në kuzhinë, pas shpikjes së sobave, tenxhereve me
Alarm përgjimesh, kapet greku me "çimkë" në Rinas Një tjetër pajisje e dyshimtë ka vënë në alarm policinë e aeroportit të Rinasit pasi e kanë konstatuar në bagazhet e një
Gjendet bomba e improvizuar në Parlamentin e Maqedonisë Një pjesëtar i sigurimit të Parlamentit të Maqedonisë rreth orës 18:00 ka gjetur një mjet eksploziv të improvizuar brend
Paralajmërimi i ekspertëve: Pajisjet e reja teknologjike po ju fshijnë mendimet "Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time", shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet m
Ekrani i Galaxy S8+ kushton 250 euro për t’u ndërruar Telefoni i ri i Samsungut, Galaxy S8+, është pajisje e shkëlqyeshme me ekran të përsosur që kushton shtrenjtë. Si paj
6 këshilla se si të dalloni pajisjet false para se t'i blini (FOTO LAJM) Markat më të njohura kanë shumë kompani kopjuese, dhe ndonjëherë mallrat false janë ndërtuar aq mirë sa gati mund të mos
Alarmohet Norvegjia, gjendet bombë në qendër të kryeqytetit Policia norvegjeze ka bërë me dije se ka gjetur “një pajisje e ngjashme me bombë” në kryeqytetin Oslo dhe për këtë arsye
"Galaxy S8" dështon keq me skanerin e fytyrës (VIDEO) Përveç sensorit të gishtërinjëve që ka marrë reputacion të keq për pozicionimin e papërshtatshëm në telefonat e ri të Sa
Tabletat bombë, “projekti” më i ri nga ISIS I ashtuquajturi “Shteti Islamik” po eksperimenton me eksplozivë të rinj që mund të fshihen në pajisje elektronike si tel
Alarmi, ISIS po gjen forma të reja për sulme terroriste Agjencitë e inteligjencës amerikane besojnë se ISIS dhe organizatat e tjera terroriste kanë zhvilluar mënyra të reja për