999 rezultate për

pajisje

Pajisja që po e kthen trupin e njeriut në bateri Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë për ta kthyer trupin e njeriut në bateri, nëpërmjet një pajisjeje me çmim të lirë.
Goditet banda që kultivonte drogë në vila luksoze në Spanjë, edhe shqiptarët pjesë e rrjetit Policisë spanjolle ka arrestuar tetë persona me origjinë shqiptare, lituaneze, greke dhe spanjolle si pjesë e një grupi
Si funksionon oksimetri, pajisja e nevojshme për të prekurit nga koronavirusi Covid -19 i kthyer në një pandemi e cila globalisht po shkakton dëme të medha jetësh njerëzore dhe recension të thelluar
iPhone 12 Pro Max mposht Samsung Galaxy S21 (VIDEO) Apple ka përditësuar qëndrueshmërinë e iPhonet vitin e shkuar duke e mbuluar me xham Gorilla Glass, pajisjen iPhone 12.
Merrte ryshfet, kush është zyrtari që u arrestua nga Policia e Shtetit "Ky shtetas dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës ka përvetësuar shuma parash nga persona të ndryshëm, me qëllim pajisj
Turqia aprovon vaksinën kineze kundër COVID-19 Organi zyrtar turk i barnave dhe pajisjeve mjekësore miratoi vaksinën kineze CoronaVac për përdorim urgjent kundër koron
Këto 9 zakone të përditshme po ju shkatërrojnë pajisjet tuaja (FOTO LAJM) Ka disa veprime të cilat në padashur i bëjmë, por që kanë pasoja serioze në pajisjet tona. Nëse doni që celulari, tab
Kishin pajisje kompjuterike për Golf 5, identifikohen vjedhësit e makinave në Shkup Policia është duke rënë në gjurmë të grabitësve të makina në Shkup. ALSAT nga burime brenda policisë mëson strukturë
Gjermania i dhuron Kosovës pajisje për mbrojtje nga COVID-19 Ministria Federale Gjermane e Mbrojtjes dorëzoi grupin e parë të pajisjeve mjekësore për të mbështetur Kosovën dhe Malin
Mark Zuckerberg dhe Facebook kanë një plan për ta ‘mbytur’ iPhone-in (VIDEO) Ngjarjet kryesore të këtij muaji ishin Apple Watch dhe çmimi PS5 nga Sony Playstation dhe data e lëshimit të tij. Me
Pajisja e vogël me Bluetooth që do të ndihmojë për gjurmimin e njerëzve me Covid-19 Singapori është duhe duke shpërndarë mijëra pajisje të cilat do të mund të gjurmojnë se ku ka qenjë një person dhe me k
Pajisjet më të këndshme të sigurisë, imagjinata e njerëzve nuk ka kufi (FOTO LAJM) Të gjithë duam të jemi sa më të sigurtë dhe kjo është arsyeja pse ne e marrim seriozisht të mbrojmë veten. Por disa n
Apple lançon "Njoftimin për ekspozim ndaj COVID-19" në iOS 13.7 Apple dhe Google po vazhdojnë të mbajnë premtimin që kanë bërë para disa muajsh për lançimin e një njoftimi i cili të tr
Humbi ndeshjen, portieri shkatërron pajisjen e VAR-it (VIDEO) Pas përfundimit të ndeshjes, Roberto Fernandez goditi monitorin e VAR-it. Portieri i Botafogos nuk i mbajti dot nervat p
Ish-deputeti demokrat dhuron dy respiratorë dhe një pajisje dialize Demokrati Agron Shehaj ka dhuruar dy pajisje respiratore si dhe një pajisje dialize për t’i ardhur në ndihmë pacientëve
Makina e re e Maradonës: Befason legjenda, lëviz me BMW 200,000 euro dhe me pajisje të paligjshme (VIDEO) Argjentinasi ka blerë një BMW M4 F82 teksa e ka pajisur me drita dhe sirena të rezervuara ekskluzivisht për autoritetet
KUJDES/ Makina juaj mund të vidhet për 23 sekonda me këto pajisje që qarkullojnë kudo Nëse mendoni se nese e keni mbyllur makinën dhe jeni të sigurt se makina juaj nuk vidhet dot, gaboheni. Në fakt makin
A do të ketë një tjetër karantinë? Manastirliu apel qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se nuk do të ketë kthim mbrapa edhe pse shifrat javën e fundit janë rr
Leje Policisë për përgjime telefonike dhe filmime, zbulohen propozimet për ndryshimet në ligj Këshilli i Ministrave ka propozuar disa ndryshime në ligjin për Policinë e Shtetit, të cilat priten të kalojnë në komisi
Austria dërgon pajisje mjekësore në ndihmë të Shqipërisë për përballjen me koronavirusin Bashkimi Evropian ka dërguar ndihma të tjera për Shqipërinë në përballimin e situatës me koronavirusin. Pajisje mjekë