999 rezultate për

pais

Mediat spanjolle japin alarmin: Shqipëria, masakër me ndërhyrjet estetike E përditshmja spanjolle ‘El Pais’ ka lëshuar alarmin sa u përket ndërhyrjeve estetike në Shqipëri për shkak të mungesës
Zjarr në maternitetin e Durrësit, shkrumbohen pajisjet Materniteti i Durrësit është përshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 t
PËRGJIMET/ “Artur Zoto dha urdhër që ta fusnim paisjen në Burgun e Peqinit” Besnik Kaptelli kreu i Policisë në IEVP-në e Rrogozhinës ka thënë në Komisionin Hetimor Parlamentar për IMSI Catcher se
Nga data 31 tetor iPhone 4 do të jetë i papërdorshëm Të fiksuarit mbas Apple të cilët kane në përdorim akoma një iPhone 4 së shpejti mund të zbulojnë se iPhone i tyre ësht
Huawei rekord shitjesh, 100 milion paisje për një vit Kompania e telefonave të zgjuar Huawei ka patur një rritje të jashtëzakonshme dy viteve të fundit. Dhe pse akoma vit
Lind bebja me gjuhën më të madhe në botë (FOTO LAJM) Një bebe në Dakota Jugore në SHBA, ka lindur me gjuhë me një madhësi prej të rrituri. Mësohet se ky çrregullim ishte
Kompania jep alarmin: Nëse keni këtë model "Samsung-u" fikeni menjëherë “Samsung” në Korenë e Veriut ka dalë në një deklaratë urgjente duke u kërkuar të gjithë atyre të cilët kanë blerë “Galax
Lenova sjell paisjen më të re Yoga Book, një paisje shumë fuksionale Pajisja e re e Lenovo e quajtur Yoga Book mund të përdoret si tabletë, laptop, platformë vizatimi apo si fletore shënime
Paisjet themelore për një guzhinë të përkryer Të gjithë ëndërrojnë që të kenë një kuzhinë të pastër, me shumë hapësirë për të gatuar. Ju paraqesim një listë me di
Njihuni me "HELLO" produktin inovativ krijuar nga shqiptaro-amerikani Kompania shqiptaro amerikane " Solaborate" ka filluar shitjen e pajisjes më të re të video-komunikimit të quajtur "HELLO
Fatos Nanos iu ofrua një pajisje përgjimi, ja përse nuk u ble! Politika shqiptare është futur në një krizë në lidhje me ekzistencën e një pajisje përgjuese në ambientet e policisë së
Si të mirëmbani garderobën (FOTO) Rrëmuja në garderobë është e pashmangshme, për shkak të dy arsyeve. E para është sepse gjithmonë mendojnë që nuk kem
Mediat franceze: Kosova mollë sherri mes superfuqive në UNESCO Pranimi i Kosovës në UNESCO po shndërrohet në një mollë sherri në mes të shteteve të BE-së, ndërsa ka nxitur tension mes
El Pais: UEFA po heton ndeshjet e Skënderbeut ndaj Krusadesit dhe Dinamos Me eliminimin nga Liga e Kampionëve, për Skënderbeun vazhdojnë lajmet e hidhura. UEFA ka vendosur që ta hetojë për fiksi
Lionel Messi hedh poshtë akuzat e "El Pais" Dy ditë më parë, e përditshmja madrilene "El Pais" akuzonte yllin e Barcelonës Lionel Messi se për disa miqësore të orga
Sharp me një smartphon të ri (FOTO-LAJM) Sharp ka prezantuar nje smartphone të ri për linjën e tij AQUOS, Xx 302Sh. Paisja Xx 302Sh ka një ekran 5.2-inch dhe per
Aromë proshute si alarm për iPhone Prodhuesi i mishit Oscar Mayer ka krijuar një paisje të vogël për iPhone e cila vendoset në vendin ku vendosen kufjet dh
Samsung kapet duke sabotuar testimin e paisjeve Në fillim të këtij viti, Samsung u akuzua për nxitjen e rezultateteve gjatë testeve benchmark artificialisht (dhe fshehu
Teknologjia mund të na shpëtojë jetën Një ekip studiuesish të Universitetit të Tokios kanë zhvilluar kohët e fundit një material fleksibël, si lëkurë që mund
Teknologjia që mund të na shpetojë jetën Një ekip i studiuesve të Universitetit të Tokios nga Martin Kaltenbunerit dhe Takao Someya kanë zhvilluar kohët e fundit
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}