999 rezultate për

pajisje

Hakerët rusë po i presin me padurim tifozët amerikanë dhe britanikë Zyrtarë të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë së Madhe i paralajmëruan tifozët e futbollit që udhët
Meteor apo raketë sekrete, dritat në qiellin nxirin teoritë e konspiracionit Një objekt misterioz është parë duke fluturuar mbi qiellin e Washingtonit në Shtetet e Bashkuara. Drita që duket si
Kapen tre zyrtarë për korrupsion Tre persona dyshohet se kanë keqpërdorur pozitën zyrtare, ku me urdhër të prokurorit janë kontrolluar shtëpitë e tyre n
"Kopsë, çelës BMW, vidë apo orë", Artan Hoxha tregon mjetet e përgjimeve Gazetari Artan Hoxha i ftuar në Opinion duke folur mbi temën "Kush po përgjon politikën", ka nxjerrë në studio format e
Njihuni me jahtin e diktatorit që nuk e përdori kurrë (FOTO LAJM) Madhështia e krevatit mbretëror në superjahtin e Sadam Huseinit, me çarçafë mëndashi, pas derës një tualet i artë, dhe n
Windows 10 përballet me virusin që bën pajisjen tuaj të papërdorshme Fansat e Windows 10 janë vënë në gatishmëri për një softuer me qëllim të keq që mund të ngadalësojë kompjuterat e tyre d
Ky është ekstremisti skocez që ndihmoi me armë serbët kundër shqiptarëve Figura kryesore e grupit militant të krishterë me bazë në Britani të Madhe, skocezi Jim Dowson, ka një kohë të gjatë që
Kujdes, këto pajisje harxhojnë energji edhe kur janë fikur A e dini se pajisjet shtëpiake mund të kenë edhe një jetë "sekrete" dhe të vazhdojnë të punojnë edhe kur ju keni fikur b
Ky është shkaku përse paguani kaq shumë para për energjinë Sipas Departamentit Amerikan të Enegjisë, këto pajisje janë përgjegjëse për më shumë se 10 përqind të enegjisë së shpenz
Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”. Sipas gazetës, thu
Serbia blindohet me armatime ruse Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka deklaruar se në takim me kolegun rus Sergej Shojgu ka filluar bisedimet
Amerikanët largojnë urgjentisht armët nga baza në Incirlik, çfarë po ndodh në Turqi? (FOTO LAJM) Mediat turke kanë kapur foto të ngarkimit të një depoje të lëvizshme armësh në një avion US C-5M Super Galaxy amerikan n
Njihuni me pasijen e re të arbitrave, që mund të aprovohet në Kupën e Botës (FOTO LAJM) VAR tashmë do të jetë edhe më teknologjik për të mbështetur dhe parë çdo gjë që ndodh në fushën e lojës. FIFA mbrëmë i d
Ushtria amerikane prezanton teknologjinë e re të këmbësorisë (FOTO LAJM) Trupat Detare amerikane mbajtën një stërvitje simulimi të betejës për të provuar teknologjinë e re të luftës urbane.
Haradinaj: Qeveria ka porositur pajisje milionëshe për Ushtri "Kosova e ka ushtrinë e saj, por vetëm është duke e bërë gati mandatin e saj", ka thënë Haradinaj. Në mbledhjen e Qev
Kosova ndihmon zonat e përmbytura në Shqipëri Agjencia e Menaxhimit Emergjent e Ministrisë së Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dërgon ndihmë me pajisje për
BE do të financoj internet pa pagesë në të gjithë Evropën Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë për
Pajisje të reja e moderne per shërbimin Zjarrfikës të Tiranës Në vijim të procesit të modernizimit, Shërbimi Zjarrfikës i Tiranës është pajisur sot me bazë të re materiale, si unifor
Nga 15 marsi qarkullimi bëhet pa zinxhirë Nga 15 nëntori deri më 15 mars të vitit 2018, në Kosovë dhe Maqedoni hyri në fuqi kompletimi i pajisjeve dimërore për të
Arrestohet në flagrancë polici i burgut, tentoi të fuste pajisje të ndaluar Drejtoria e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve në Ministrinë e Drejtësisë ka arrestuar në flagrancë shteta