999 rezultate për

pajisje

Turqia aprovon vaksinën kineze kundër COVID-19 Organi zyrtar turk i barnave dhe pajisjeve mjekësore miratoi vaksinën kineze CoronaVac për përdorim urgjent kundër koron
Këto 9 zakone të përditshme po ju shkatërrojnë pajisjet tuaja (FOTO LAJM) Ka disa veprime të cilat në padashur i bëjmë, por që kanë pasoja serioze në pajisjet tona. Nëse doni që celulari, tab
Kishin pajisje kompjuterike për Golf 5, identifikohen vjedhësit e makinave në Shkup Policia është duke rënë në gjurmë të grabitësve të makina në Shkup. ALSAT nga burime brenda policisë mëson strukturë
Gjermania i dhuron Kosovës pajisje për mbrojtje nga COVID-19 Ministria Federale Gjermane e Mbrojtjes dorëzoi grupin e parë të pajisjeve mjekësore për të mbështetur Kosovën dhe Malin
Mark Zuckerberg dhe Facebook kanë një plan për ta ‘mbytur’ iPhone-in (VIDEO) Ngjarjet kryesore të këtij muaji ishin Apple Watch dhe çmimi PS5 nga Sony Playstation dhe data e lëshimit të tij. Me
Pajisja e vogël me Bluetooth që do të ndihmojë për gjurmimin e njerëzve me Covid-19 Singapori është duhe duke shpërndarë mijëra pajisje të cilat do të mund të gjurmojnë se ku ka qenjë një person dhe me k
Pajisjet më të këndshme të sigurisë, imagjinata e njerëzve nuk ka kufi (FOTO LAJM) Të gjithë duam të jemi sa më të sigurtë dhe kjo është arsyeja pse ne e marrim seriozisht të mbrojmë veten. Por disa n
Apple lançon "Njoftimin për ekspozim ndaj COVID-19" në iOS 13.7 Apple dhe Google po vazhdojnë të mbajnë premtimin që kanë bërë para disa muajsh për lançimin e një njoftimi i cili të tr
Humbi ndeshjen, portieri shkatërron pajisjen e VAR-it (VIDEO) Pas përfundimit të ndeshjes, Roberto Fernandez goditi monitorin e VAR-it. Portieri i Botafogos nuk i mbajti dot nervat p
Ish-deputeti demokrat dhuron dy respiratorë dhe një pajisje dialize Demokrati Agron Shehaj ka dhuruar dy pajisje respiratore si dhe një pajisje dialize për t’i ardhur në ndihmë pacientëve
Makina e re e Maradonës: Befason legjenda, lëviz me BMW 200,000 euro dhe me pajisje të paligjshme (VIDEO) Argjentinasi ka blerë një BMW M4 F82 teksa e ka pajisur me drita dhe sirena të rezervuara ekskluzivisht për autoritetet
KUJDES/ Makina juaj mund të vidhet për 23 sekonda me këto pajisje që qarkullojnë kudo Nëse mendoni se nese e keni mbyllur makinën dhe jeni të sigurt se makina juaj nuk vidhet dot, gaboheni. Në fakt makin
A do të ketë një tjetër karantinë? Manastirliu apel qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se nuk do të ketë kthim mbrapa edhe pse shifrat javën e fundit janë rr
Leje Policisë për përgjime telefonike dhe filmime, zbulohen propozimet për ndryshimet në ligj Këshilli i Ministrave ka propozuar disa ndryshime në ligjin për Policinë e Shtetit, të cilat priten të kalojnë në komisi
Austria dërgon pajisje mjekësore në ndihmë të Shqipërisë për përballjen me koronavirusin Bashkimi Evropian ka dërguar ndihma të tjera për Shqipërinë në përballimin e situatës me koronavirusin. Pajisje mjekë
CIA "kryqëzon" Kinën: Kërcënoi OBSH-në për të vërtetën e koronavirusit "Kina ka kërcënuar OBSH për të vonuar paralajmërimet publike për përhapjen e koronavirusit". Kjo është deklarata e f
Në spital do shtrohen pacientë me koronavirus, mjekja hidhet nga kati i pestë (FOTO LAJM) Një mjeke në Rusi është hedhur nga dritarja e zyrës së saj pas një telefonate kur i thanë që në spitalin që do drejtonte
Filipçe: Qytetarët nuk e respektojnë masën e mbajtjes së pajisjes mbrojtëse, do të propozojmë që sanksionimi të fillojë menjëherë (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë dhe Komisioni për sëmundje infektive nesër në Qeveri do të paraqesin propozim që sanksionimi pë
Maqedonia e Veriut forcon masat, gjobë për ata që nuk mbajnë maskë Maqedonia e Veriut ka vendosur gjoba për këdo që do të lëvizë pa maska në vazhdim. Fillimisht paralajmërim, pastaj d
Fondacioni "Vodafone Albania" dhuron 5000 pajisje smart për fëmijët që nuk kanë akses në mësimin online Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, z. Achilleas Kanaris dhe Ministrja e Arsimit znj. Besa Shahini, njoftuan sot