999 rezultate për

pajisja

Pas Sorosit, tentohet vrasja e Klintonit dhe Obamës Shërbimi Sekret i SHBA-së tha të mërkurën se disa pako të dyshimta eksplozive janë dërguar në shtëpitë e ish-Presidentëv
Më keq nuk ka, WhatsApp shtang përdoruesit me ndryshimin e ri Aplikacioni juaj i preferuar i mesazheve, WhatsApp po redukton funksionin e tij ‘unsend’. Kështu, aplikacioni do të n
KUJDES! Nëse e shihni këtë pajisje, mos e fusni kartën në bankomat! (VIDEO) Kjo është pajisja Skimmer Card, e cila iu bllokua bullgarit Victor Eftimov mesditën e të dielës në bankomatin e një bank
Zbulohet pajisja që do të zbulojë 17 sëmundje nëpërmjet frymëmarrjes së pacientit Hossam Haick, inxhinier kimik në Institutin Technion Israel of Technology në Haifa, ka zhvilluar një pajisje, që sipas t
Zbulohet pajisja nga NASA që bleu Ronaldo (FOTO LAJM) Cristiano ronaldo edhe pse 33 vjeç ka treguar se ka ende shumë për të dhënë për sportin e futbollit. Këtë e ka dekla
Një hundë artificiale që nuhat atmosferën në punë! Më shumë siguri në vendin e punës falë hundës elektronike që monitoron cilësinë e ajrit në ambientet e punës. Kjo paj
Ky do të jetë celulari i vitit 2018 Data e lëshimit të OnePlus 6 bëhet gjithnjë e më e afërt dhe, pasi shumë karakteristika janë zbuluar në internet, duket
Shpiket ekrani LED që gjen përdorim në mjekësi Një ekran tejet i hollë, i lakueshëm si një garzë, që mund të ngjitet në sipërfaqen e dorës për të marrë dhe dërguar mes
Pajisja e re e gjurmëve të gishtit, identifikon të dyshuarit në më pak se një minutë Një sistem i ri i skanimit të gjurmëve të gishtave lejon policinë të identifikojë një të dyshuar të mundshëm nën një min
E mahnitshme, pankreasi artificial zëvendëson injeksionet me insulinë Brenda dy vitesh pritet të fillojnë testet në njerëz për pankreasin artificial, dhe impiantet e para do të realizohen br
Dëshmia e italianit: Do negocionim me një firmë uji, pajisja nuk është për përgjim Një tjetër pajisje që dyshohet se kryen përgjime ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Mbrëmjen e s
Kjo është pajisja dyshimtë e italianit që u kap në portin e Durrësit (FOTO LAJM) Një shtetas italian është ndaluar ditën e djeshme në portin e Durrësit, pasi i është gjetur një pajisje e dyshimte. I
Alarm në Gjermani, policia gjen eksploziv në tregun e Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Policia në qytetin gjerman Potsdam ka ka gjetur një pajisje shpërthyese të vendosur shumë pranë tregut të Krishtlindjeve
Krijohet pajisja që ofron mundësinë për të përjetuar ndjesinë e vdekjes (VIDEO) Një pajisje që duket sikur sjell një ndjesi jashtë trupit tonë me anë të realitetit virtual mund të ndihmojnë njerëzit t
Denoncimi: Të sëmurët tumoralë nuk marrin shërbimin e nevojshëm në QSUT, pajisja e prishur Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka denoncuar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, një nga prob
Zbulohet pajisja që ju mundëson t’i kontrolloni ëndrrat (VIDEO) "Iband+" quhet pajisja që ju mundëson të kaloni në një gjendje të cilën ju mund t'i kontrolloni dhe të jeni në dijeni
KUJDES! Nëse e shihni këtë pajisje, mos e fusni kartën në bankomat! (VIDEO) Kjo është pajisja Skimmer Card, e cila iu bllokua bullgarit Victor Eftimov mesditën e të dielës në bankomatin e një bank
Pajisja e fundit teknologjike që zbulon kancerin në 10 sekonda (FOTO LAJM) “Një stilolaps” i revolucionarizuar lejon mjekët që të bëjnë testin e kancerit në vetëm pak sekonda. Studiuesit nga Uni
Pajisja që zbulon kancerin brenda 10 sekondave (VIDEO) Hulumtuesit në Universitetin e Teksasit kanë projektuar një pajisje të re e cila mund të zbulojë kancerin për më pak se
Pajisja që kthen iPhone në një printer të fotove (FOTO LAJM) Të gjithë mezi po e presin një shpikje të fundit e cila mund të printojë fotot drejtpërdrejt nga telefoni dhe është po a