999 rezultate për

pajisje

Ky votim rrezikon të sjellë trazira në Shqipëri Faktori ndërkombëtar pozicionohet kundër propozimit të Partisë Demokratike për aplikimin e votimit dhe numërimit elektro
KFOR dërgon pajisje ushtarake në Veri Për shkak të informatave se gjatë 48 orëve të ardhshme mund të ndodhë destabilizimi i situatës në veri të Kosovës, KFOR-
I përdorim çdo ditë, këto pajisje shtëpiake janë shumë të rrezikshme Një studim britanik ka zbuluar se 71% e objekteve që i përdorim çdo ditë mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastrojm
Magazina e pajisjeve elektrike shpërthen në flakë, panik në Tiranë Një zjarr ka rënë në një magazinë me pajisje elektrike në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite të sotme në Tira
Qeveria zbardh shifrat: Kaq para u harxhuan për festën e NATO-s Qeveria e Maqedonisë njofton se festa “Shkojmë përpara – Maqedonia në NATO dhe BE” me rastin e ftesës për anëtarësim në
Të dehurit “pushtojnë” Komisariatin e Pogradecit, thyejnë pajisjet e zyrave Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur ditën e sotme në Komisariatin e Pogradecit. Dy persona të dehur kanë shkatërruar
Pse është e rrezikshme të bëni dush gjatë vetëtimës Nëse jeni nga ata njerëz që kujdesen që gjatë vetëtimave dhe stuhive t’i fikni të gjitha pajisjet elektrike, atëherë jen
Hakerët rusë po i presin me padurim tifozët amerikanë dhe britanikë Zyrtarë të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë së Madhe i paralajmëruan tifozët e futbollit që udhët
Meteor apo raketë sekrete, dritat në qiellin nxirin teoritë e konspiracionit Një objekt misterioz është parë duke fluturuar mbi qiellin e Washingtonit në Shtetet e Bashkuara. Drita që duket si
Kapen tre zyrtarë për korrupsion Tre persona dyshohet se kanë keqpërdorur pozitën zyrtare, ku me urdhër të prokurorit janë kontrolluar shtëpitë e tyre n
"Kopsë, çelës BMW, vidë apo orë", Artan Hoxha tregon mjetet e përgjimeve Gazetari Artan Hoxha i ftuar në Opinion duke folur mbi temën "Kush po përgjon politikën", ka nxjerrë në studio format e
Njihuni me jahtin e diktatorit që nuk e përdori kurrë (FOTO LAJM) Madhështia e krevatit mbretëror në superjahtin e Sadam Huseinit, me çarçafë mëndashi, pas derës një tualet i artë, dhe n
Windows 10 përballet me virusin që bën pajisjen tuaj të papërdorshme Fansat e Windows 10 janë vënë në gatishmëri për një softuer me qëllim të keq që mund të ngadalësojë kompjuterat e tyre d
Ky është ekstremisti skocez që ndihmoi me armë serbët kundër shqiptarëve Figura kryesore e grupit militant të krishterë me bazë në Britani të Madhe, skocezi Jim Dowson, ka një kohë të gjatë që
Kujdes, këto pajisje harxhojnë energji edhe kur janë fikur A e dini se pajisjet shtëpiake mund të kenë edhe një jetë "sekrete" dhe të vazhdojnë të punojnë edhe kur ju keni fikur b
Ky është shkaku përse paguani kaq shumë para për energjinë Sipas Departamentit Amerikan të Enegjisë, këto pajisje janë përgjegjëse për më shumë se 10 përqind të enegjisë së shpenz
Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”. Sipas gazetës, thu
Serbia blindohet me armatime ruse Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka deklaruar se në takim me kolegun rus Sergej Shojgu ka filluar bisedimet
Amerikanët largojnë urgjentisht armët nga baza në Incirlik, çfarë po ndodh në Turqi? (FOTO LAJM) Mediat turke kanë kapur foto të ngarkimit të një depoje të lëvizshme armësh në një avion US C-5M Super Galaxy amerikan n
Njihuni me pasijen e re të arbitrave, që mund të aprovohet në Kupën e Botës (FOTO LAJM) VAR tashmë do të jetë edhe më teknologjik për të mbështetur dhe parë çdo gjë që ndodh në fushën e lojës. FIFA mbrëmë i d