999 rezultate për

pajisja

Kjo është pajisja dyshimtë e italianit që u kap në portin e Durrësit (FOTO LAJM) Një shtetas italian është ndaluar ditën e djeshme në portin e Durrësit, pasi i është gjetur një pajisje e dyshimte. I
Alarm në Gjermani, policia gjen eksploziv në tregun e Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Policia në qytetin gjerman Potsdam ka ka gjetur një pajisje shpërthyese të vendosur shumë pranë tregut të Krishtlindjeve
Krijohet pajisja që ofron mundësinë për të përjetuar ndjesinë e vdekjes (VIDEO) Një pajisje që duket sikur sjell një ndjesi jashtë trupit tonë me anë të realitetit virtual mund të ndihmojnë njerëzit t
Denoncimi: Të sëmurët tumoralë nuk marrin shërbimin e nevojshëm në QSUT, pajisja e prishur Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka denoncuar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, një nga prob
Zbulohet pajisja që ju mundëson t’i kontrolloni ëndrrat (VIDEO) "Iband+" quhet pajisja që ju mundëson të kaloni në një gjendje të cilën ju mund t'i kontrolloni dhe të jeni në dijeni
KUJDES! Nëse e shihni këtë pajisje, mos e fusni kartën në bankomat! (VIDEO) Kjo është pajisja Skimmer Card, e cila iu bllokua bullgarit Victor Eftimov mesditën e të dielës në bankomatin e një bank
Pajisja e fundit teknologjike që zbulon kancerin në 10 sekonda (FOTO LAJM) “Një stilolaps” i revolucionarizuar lejon mjekët që të bëjnë testin e kancerit në vetëm pak sekonda. Studiuesit nga Uni
Pajisja që zbulon kancerin brenda 10 sekondave (VIDEO) Hulumtuesit në Universitetin e Teksasit kanë projektuar një pajisje të re e cila mund të zbulojë kancerin për më pak se
Pajisja që kthen iPhone në një printer të fotove (FOTO LAJM) Të gjithë mezi po e presin një shpikje të fundit e cila mund të printojë fotot drejtpërdrejt nga telefoni dhe është po a
Nokia zbulon aksidentalisht celularin e ri (FOTO) Pas largimit të shefit ekzekutiv Arto Nummela nga HMD Global, Nokia ka përjetuar edhe një tjetër “goditje”. Kompania
Pankreasi artificial zëvendëson injeksionet me insulinë Brenda dy vitesh pritet të fillojnë testet në njerëz për pankreasin artificial, dhe impiantet e para do të realizohen br
Konfiskohet pajisja qe zbardh sulmin mbi Ziadin Selën Policia e krimit të dhunshëm dhe njësia speciale Alfa njofton se ka konfiskuar disa pajisje në shtëpinë e një gazetarej
Kjo është fuqia shkatërruese e bombës artizanale të përdorur nga kamikazi i Mançesterit (FOTO LAJM) Salman Abedi, i dyshuari për sulmin e përgjakshëm në Mançester, sipas policisë britanike nisur për të vrarë sa më shumë
Bomba në Mançester ishte ndërtuar për të shkaktuar viktima në masë Sipas policisë britanike, personi që kreu shpërthimin në koncertin e Mançesterit, ishte nisur për të vrarë sa më shumë s
Pajisja teknologjike në ndihmë të të verbërve Një pajisje e ngjitur mbi syze mundëson që personat e verbër të lexojnë si gjithë njerëzit e tjerë dhe të kryejnë të një
Pajisja përgjuese që u kap ne Rinas, greku: Një kompani celulare... Pas izraelitit Yoram Frig, një shtetas grek është ndaluar të dielën në aeroportin e Rinasit, pasi në bagazhin e tij u zb
Del në tregun kanadez Sony Xperia XA1 Ka dalë në tregun kanadez Sony Xperia XA1. Ky smartfon është aktualisht i aksesueshëm përmes operatorit mobil Videotr
Karikuesi i iPhone që funksionon me energji diellore (FOTO LAJM) "Ginkgo Tree" quhet pajisja e cila mund të karikojë dy smartphone njëkohësisht vetëm duke përdorur energjinë diellore.
Pajisja e përgjimit, prokuroria pushon hetimet ndaj izraelitit Prokuroria e Tiranës ka vendosur sot të pushojë hetimet për shtetasin izraelit, ndaj të cilit tashmë nuk rëndon më asnjë
Pajisja përgjuese, prokuroria cakton ekspertë për këqyrjen e saj Prokuroria e Tiranës ka caktuar ekspertë për këqyrjen e pajisjes që posedonte izraeliti i ndaluar Yoram Frig. Sipas